Krvavý Valentýn (2009)

Volné pokračovanie sa vo väčšine prípadov nevydarí, no a jedným z tých prípadov je aj tento počin. V 3D verzii by to mohlo byť aj pozeratelnejšie, avšak ja som to videl v 2D verzii a tá ma maximálne sklamala. Slabá výprava, slabý scenár, podpriemerné herecké výkony a vážne ZLÁ kamera a strih. Príbeh sa mi páčil, taktiež (očakávaný) plot twist. Gore ušlo, ale scény, kde Harry Warden zabíja, sú... No, dobré neboli. Slabé. Doporučujem iba prvú verziu z 1981. Projekciou tohto počinu nič nezískate. Predsa len, Michael na Halloween, Jason na Piatok Trinásteho a HARRY na Valentína. Moje hodnotenie: 25%

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Perfekcia. Počas pozerania tohto úžasného 8-dielneho seriálu, to vo mne lomcovali všetkými možnými emóciami (možno preto, že som teenage a nejak som to s nimi viac prežíval). Raz som sa smial, raz plakal, niekedy sa to prepletalo navzájom.... Každá epizóda ma príjemne prekvapila, na nič sa nehraola a bola podaná 100%-tne. Najviac u mňa zabodoval miestami zložitý, no do detailu prepracovaný scenár, bezchybná kamera a skvelí herci. Záver nečakaný a dobre podaný. Dlho som si seriál takto neužil. Mená James a Alyssa mi budú v hlave mátať ešte nejakú tú dobu... Moje hodnotenie: 100%

Tragedy Girls (2017)

Záživné, svižné, dobre zahrané a aj celkom zaujímavé. Vraždy pekne krvavé a nápadité. Klape to ako hodinky, až na jeden detail. Zbrklý príbeh v podstate o ničom. Nezaujal ma tak, ako by mal. Okrem toho však môžem vytknúť už iba miestami neohrabaný scenár. Rozhodne teda doporučujem "teen" divákom, čo si radi pozrú dve vraždiace tínedžerky. Lepšie tri hviezdy. Moje hodnotenie: 70%

Viktor Frankenstein (2015)

Frankenstein tak ako ho nepoznáme. A nie je vôbec taký, aký by mal byť. Je totiž slabý a nezáživný! Slušný rozjazd a dobré herecké výkony však ani z polovice nezachraňujú úbohý scenár a miestami chaotickú kameru. Príbeh zaujímavý, no nie dobre podaný. Bol by som ochotný hodnotiť vyššie, nebyť otrasného záveru. Zbrklé, príliš narýchlo a nasilu ukončené. Podpriemerný až priemerný filmík. Jeden raz a dosť. Moje hodnotenie: 45%

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Tak túto dokonalosť som pozeral ako malý fagan a úplne som ju zbožňoval. Teraz však tomu nie je inak! Videná každá jedna epizóda tohto masterpieceu. Najprv v češtine na Disney Channel a potom aj v origináli-angličtine. Veľmi sympatické "kockaté" hlavy, ich vynálezy prepracované, pekne príbehovo spracované, vtákopysk Perry je vtákopyskom Perrym, všetko klape ako má a ja som sa snáď ani pri jednej epizóde nenudil. Doporučujem! Moje hodnotenie: 100%

Ghost Stories (2017)

Ghost Stories sa zo začiatku tvári ako nevinný mysteriózny filmík, no skrýva sa v ňom oveľa viac. Ja však milujem filmy tohto typu-so zaujímavým plot twistom a skvelými hereckými výkonmi. Hlavná postava má zaujímavý príbeh, ktorý je výborne vyrozprávaný a nenudí. Herci, ako už je u Britských hercov zvykom, sú v najlepšej forme a hrajú dokonale. No však strašne mi prekáža ich nezrozumiteľná angličtina. Toto je vec, čo mi celkovo na Anglických filmoch vadí. Ďalším z mínusov je aj veľký počet jumpscareov, ktoré mi sem vôbec, aleže vôbec nezapadali. Mohol z toho byť hádam 90% atmosferický snímok, no toto z neho spravilo len nadpriemerný kúsok... Stále je však veľmi zaujímavý a rozhodne doporučujem pozrieť viac krát kvôli záludnému príbehu. Vrelo doporučujem. Moje hodnotenie: 75%

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Simon Pegg a Nick Frost sú pre mňa ikonickou komediálnou dvojkou a Hot Fuzz je najlepším dielom tejto anglickej komediálnej trilógie. Britský humor mi nebol nikdy veľmi blízky a nepríde mi až tak zábavný, no stále som sa kvalitne zabavil. Skoro 2 hodinová stopáž, ale ani minúta nebola nudná alebo nezaujímavá. Stále tam bola cítiť taká jemná horrorovosť a mysteriózna atmosféra. Pekne natočené, dobre zahrané, príbehovo zaujímavé a takmer bezchybné. Pecka za všetkých 5 hviezd. Moje hodnotenie: 95%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Ak niekto z vás rozmýšľa, ako by asi herci a celebrity prežívali apokalypsu-koniec sveta, tu máte odpoveď. Vtipné, nezdĺhavé a náramne zaujímavé. Veľmi sa mi páčilo to, že herci hrali sami seba. Nechýbali teda narážky na ich doterajšie filmy a hlášky o ich kariérach. Najviac ma však dostali Back Street Boys, vtedy som mal druhé Vianoce. Jasné, niekedy to prešlo aj do extrému, kde som sa sám seba pýtal, kedy táto scéna skončí (rozhovor o masturbácii, démon znásilňujúci Jonaha Hilla). No stále je to film, na ktorý by som sa dokázal pozrieť aj druhý krát. Oceňujem však Channinga Tatuma, že sa na niečo takéto nechal nahovoriť. Rešpekt. (Rada- vyvarujte sa dabingu, je to niečo hrozné). Moje hodnotenie: 75%

Útok na věžák (2011)

Nárez. Pekne natočený film, zaujímavo vypadajúci votrelci, príjemný soundtrack a nakoniec aj celkom sympatickí herci. Má to stále šmrnc, iskru a dej sa hýbe plynule a baví celú dobu. Vtipné hlášky striedajú akčné scény a filmu nechýba ani nejaké to napätie. V celku príjemný film na zlepšemie večera, ktorý nám predkladá jeden fakt, a to, že chlapci z ghetta by dokázali ubrániť Londýn pred útokom mimozemšťanov iba s katanou, baseballkou a nožmi. Moje hodnotenie: 80%

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012) odpad!

Tak toto som vidieť ani nepotreboval. Ak toto nie je najhorší diel série, tak ja už fakt neviem. Pri tomto som hádam prišiel aj o mozgové bunky. Nelogické dialógy, rozhodnutia, scény, príbeh... a úplne zbytočné sexuálne scény. Proste odpad na n-tú. Jediné plus je priemerný gore. Neodporúčam ani skalnému fanúšikovi. Moje hodnotenie: 10%