Hunger Games (2012)

Předvídatelné od začátku do konce. Velká reklamní bomba, která slibovala velkolepou podívanou, všechny uvědomělé a rozumně uvažující diváky, pěkně "ošulila". Ty, kteří zažívají orgasmy při "Stmíváních" a milujou klišé, typických blockbusterů, si jistě smlsnou. Nebo spíše již smlsli. Ač je film v mnoha desítkách minut, velice nezáživný a vyumělkovaný, tak právě skupinka hladových diváků po kýči, vydělala spoustu peněz tvůrcům a samozřejmě se postarala o nastartování další novodobé série pro teen diváky. Ach jo. Hunger Games mají své okamžiky. Něco dobrého se i dá nalézti. Ve smyslu hereckého obsazení, bych rád vypíchl záživný výkon Stanley Tucciho, jakožto moderátora celých těchto her a také Woodyho v roli mentora hlavních hrdinů. Ale jinak, je to strašně málo. Výtvor je hrozný. Všechno je tak jasné. Každý pochopí, že dojde na love story. Scény úmrtí, jsou natočeny tak, aby film měl přístupnost i pro sedmileté. Dokonce lze spatřit nějaké zázračné mastičky, které Vás do druhého dne, zbaví krvavých šrámů. Hunger Games je prostě blbost. Už nikdy víc.

Láska je láska (2012)

Vítané osvěžení na českém filmovém poli. Únik od stereotypu. Nečekaný sklon komedie k dramatu. Perfektně vybraní herci. O lásce trochu jinak. S různými postavami. Vzácný to jev. Takové jemné nastínění ze začátku, mého komentu. Láska je láska, se ale opravdu stává, raritou mezi sortou snímků, které u nás vzniknou na podobné téma. A vždycky je kámenem úrazu zpracování a zašlý monotyp či jak chcete, kýčovitost. Milan Cieslar se ale odprostil od této skupinky. Režii má pevně v rukách. S divákem si hraje a balancuje mezi komedií a dramatem. Já osobně bych řekl, že film je více drama než komedie. Herecké obsazení dokonale vyšlo. Rozdílnosti postav jsou výborně napsané. Nevidomá dívka a rómský chlapec, nespokojený a unavený manželský pár, seniorská láska, homosexuálové. A vše tak krásně, do sebe zapadá. Velmi příjemná záležitost, která pobaví, dojme a nechá popřemýšlet.

Jů, vona je chlap (2002)

Příjemná a nenáročná komedie z prostředí basketbalu. Určitě by si zasloužila o trošku lepší hodnocení. Film totiž dobře plyne. Nabízí scény, které jsou opravdu vyvedené. Například scéna u gynekologa :D Výkony jsou slušné, hudební doprovod rovněž. K volnému času se tato komedie, perfektně hodí.

Probudím se včera (2012)

Na české poměry nevídaná záležitost. Svižné tempo. Příjemné obsazení. Originální námět. Mádl opět ukazuje, že prostě k herectví, má obrovský talent. Úplně v pohodě utáhne celý film. A to i přesto, že na začátku a konci, je z něj Filip Blažek :) Po hodině a půl jsem chtěl hodnotit, 4 hvězdami. Pak se ale film zbytečně...opakuji, velice zbytečně natáhl a dostal do "přehnana". To prodloužení stopáže vůbec nemuselo být. Jenom to poškodilo film, jako celek. A i proto musím dát o hvězdičku míň. I tak ale mám z "Probudím se včera" dobrý pocit. Po delší době, fakt čistá komedie.

Storm Warning (2007)

Tleskám ! Zřídka-kdy se mi stane, že obdivuji film, kde vykonavatelkou pomsty je žena. Snad jen, u filmu Kill Bill, jsem to bral stejně. Ono největším problémem a úskalím, aby divák fandil osobě něžného pohlaví a bral v potas, fyzické možnosti muže, je schopnost režiséra o co největší autentičnost a reálnost všech myšlenkových pochodů. Takových tvůrců je velice málo. Neumí to zkrátka podat. Jamie Blanks ale patří mezi tu menšinu, jenž to zvládá. Poměrně neschopný chlap a jeho odvážná přítelkyně, která vezme vše na svá bedra a krutě se vypořádá se třemi pošahanci. A to dost krutým, nač obdivuhodným způsobem. Myslím, že scéna s taťkou, se určitě každému zapsala do paměti. Celá ta trojice šílenců nemá chybu. Výběr herců se vyvedl. Nechtěl bych strávit noc s takovými kreaturami. Storm Warning je na jedničku zvládnutý brutální horor. Už těch počátečních 15 minut, jsem byl v napětí. A to se jenom plulo. Má to něco do sebe. Chtěl jsem dát nejprve 4 * ale musím to dát na maximum. Film si to zaslouží.

