Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Můžete mi vysvětlit, proč se Jon choval na konci jako úplný dement? Pryyyyč!!! Budu bojovat dál( ještě kvůli mě umře drak), i když nemám dračí sklo, i přesto doufám že porazím bílé chodce. Nechápu co tam na konci vyváděl.

Hra o trůny - Domů (2016) (epizoda)

Ramsay je ještě víc bezcharakterní, než jsem si myslel.

Avatar (2009)

Můj první a nejlepší kino-zážitek. Tento film jsem viděl naposled snad v roce 2012. Filmu hudebně, režijně a trikům není absolutně co vytknout. Scénář je taková klasická pohádka, která mě ničím moc nepřekvapila. Taky většina vedlejších postav je velmi nezajímavá a málo zapamatovatelná, až na Sigourney a Stephena Langa. Sam Worthington navzdoru tomu jak mi byl nesympatický v Terminátor Salvation, tak tady celkem ušel a docela mě i bavil. Zoe Saldana hraje asi nejsympatičtější postavu. Ještě závěr filmu mi přišel docela podivný a nedodělaný. Vizuálně perfektní a příběhově to taky ujde.

Chicagský tribunál (2020)

Nikdy jsem nepovažoval Sorkina jako nejlepšího scénáristu, i přesto že jeho většinu filmů hodnotím velmi kladně, tak mi přišlo že tomu vždycky chyběl náboj a i u tohoto filmu jsem měl takový pocit. Taky co musím podotknout, že o Sorkinovi jako režisérovi jsem nebyl vůbec přesvědčený, ale tenhle film mi potvrdil, že Sorkin dokáže zrežírovat kvalitní film. Hudba mi tu přišla docela nevýrazná. Všichni herci tu hráli famózně, ať už to byli ti známý a nebo ti neznámý. Eddie Redmayne tu hraje konečně normální člověka a vypadá konečně jako normální člověk. Baron Cohen je tu zábavný, ale dokáže zahrát i vážnější scény. Stojí za zmínku Mark Rylance a Joseph Gordon-Levitt, kteří se chopili role právních zástupců a upřímně mě překvapuje, že ani jeden nemá nominaci na Oscara. Michael Keaton tu hraje ve dvou scénách a asi vás jeho výkon potěší, ale samozřejmě bych byl raději, kdyby tu dostal větší prostor. Solidní soudní drama, které zaujme a místy i pobaví, solidních 9/10

Titanic (1997)

Tímhle filmem jsem dlouhou dobu pohrdal a upřímně nedívím se, jelikož jsou tu filmy jako Propast nebo Pravdivé lži, které jsou přehlížený na úkor Titanicu a dle mého názoru tyto filmy jsou na stejné kvalitativní úrovni. Režijně není co vytknout. Skvělá Winslet a DiCaprio, ale ostatní postavy mi nepřišli ne tak procítěné a nebylo jich vám tolik líto, když umírali. Také skvělá a ikonická hudba. Sice tento film je některými lidmi velmi přeceňován, ale i tak se jedná o kvalitní film.

Pravdivé lži (1994)

Nejlepší usmrcení záporáka a nejlepší akční komedie. Arnold a Jamie jsou velmi legrační a mají mezi sebou velmi dobrou chemii. Jen to co mi vrtá hlavou je, že proč Arnold upřednostnil řešení údajné nevěry své manželky, před teroristama který jsou ozbrojený, nebezpečný a mohli ho kdykoliv napadnout. Jinak skvělý filmový zážitek, jen škoda že jsem neměl nikdy příležitost to vidět v kině.

Propast (1989)

Propast aneb Reklama Jamese Camerona na potápění v Mariánském příkopu, se skvělým Edem Harrisem a Michaelem Biehnem.