• Krátkometrážní

Píseční žraloci (2011) (TV film)

Záměrně jsem se na tohle podíval, protože jsem chtěl vidět nějakou vtipnou srajdu. Ze začátku jsem se smál, protože když vás žralok kouše do nohy, tak neříkáte au au au. Přemýšlel jsem, že dám dvě nebo tři hvězdy, že to je vtipné, ale velká škoda, že od druhé poloviny to začalo být nudné. Kdyby to bylo více zábavné a sra*koidní, tak bych dal vyšší hodnocení. Škoda, mělo to velký potenciál na vtipnou blbost. VYHODNOCENÍ: SKALNÍ ŽRALOK

Greta - osamělá žena (2018)

Přišlo mi to docela dost nereálné. První část filmu, než ji unese je fajn a dal bych 3 hvězdy, ale druhá část j horší a vadí mi, že s tím nic moc hlavní postava nedělá. V pohodě thriller, ale vadilo mi, že druhá část přešla do něčeho jiného. Zvrat u druhé slečny, která jde Grétě vracet kabelku je nereálnej, ale přesto se mi hodně líbil. Stalking byl docela vtipnej. Jsem rád za to, že Gréta přišla na jídlo do restaurace docela pozdě vůči tomu, že tam hlavní postava pracuje celý film. Na 2018 ohrané téma. VYHODNOCENÍ: A TEĎ TY KABELKY, CO VÁŽNĚ NĚKDO UKRADL. ON NEBO ONA MUSEL/A MÍT PENĚZ.

Vlak do Busanu 2 (2020)

Mnohem horší úroveň. Samozřejmě, že jsem nečekal, že se to bude odehrávat ve vlaku nebo to bude mít stejně skvělou úroveň, ale tohle bylo mnohem horší, jak efekty, logikou, příběhem, postavami a plno dalšího. Logika (někdy efektů) tu je hodně špatná (ohňostroje dělají světlo, jak kdyby byl východ slunce, auto to napálí do druhýho auta na straně, kde seděla malá holka, ale nic se jí nestalo, zombíci se chovají víc lidsky, takže nejsou tak nebezpeční atd.). Konec je tak překombinovanej a přeplácanej. Hodně mi to vadilo. Celý druhý díl byl velkým zklamáním a kvalitami se vůbec nepodobal prvnímu dílu. Úplně jsem si říkal, jak kdybych se díval na nějaký random jihokorejský zombie film. Jenom začátek filmu, který pojednával o nalodění se, se podobal prvnímu dílu, ale jinak už vůbec. VYHODNOCENÍ: TOMU TEDA VÁŽNĚ NEVĚŘÍM, ŽE BY NIKDO TY LODĚ Z JIŽNÍ KOREJE NEPŘIJÍMAL

Dobré manželství (2014)

Povídku jsem četl a musím uznat, že je to hodně stejné (až na jednu tu vraždu). Ta byla horší než v knížce - až moc rychlá a docela nepovšimnutelná. Povídka mi přišla tak na 5,5 bodů z 10, ale čekal jsem, že to bude takové. Celý film se koukáte na něco úplně obyčejného, normálního a bez zvratů, takže opravdu nečekejte horor. Jako povídka to bylo fajn, ale jako film jsem čekal takové hodnocení. Režisér vsázel podle mě na jednoduchou jistotu a může být spokojen s výsledkem. Jednu dávám, protože jsem u filmu usnua k tomu mě to nezajímalo. Jak jsem říkal, ta povídka byla fajn, ale čekal jsem, že tohle bude mnohem horší, ale ne že by to bylo nějak hrozně zvládnuté. Jen mě to jako film už vůbec nezajímalo. Horor toto vůbec není, takže kdyby s tím někdo nepočítal, tak teď to ví. VYHODNOCENÍ: A BAD MARRIAGE >:D

21 mostů (2019)

Hodně zapomenutelný film. Už po pár dnech jsem si ho nepamatoval. Akční filmy mi přijdou ve většině jen průměrné nebo nadprůměrné. Toto bylo průměrné. Podíval jsem se kvůli nápadu uzavření 21 mostů. Bohužel ve filmu na to byl hodně malý důraz a bylo to vedlejší. Celkově to bylo neoriginální a místy nudné. Moc akční to nebylo. Byl to hrozně běžný nápad a ničím originální nebyl. Ještě, že si to už nepamatuju, jinak bych byl zklamanej. VYHODNOCENÍ: DOUFÁM, ŽE TAKOVÝ POČET MOSTŮ Z OSTROVA VE SKUTEČNOSTI VEDE

Don't Let Them In (2017)

Nechápu, proč je to tu tak hejtovaný. Náhodou to patří mezi dobré short filmy. Bylo to děsivé, nebylo to nudné, mělo to příběh, dobrý nápad a působilo to dobře zvládnutě. Konec nebyl špatný, ale celkově to mělo dobrou strašidelnost. Mělo to na hodně strašidelnou atmosféru, ale nakonec zůstala jen děsivá, ale ani mě to nějak nezklamalo. VYHODNOCENÍ:PUSŤ NÁS DOVNITŘ, PACHOLÍČKU

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015) odpad!