Muži v černém 3 (2012)

I v třetím pokračování, se opět utáhla, ta vysoko nastavená laťka, z předchozích dvou filmů. Nevidím žádný kvalitativní rozdíl mezi celou trilogií. Akce, humor, efekty, hlavní záporák a výtečné dovršení celého děje. Muži v černém 3, mě sakramensky bavili. Will Smith se vůbec nemění, ač je mu něco přes čtyřicet. Tommy Lee Jonesovi, se přidali sice nějaké vrásky ale i tak je rovněž, ve skvělé formě. Nemluvě o Joshu Brolinovi (mladší K). Jedná se o velice svěží film. V době, kdy se točí různá pokračování všech možných sérií, se toto dílko opravdu vyvedlo a stává se "jedním z mála". A chci taky upozornit na fakt, že na konci, se vlastně divák dozví, jak to vlastně bylo s "J". Hodně překvapující vyvrcholení. Pro všechny fandy "Men in Black", povinnost vidět.

Sexy tým (2006)

Slaboučký a velice nezáživný pokus, o netradiční sportovní komedii. Hlavním smyslem tohoto filmu, bylo ukázat ženy v bikinách. To je patrné již od úvodních minut. I proto mi evokovalo, to všechno producírování v plavkách a pózování na kameru, jistou podobnost s "Pobřežní hlídkou" či nějakým soft-pornem bez aktů. Harry Basil se zřejmě při natáčení stále nemohl rozhodnout, co z toho vlastně chce mít. V poslední půlhodince se film, konečně někam pohnul. I sám rejža pochopil, že takhle to dál nejde. Turnaj v plážovém volejbale a fandění svěřenkyním Burta Reynoldse, mě odhodlalo k jedné hvězdičce.

Duše Paula Giamattiho (2009)

Přesně dle mého gusta. Melancholické drama s úsměvným nádechem. V hlavní roli Paul Giamatti jako Paul Giamatti. Co je člověk ochoten udělat, kvůli zatěžkávácí a depresivní divadelní roli, která naprosto spolkla jeho duši ? Nalezne řešení v nevšední úschovně duší ? Odprostí mu tato záhadná společnost, jeho těžkého ducha ? Na všechny otázky, dostanete odpovědi v originálním filmu. Pokud se do filmu "zažerete" stejně jako já, tak si vychutnáte nezměrné množství myšlenek, tezí, chmur, pocitů sklíčenosti a bezduchosti, jenž jsou tak fantasticky Paulem zahrané, že si budete myslet, že odebírání duší opravdu existuje, stejně jako půjčování. Snímek nabízí i propojení s ruskou kurýrkou a následného setkání s hlavním hrdinou. Mohu říci, že Giamattimu typická ruská čepice, opravdu hodně sedí. Nevědět, že je to američan, pokládám ho za Rusa.

Victor (2009)

Pierre Richard, je komik od narození. Miluji všechny jeho filmy. S postupujícími léty, jsem ale neměl moc možností, vidět jeho novější kousky. Victor je právě jedním z nich. Naskytla se mi šance, tento film shlédnout. Udělal jsem si na to čas a pustil si to. A dojmy ? Dobrá nálada. Úsměv na rtech. Pierre Richard i ve svých, skoro 80 letech, dokázal opět zvednout náladu a utáhnout bravůrně celý film. Velice rychle si získá divákovo srdce. Postava Victora je skvěle napsaná a Pierrem výtečně zahraná. Ostatní postavy ale už tak zajímavé nejsou. Jednají docela podivně. Jako příklad Guillaume. Ten se rozjede na kole, za svou ženou, ač ví, že ho několikrát podváděla s playboyem z novin a nebylo ji ani trapné, to dělat u nich doma, zatímco on spal. Tohle prostě je věc, která mě zarazila a trošku snižuje celkový dojem z filmu. Jenže je tu Victor. Ten si umí pohrávat s kamerkou a ví, kdy ji zapnout. Má talent lhaní a peněžních machinací. Umí vytvořit pořádnou legraci. Všechno zachraňuje tato postava. Ostatní jsou ve stínu. Bez Pierra a jeho bezchybného výkonu, by se jednalo o velice slabou komedii.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Výtečně zvládnutá práce. Dokonalá vyváženost komedie a dramatu. Účelně vybraný hudební doprovod. Originálně obsazené hlavní role. Spousta zajímavých poselství a myšlenek. To všechno a mnohem více je "Bláznivá, zatracená láska". Dlouho jsem neviděl snímek, který by kritizoval i vyzdvihoval lásku, současně. Navíc se zamyšlením na spřízněnost duše. Čiší z toho originalita, každým coulem. S postavou Cala Weavera se budete cítit jako na houpačce. Jednou dole, jednou nahoře. Přesně, jak to v životě chodí. A když ucítíte, že vysvitla naděje, tak zase velice rychle zmizí. Stejně, jak to opravdu je. Film můžu doporučit všem, kteří hledají neotřelé drama-komedie. Romantika je citelná skrze celkovou stopáž ale je tak unikátní, že Vás dostane.