• Krátkometrážní

Do temnoty - Kulturní šok (2019) (epizoda)

Konečně nějaký killy. V předchozím díle se je báli dát, tak je dají tady :D. Ale nečekejte nějakýho vraha nebo tak něco to ne. Nebo nějaký hustý killy. Prostě tu jsou normální killy, v normálním počtu, v jakým by být měly. Je vtipný, jak si Into the Dark hraje na horor, ale v popisu hned jako první slovo je thriller. Popravdě jsem se tohoto dílu bál a čekal jsem, že bude nejspíš špatnej, protože docela dost lidí na IMDb nebo na Youtubu pod trailerem psalo, že to je jedinej díl, kterej nedokoukali nebo, že je hroznej. Nakonec se mi ale líbil a jedině si myslím, že lidem vadí kvůli té politice. Ale ta tam ani moc není, tak to úplně nechápu. Nápad je hodně dobrý a líbí se mi. Průběh jde, jak má, ale konec je horší. Vadí mi, že nedává smysl, že dají pokyn ke střílení, ale nikdo nestřílí. To je docela dost nelogické. A její konečné rozhodnutí je takové průměrné a čekané. 2. nejlepší díl z této série.

Do temnoty - Bytosti (2019) (epizoda)

Konečně lepší než předchozí díly. I když sem se docela bál, když to dělal stejný režisér dílu I'm Just Fucking Kidding. Naštěstí to bylo úplně jiné a normální. Bylo to inspirované short filmem Don't Let Them In. Podíval jsem se na něj a ten byl o dost strašidelnější a lepší než toto. Ze začátku vypadal tento díl hodně slibně, a když přišli na scénu ti podivíni, tak už se to jen zlepšovalo. Bohužel se díl čím dál víc kazí od části, kdy vyjde táta z karavanu a jde hledat jednu z dcer. Vadí mi na tom, že si jen tak vyjde a oni po něm ani nějak nejdou, a pak k tomu mi vadí, když přichází postupně konec, protože je potom díl čím dál tím víc family-friendly a vysvětlování to kazí taky. Bylo to dobře rozjeté na dobrý, docela strašidelný horor, ale nakonec to skončilo v nadprůměru kvůli moc family-friendly stylu a happy endingu. Báli se moc zasáhnout.

Do temnoty - Mateřská láska (2019) (epizoda)

Třetí díl, který jsem musel přeskočit. Na lepší úrovni než Pooka, ale musel jsem to přeskočit, protože to bylo strašně nezáživné a nic zajímavého a jiného se nedělo. U Pooky jsem vydržel dýl, ale tohle bylo stále na lepší úrovni, protože to nebyla sra*ka, co si hrála na něco víc. I když si tohle hrálo na něco víc, ale aspoň to nebyla nějaká sra*ka. Hlavním problémem je, že je to především nezajímavé, nudné a stále to samé. Prostě furt to samé a hodina a půl koukání mi za to nestála. Nechápu, proč je český název takový. Zní blbě, lepší by byl doslovný překlad - ,,Vše, co ničíme''. Zní to mnohem líp a zajímavěji. Kdyby to bylo kratší, třeba 40 minut, tak bych možná vydržel, ale hodina a půl je fakt moc. Málo zapamatovatelnej. Jen díky názvu (All That We Destroy), si ho budu pamatovat.

Vražedná zátoka (2018) (TV film) odpad!