Tak tohle je už fakt nehorázná sra*ka! Tady mi ani nevadí, že tu moc dlouho stonožka není, protože, co novýho byste k ní chtěli říct? Ale příšerně mi vadilo to okolo! Nejnechutnější díl ze všech, a to díky hlavním dvěma nechutným postavám plus kastraci (u ní jsem jako reálně málem zvracel, musel jsem se nedívat, jinak bych to asi fakt nedal) a dalším věcem. Vzhled hlavních dvou postav je znovu tou nejnechutnější věcí na filmu. Nechápu, jak tu může hrát ten doktor z jedničky. Předvádí tu fakt děs a hrůzu, ani si neuvědomuje, v jaký sra*ce hraje a to jeho křičení už bylo vážně otravný. Sekretářka byla asi nejlepší postava, přestože to byla bloňdatá buchta, která tam byla jen k vy víte k čemu. Můj bratr se chtěl přestat dívat, ale když už konečně po dlouhý době zmínili něco o stonožce, tak to dokoukal do konce. Fakt dlouho jim trvalo než se pouze o ní zmínili. Celý film je tak neskutečně nereálnej a nelegální. Takovou sra*ku jsem už hodně dlouho neviděl. Tohle je možná 3. nejhorší film, kterej jsem kdy viděl. Konec mě taky nas*al, že i ten chlap přemýšlí jako kri*l. Nedává smysl, že zde Tomy Six je pouhý režisér, ale dává jim podrobné plány k tomu, jak z lidí udělat lidskou stonožku. Ale bacha! Dojde zde i na další výtvor, nejenom na lidskou stonožku. Přijde mi to, jako by režisér Tomy Six věděl, že tenhle nápad bude vrcholem jeho kariéry, a tak si zde ve třetím díle vymýšlí ty největší absurdnosti, protože prostě může. A herci se tímhle proslaví pravděpodobně taky nejvíc, takže to odkývou. A beztak, že to tak i je. Lidská stonožka v tomto filmu není vůbec legálně proveditelná! Plus, když je někdo ve vězení na 10 let, tak tohle nemůže přežít. To je tak otázka pár týdnů, ne několik let! A kruh by byl už megasra*ka nápad! Sra*ka doslova. To by už vážně nešlo přežít! Celej film je absolutně nereálnej a nenajdete v něm nic normálního! Na takovýhle filmy fakt nejsem. Díky tomuto a druhému dílu si toho prvního dílu vážím nyní mnohem víc, a tak nechutný postavy ve filmu už vidět dlouho nechci! VYHODNOCENÍ: VĚZNICE JE STÁTNÍ ZAŘÍZENÍ!!! ŽÁDNÝ ŠÍLENÝ ÚTULEK PRO STONOŽKY!!!

Lidská stonožka 2 (2011)

Tohle musím napsat hned na začátek. Hlavní postava je tak zatraceně divná, nechutná, odpuzující, úchylná a příšerná! Vím, že byl takový záměr, ale až takováhle hlavní postava mě odrazovala po celý film. Nechovala se ani na vteřinu jako normální člověk. I ten vzhled tý postavy je tak ku*va divnej a perverzní. Malej úchylnej, skoro plešatej skřet s ku*va divnýma vyvalenýma očima. Nedalo se na něj vůbec dívat. Už jsem zkritizoval hlavní postavu, tak teď ještě ty vedlejší. Ty byly vzhledově taky divný až na pár lidí. Tomu psychologovi jsem měl tak neuvěřitelnou chuť ty vlasy a vousy ustřihnout. Vždyť to snad není možný v tom vydržet :D! Iritovalo mě to celej film. Ne, prostě takovej divnej vzhled postav. Jako, nechci žádný Hollywoodský tvářičky, to ne, ale tak tohle je vážně moc. Ignoruju to, že byl první díl ,,film''. Celý druhý díl je o dost horší a míň profesionální. Černobílý filtr to asi lehce zlepšil, protože by to bez něj vypadalo ještě hůř. Bohužel to tenhle film narozdíl od prvního dílu potřeboval, aby vypadal atmosféričtěji. Celý film je vlastně o unášení obětí, které vypadá hodně amatérsky a špatně. Je hodně nijaké. Film je až moc ustříhaný. Stonožka je trochu brutálnější, snaží se konečně o odtrhnutí a průjem je víc ukázaný. Ale i přesto to tolik stále nechutný nebylo. Spíš to nechutným dělala hlavní postava. Operace mohla být více ukázaná, ale už je to lehce lepší. Docela mě zklamalo, že to nebylo ukázaný u každého. Snažili se moc o gore (třeba mimino), ale nijak to nepůsobilo nebo to bylo málo. Vcelku mi taky vadilo, že herečka z jedničky, která jako jediná mohla poté mluvit, nic ze sebe nevymáčkla vůči tomu, co se tam právě dělo. Přijde mi divný a trochu na hlavu, že místo toho, aby unesl nějaký lidi, tak je zabil. Konec mě docela naštval. Film byl hodně hluchý. VYHODNOCENÍ: MUSÍM TO ŘÍCT FAKT JEŠTĚ JEDNOU A NAPOSLED, ABY TO BYLO JASNÝ :D. TA HLAVNÍ POSTAVA JE TAK NECHUTNÁ, ŽE TO ONA DĚLÁ TEN FILM NECHUTNÝM

