Modrý tygr (2012)

Jelikož v dnešní době, vzniká rodinných filmů po skromnu, tak jsem tento počin uvítal. Navíc, lze postřehnout, jistou šablonovitost s klasickými dětskými filmy z dávných let. To je strašně potěšující fakt. Neméně potěšující je účast skvělého a opomíjeného Jana Hartla. Moc rád, jsem jej opět viděl v celovečerním filmu. Modrý tygr má určitě šanci vyhrát, nějaké ceny pro rodinné filmy. Opravdu to není špatný kousek. Menší děti si přijdou na své.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Trapný výplod, který se může líbit jen teenkám, ujíždějícím na Disney Channel a puberťačkám lehkovážného života. Můj vysvlečenej deník je takovou neskutečnou blbostí, že pokus o sebevraždu, který spáchala hlavní hrdinka, bude po skončení filmu chtít provést, většina diváků tohoto nešvaru. Opravdu nevím, jakou budoucnost má typově nejasný, nečitelný, rutinní, herecky slabý a odfláknutý film o životě jedné puberťačky, která se pořád usmívá na kameru a miluje dredaté huliče. Po celou dobu, člověk sleduje bezduché existence, zoufalce, holky, které si přebírají navzájem kluky, huliče, pijáky, loosery a imbecily. Hodně mi to připomnělo Agátin hit "Crash Road". Blbost jako blbost. Škoda času. Nechápu angažování herců jako Plesl či Stašová.

Fear X (2003)

Hodinu a půl, trvající deprese. Neobvykle pomalé tempo. Ponurá atmosféra. Halucinace. Komorní scény. Fear X není filmem pro každého. Spíše ho ocení, fandové promyšlených a zapeklitých thrillerů, které mají mravenčí styl vyprávění. Hlavní hrdina prochází těžkým obdobím. Někdo mu zavraždil ženu. Propitvává se záznamy z průmyslových kamer, za dojmu, že nalezne nějakou stopu. V domě naproti nalezne fotku, která se stává indicií. John Turturro posouvá minimalismus na úplně jinou úroveň. V hlavní roli exceluje. Divák je vtažen do jeho depresí, chmur, halucinací, beznadějnosti a zoufalství. Všechno dokonale podtrhuje, deprimující hudba a také zajímavé kamerové praktiky.

Malá Miss Sunshine (2006)

Vyjímečná záležitost. Rodinka na cestě, řeknete si. To je ale kýč. Vyvedu Vás z omylu. Malá Miss Sunshine, všechny ty ohrané road movie o cestování svých nejbližších, doslova a do písmene "přejede". A stačí ji k tomu starý mikrobus s problémovou pákou. Scénář k tomuto filmu, se nadmíru vyvedl. Úkolem, tak bylo co nejlépe, na něm postavit celý snímek. Všechno dát dohromady. Důkladně promyslet, kteří herci budou do svých rolí pasovat a vytvoří nezapomenutelné postavy. Vsunout do celku lahůdkový hudební doprovod, jenž si hodně tvůrců v tuzemských a slovenských vodách, převzalo k svým seriálovým počinům. Abigail Breslin je pro mne, nejtalentovanější dítě, které jsem kdy, na filmovém plátně, mohl spatřit. Má to v sobě. Herecké nabídky se jí jenom pohrnou. Zde naprosto úžasně, ztvárnila roli sedmileté Olive, která má svůj vysněný sen...a to, stát se dětskou královnou krásy. Brýle, jakoby od nějakého seniora, bříško, skvělá mimika. Já ji opravdu žeru. Co je ale fenomenální stránkou věci, je fakt, že všichni zůčastnění, hrajou strašně lidsky, reálně, uvěřitelně. Dávají do svých rolí maximum a schválně balancují s hranou minimalismu. Kinnear, Carell, Colette, Arkin atd. Nemám co dodat. Ty výkony, jsou na jedničku s tou největší hvězdičkou. Americký nezávislý film v plné kráse. Drama / komedie. Smích / smutek. Malá Miss Sunshine je prostě HIT !

Panství (1999)

Nenáročná, zato ale příjemná detektivka z období staré Anglie. Okrem prvních minut, interiérová výslechová záležitost. Neuvěřitelná snůška lží, paralel, story a odlišných scénářů. Je toho tolik, že by se z toho jeden potrhl. Pravda ale stejně vyjde najevo. A třebas pro mně, to bylo překvapující. Zjištění, co a jak se vlastně stalo, mi přišlo docela promyšlené. Stejně jako zvláštní komediální vsuvky s černým nádechem. Martin Dejdar hraje standartně. Rozhodně bych nebyl tak přísný, na jeho výkon či spíše kritický, jako někteří komentující. Stejně tak ostatní. Taková Greta Scacchi, předvedla výtečný výkon. Peter O'Toole se ve filmu, jenom párkrát mihne, tudíž jeho foto na plakátu k filmu, beru jen čistě jako mediální a zavádějící věc. Závěrem, Panství není tak špatné, jak je tu řečeno. Hodnocení bych spíše procentuálně nadzvednul. Spadá mi to někam okolo 55 %. Na posezení u kafe nebo u čaje, pro milovníka detektivek, je to myslím ideální film.