SPOILERY! SPOILERY! SPOILERY! Nulová logika postav, průběhu filmu a střihů. Hned nastoupí do CGI letadla, které se okamžitě zřítí do ,,zátoky''. WTF?! Proč tomu říkají zátoka, když je to moře! Probudí se sama, což je totálně na hlavu, když letěla s dalšími pěti lidmi. Po chvilce hned spatří svou kámošku a přítele. Mají člun, ale místo toho, aby na něj vylezla mezitím, co jejího přítele požírají žraloci, se ve vodě stále čvachtá. Nechápu logiku žraloků, že vůbec neskáčou ani nedrcají do člunu a dalších věcí ve filmu. Padání postav ze člunu a z lodi vypadá hodně nereálně. Je dost nesmyslné, jak nachází kamarády po celý film. To snad každej měl vlastní letadlo nebo co? Stříhání je jasný úkaz laičnosti zdejšího střihaře a štábu vůbec. Nemají o čem točit, tak to natáhnou, co nejvíc to vůbec jde. Míchají přítomnost, minulost a ta se občas i mísí s tím, co se jí zdá. Úplná nelogika, že našla svoji ségru živou. Ti by ji už dávno sežrali. Zabíjení žraloků je opravdu bezva nápad. Přidává to na absurditě, hlouposti filmu a nereálnosti. Efekty jsou fakt hrůza! Proč dělají film se žraloky, když na to jednoduše nemají?! Na tak nízký vor by se ti žraloci doslova slítávali, takže by byly dávno mrtvý. Všechny smrti žraloků jsou absurdní. Za mě je to ta poslední a podle bráchy první. Ale nebojte druhá je absurdní, jakbysmet. Konec je strašně levnej a běžnej. Nejhorší žraločí film vůbec. Viděl jsem podobnej film, a tam žraloci doslova skákali pořád a na cokoliv a kohokoliv, ale tady ti žraloci neskákali vůbec, a když už skákali, tak ne, že by to bylo na vor nebo člun, oni si dovolovali na loď! Tolik nelogiky a hloupýho chování jsem dlouho neviděl! Nechápu, co to dělalo na Prima Love! Tý lásky tam tolik nebylo a vůbec to tam nesedí. Tahle úroveň je ještě mnohem horší. I babičce se to vůbec nelíbilo. VYHODNOCENÍ: TY JEJÍ HÁZECÍ SCHOPNOSTI JSOU BEST (VIZ. LANO A BENZÍN)

Metro (2013)

Věřím, že by tento film mohl být úspěšný. Má to skvěle udělané efekty, průběh, logiku (až na výjimky), záživnost a vztahy. Bohužel celý film hodně sráží dolů velmi dětinské hlavní postavy a jejich dialogy (občas i dialogy ostatních lidí). Bráchovi vadí, že se ve filmu nic moc nestane. Občas se film snažil být až moc dramatický, přestože zde vystupovaly velmi dětinské postavy. Dětinské postavy sráží film asi o 1,5 hvězdy. Jinak film sráží to, že tam mohlo zemřít lehce víc hlavních postav, lehce konec a že to mohlo být asi o trochu více strhující. Film mi připomněl Cutterhead, který byl víc stísněný a atmosféričtější. Byl zkrátka lepší ve všech ohledech. VYHODNOCENÍ: MÁMA, KDE JE MÁMA?

Do temnoty - Krutá zábava (2019) (epizoda) odpad!

Podle názvu, plakátu, intra a podle toho, na jaký svátek je díl zaměřený byste čekali nějaký středoškoláky. Bohužel ne! Místo toho je to o nějakým zaprdlým a nudným týpkovi středního věku (?) a šíleně nevtipném a otravném nejhorším vrahovi, kterého jsem kdy viděl. Opravdu nejhorší vrah vůbec! Horšího vraha jsem snad neviděl. Hrozně špatné killy, motiv, chování a hlavně styl mluvení. Hláška ,,I'm just fucking with you'' se mi tak příšerně znechutila. A to se mi jako název dílu líbila. Místo, kde se díl odehrává vůbec není aprílovské a je tak nudné. Průběh dílu je hloupý a trapný. Chování postav je hloupé a nelogické a divím se, že jsem to přes tu nudu a sra*kovitost nevypnul. Čekal jsem alespoň, když už to bylo pořádně zes*ané, nějaké velké finále (víte o čem mluvím, pokud jste to nevypnuli). Ne! Ani to se nestalo, takže vlastně nechápu, proč se někomu tento díl může líbit. Ani ,,vtipy'' nebyly v žádném případě vtipné! Jen tedy trolly z intra byly docela. Herec, co hrál ,,maniaka'' přehrával až moc očividně. Konec dílu to zavrcholí. Pěkně nevtipně příšerný díl. VYHODNOCENÍ: KÉŽ BY SI ZE MĚ DĚLAL TEN DÍL PR*EL

Nepříčetná (2018)