Lidská stonožka (2009)

Nejlepší a nejikoničtější díl z celé série. Stonožka se zde objeví poměrně brzo, což jsem nečekal. Má tu hodně prostoru a je docela využitá. Chybí pár věcí, které mohli lidé ve stonožce udělat. Záporák je v pohodě, ale je občas hodně hloupej a ten jeho trik s vodou před policajtama byl tak neuvěřitelně okatej. Pokus o útěk byl hodně hloupý. Kdyby utíkala sama, tak by už byla už dávno v pr*eli. Líbí se mi podrobné vysvětlování operace. Tento díl se mi líbil i tím, že byl ze všech nejnormálnější a nejreálnější. Příběh je jednoduchej, což se dá čekat. Operace mohla být brutálnější. Vztah mezi kamarádkami je dobře zvládnutý. Konec je takovej divnej. Měl jsem tak hrozně divnej pocit po tom konci. Ale tak divnej, ne znechucenej, prostě hrozně zvláštní a a takovej, že už jsem ho nechtěl zažít znovu, že jsem si s bráchou řekl, že další díly už nedáme. Nakonec jsme se ale stejně na další podívali :D, protože nám to nedalo. Je to zakončené tak divně a nijak, že možná se měl takový pocit dostavit. Ani to nebylo nechutné. U filmu jsem byl mnohem víc znechucěnější tím, co by přijít mohlo, což jsem byl potom docela zklamanej. Film je dobře rozvržen tím, co se kdy děje, takže nenudí, což je vcelku překvapující, když stonožka přišla na scénu poměrně brzy. VYHODNOCENÍ: PŘEKVAPILO MĚ, ŽE JSOU TY HEREČKY FAKT Z AMERIKY

Do temnoty - Série 1 (2018) (série)

Jen tak tak 2 hvězdy! Po dílu They Come Knocking jsem si říkal, že jestli 2 ze zbývajícíh 3 dílů ujdou, tak dám dvě. Nakonec jsem ty dvě dal, ale je to těsné s jednou hvězdou. Červené díly až tak super bohužel nejsou, ale jsou na lepší 3 hvězdy. Není to snad vůbec hororové a úplně jsem si říkal, proč by nešlo vymyslet něco mezi thrillerem a hororem, protože to by bylo Into the Dark. Takto se přikláním k thrilleru. Bojí se zabíjet postavy. Špatné díly jsou opravdu hrozné. Je jen výjimkou, že něco není dobré ani hrozné, ale je to mezi. Díly až tak originální nejsou a dokonce i vykrádají nápady. Pro špatné díly je typická jedna nebo více z těchto vlastností: příšerně nudné, příšerně nezajímavé, sra*ka hrající si na něco psychologického a nebo na něco víc. Chlap je ten špatný a zlý a žena je ta silná, odhodlaná a ta co vyhraje. Převažují díly, které jsou takové feministické (viz. Dole, Dům na stromě, Čistota). Nemá cenu koukat na první sérii, protože díly, kterým jsem dal 4 hvězdy jsou na špatné 4 hvězdy, takže ani ty nejsou nějaké skvělé. NEJLEPŠÍ DÍLY: 1. Tělo 2. Kulturní šok 3. Z masa a krve NEJHORŠÍ DÍLY: 1. Dům na stromě 2. Krutá zábava 3. Pooka! VYHODNOCENÍ: VYSVĚTLENÍ VRAŽD JE NA ÚROVNI DĚTÍ