Sousedská hlídka (2012)

Člověk by řekl, že taková čtveřice komiků je garancí skvělé zábavy. Inu, ve většině případů se takovéto komiky napěchované filmy, nesejdou s moc valnou odezvou. Sousedská hlídka se do takové sorty bohužel počítá. Nevím, jestli je to špatnou rukou režiséra či vinou né moc dobrým scénářem. Každopádně, film scény, kdy byste se měli za břicho popadat a smíchy padnout ze židle, rozhodně nenabízí. Prakticky se jedná o velmi průměrnou komedii, u které se budete jenom tiše a sporadicky usmívat, s bonuskem emzáckého zvratu. Všechny zmíněné herce mám v oblibě a strašně rád, jsem je viděl pohromadě. To, co jsem ale očekával nepřicházelo a ani nepřišlo. Kdybych měl vybrat scénu, která se mi nejvíc líbila a u které jsem se i trošku více zasmál, tak to bude neustálé střílení do hlavy mimozemšťana, Vincem a Benem. Kolem a kolem, na jedno zkouknutí to určitě je. Po shlédnutí na to ale rychle zapomenete.

Take This Waltz (2011)

Ze začátku, chci hlavně říct, že žánr komedie bych absolutně vypustil. Take This Waltz je totiž jednoznačné citové drama. To, že se filmu dějí věci, jako kočkování, mazlící hrátky a určité vtipné momenty, nedělá hned ze snímku komedii. Po asi hodině dívání, se člověk ztotožní s hlavními hrdiny a připadne mu, jakoby je znal. Sledováním scén bez dialogů ale s množstvím emocí, divák nakoukává do nitěrné psychiky. Naopak, když se začne mluvit a to na delší časový úsek, nastane vjem poslouchání, jako u terapeuta. Už dlouho jsem nezažil ten pocit osvojení si filmu, jako takového. Herci byli vybráni perfektně. A záměrně hrají s nutkáním minimalismu. Je to také můj první film s Michelle Williams. Taková to drobná herečka a jak dokáže, vyznačit pocitovost pohledem a chůzí (která, je tu hodně podstatným prvkem). Pro mě zásadní novost. Setha Rogena mám velmi rád. V dramatických úlohách se už naplno vyžívá, ač to ani, tak na první pohled nevypadá. Je to totiž hlavně komik. Po pár filmech je z něj ale i plnohodnotný charakterní herec. Pro mne jako pro muže, bylo chování hlavní hrdinky, naprosto nepřizpůsobivé, netaktní a nepřípustné. Když ke konci filmu si ji, Sarah Silverman vzala na kobereček a řekla ji toto: "Když si vezmeš život jako takový, vždycky v něm cítíš jisté prázdno a nejde tu jen o nás. Ale nemůžeš se naivně to prázdno snažit vyplnit" - přišlo mi, že hlavní poselství snímku, bylo řečeno. Nevěra je prostě to nejhorší, co může být (ať to začíná, nevinným flirtováním). Dal bych i pět hvězd ale trošku mě zklamalo, že nebyl kladen ještě větší důraz na to, jak se cítí manžel podveden a jak to snáší. Kamera na Sethovi, který byl zdrcen, byla sice skvělá, stejně jako monolog ale měl jsem za to, že to ještě bude více rozpitváno. Nic se ale nemění na tom, že jsem si film užil, jelikož takové filmy mám přesně rád a pasujou mi.

Hotel Hell Vacation (2010)

Vítaný nostalgický kraťas, kde se nezapomnělo ani na kultovní slavné gagy a hlášky. Chevy Chase sice zestárl ale komik je to stále výtečný. Ten chlap, se prostě narodil s dudlíkem naruby. Vždycky, když ho vidím, tak vím, že přijde legrace. 14 minut, během kterých jsem se nenudil a moc rád zavzpomínal na rodinku Griswoldů.

Mikrosvět (1998) (seriál)

Už je to nějaký ten pátek, co to běželo v telce. Vzpomínám si, že to jelo na ČT1. Vždy, když jsem přišel ze školy, tak jsem se na to koukal. V tom období, to byl velice oblíbený seriál. A vlastně i hodně originální a neotřelý. Už jen z nostalgie musím dát za 5*.

Školní výlet (2012) odpad!

Magnusek systematicky ničí celý český film. Jeho společnost, která zřejmě má nekonečný kapitál, vytváří rok co rok, větší a větší paskvily. Jinak se to prostě říct nedá. Školní výlet není zrovna tím pravým názvem, který by sem pasoval. Přejmenoval bych to na "Urnové háje". Generace starých herců, kteří nás bavili svými výkony v minulém režimu, se sešla dohromady a dělá ostudu svému jménu. Bez ostychu můžeme vidět nahé seniorské zadnice, hulení v pokročilém věku, choutky na sex, obludárium hnusu apod. Celé to naprosto dovršuje do extrému hrůzy účast Jana Bendiga a dalších gayků, v čele s Hranáčem na konci. K Agátě se raději nebudu ani vyjadřovat. Já se ptám, proč ? Dokud bude produkční stáj Magnusek pořád fungovat, tak se český film, může nadýchavat, tak jak chce, ale takové filmové lejna, jej vždy zakopou do hrobu.