Ze začátku mi lehce iphonová kamera vadila, ale pak se mi líbila. Úhly se zlepšily. První takový film, který jsem viděl. Příběh moc originální popravdě není. Film byl dobře zvládnutý, ale ke konci mi to přišlo dlouhé a část, kde mluví o stalkerovi je prohozená. Měla by o něm mluvit na začátku filmu, ne uprostřed. Poslední scéna z filmu je boží. Mám fakt rád, když má film skvělý konec, protože si film potom lehce přibarvuju a zdá se mi lepší, což je lepší než naopak (například u Neviditelného). Na začátku jejího pobytu jsem se docela zasmál. Lehce škoda, že takových vtipů nebylo více. Soundtrack je boží stejně jako konec. Dám si to jako vyzvánění. VYHODNOCENÍ: IKEA REKLAMA NA BEZMASÉ KULIČKY JE NESNESITELNÁ A PŘÍŠERNÁ!!! PROSÍM ZRUŠTE JI!!!

Host (2020)

Mnohem horší než Unfriended. Dávám horší tři hvězdy, ale kdyby to mělo delší délku tak bych dal dvě možná horší dvě. Neřekl bych, že na to, jak to má tak krátkou délku, by to bylo tak akční, děsivé a napínavé, jak někteří píšou. Stejného a mnohem lepšího výsledku se dočkáte v Unfriended, který má delší stopáž a je o dost známější. Divím se, že to tu nikdo nesrovnává s tímto filmem. Postavy jsou nijaké a chovají se dost nelogicky. Dělají věci pro účel děsivosti. Třeba fotí duchy, což nechápu, že dělají. Já bych se tak akorát mnohem víc vylekal, než abych normálně běžel hlava nehlava. Někdo tu psal, že se ve filmu nebáli udělat srandu z koronaviru, ale žádný vtipy tu nebyly. Jenom a pouze 4 narážky, takže kdyby se na toto někdo podíval za 50 let, tak by ani nejspíš netušil, že se to odehrává při koronaviru. Narážky - rouška, slovo karanténa, zakašlání, ťuknutí si lokty. Smrti jsou podle mě blbý (nejlepší smrt je Radiny, to se radši může pojmenovat Radima) a částečně i hloupý. Občas je těžký kontrolovat těch 6 kamer, aby vám nic neuniklo. Připadal jsem si jak nějakej securiťák. Třeba mi unikla jedna věc, dokonce dvakrát, a to mi brácha vrátil o 10 vteřin zpět, a já si ji stejně nevšiml. Všiml jsme si ji až na potřetí. Kamery jsou očividně cílený do takovýho úhlu, aby je tam duch dobře dostal. Na konci se jedna kamarádka zachová fakt hodně hloupě. Je strašně levnej. Nechápu, že to pořád říkají u Unfriended, tam se mi konec líbil. Tady je sakra levnej oproti tomu. Škoda, že scénu s filtrem dali do traileru. Byla by nečekaná a zajímavá, takhle jste už věděli, u jaké postavy to bude, a o co půjde. VYHODNOCENÍ: TA BUBÁKOLOŽKA JIM TEDA HODNĚ POMOHLA

Do temnoty - Dům na stromě (2019) (epizoda) odpad!

Horší než Pooka!, ale ne o moc. Pooku jsem alespoň proskipovával, ale tohle jsem jen skipnul na konec, který byl taky sra*koidní. Hrozně nudné a ty dialogy jsou otřesné. Horší jsem za dlouhou dobu neviděl. Dialogy fakt hrůza. Nechápu, jak tu mohl hlavní představitel hrát. Čarodějky jsou opravdu nudné a ani nejsou zajímavé. Moc jsem je ve filmu neviděl, jak jsem to potom přeskočil. Celý průběh strašně nudný a nezajímavý. Dům na stromě tu vůbec není. Tohle mají být za svátek asi Čarodějnice?

Do temnoty - Dole (2019) (epizoda)

Moc jsem se na tento díl těšil kvůli vysokému hodnocení, plakátu a kvůli tomu, že valentýnský díl ve druhé sérii je pěkná sra*ka. Líbí se mi, že výtah zde využívají dobře, ale v jednom momentu jsem i čekal, že se průběh dílu přemístí jinam. Bohužel se tak nestalo a to mě zklamalo. Ke konci je díl lehce horší a konec je špatný. Myslel jsem si, že dám horší 4 hvězdy, ale konec to rozhodl. Čekal jsem, že to bude áčkový, ale potom to sklouzlo na béčko. Stále ale nejlepší výtahový film/díl, který jsem doposud viděl.