• Krátkometrážní

Asi to ukončím (2020)

Když jsem tenhle film zaregistroval, tak jsem si řekl, že to vypadá jako další artistická kravina, k tomu ta délka a že se na to dívat nebudu, ale po reviewu jedný americký youtuberky, kterou můj brácha sleduje, jsme se nakonec podívali. Podle mě je důležitý si o filmu víc zjistit (i klidně spoilery), protože jinak to nedodává takovou mírně zneklidňující atmosféru a budete si říkat, že to je divný a nedává to smysl. Má nejoblíbenější scéna je u zmrzliny, ale u rodičů je to taky dobrý. Bohužel nechápu, (chápu, protože to je podle knížky, ale to neřešte) proč všechno pohřbili a nechali za sebou a po návštěvě rodičů zbývá ještě dlouhá doba, která už je horší a konec mi vadí. Trailer se mi hodně líbí. Nedoporučuju se na to dívat, hlavně kvůli té délce, ale pokud jste četli knížku, tak samozřejmě ano, ale pokud se chcete i tak podívat, tak si o filmu něco zjistěte, ať máte lepší požitek. Ale je pravda, že film podle knížky by měl být dělaný pro každýho, ne jen pro ty, co četli knížku. Rating R nechápu. Nic hororového tu není a sexuální narážek tu je hodně málo taky. Když už tak rating 13, protože tu je nahej chlap. VYHODNOCENÍ: SÁL PLNEJ STARÝCH, HNSUNÝCH XICHTŮ | EDIT (14.3.2021): Po pár měsících od prvního zhlédnutí Asi to ukončím jsem si koupil knížku. Je lepší. Dal bych jí 7/10 (knížky hodnotím body, ne hvězdičkami). Dialogy byly celkově pestřejší, mluvilo se o více tématech a nesměřovaly výhradně k narážkám na konečný zvrat. Víc zde šel cítit vztah mezi hlavní postavou a jejím přítelem Jakem. Moc divných prvků tam na rozdíl od filmu není a zaměřuje se to spíš na drama, což se mi na jednu stranu líbí víc, ale na druhou stranu jsem rád viděl tu hafu divných prvků, když jsem film koukal podruhé. Ani návštěva u rodičů není v knížce udělaná tak vyhroceně nebo až tak divně. Konec je v knížce o dost lepší. Tam trochu dochází na tajuplnou a mrazivou atmosféru a je to mnohem lépe vysvětlené než tady ve filmu. Po přečtení knížky jsem se tedy ze zvědavosti koukl ještě podruhé na tenhle film, protože jsem to chtěl porovnat a navíc, jsem i prošel Redd.it stránky, kde se psalo o různých easter eggů nebo náznaků, kterých jsem si vůbec nevšiml. Na druhé koukání se mi film líbil více. Easter eggů je zde skutečně opravdová kupa!!! - v dialozích, chování nebo celkově vizuálně. Film si vymýšlí hodně jiných situací a dialogů, které v knížce vůbec nejsou, ale je to na stejné úrovni. Hodně oceňuju, že to udělali stejně dobře a napadli je různé situace, dialogy atd. Film mi i ubíhal rychleji a celkově jsem mu mnohem víc porozuměl než napoprvé. Konec jsem také pochopil, avšak stejně mi poslední dějové místo do filmu nepasuje. Zbytečná nahota. Dávám lepší 3*. Rád bych dal 4*, ale nedám je, protože by měl být film dělaný i pro ty, kteří knížku nečetli a konec se mohl víc podobat tomu knižnímu, protože tenhle je prostě moc složitý. Přesto strašně oceňuju knihu i film, protože jsou to podle mě ty nejgeniálnější věci, které jsem kdy četl a viděl. Nápad je opravdu originální a toto je jednoduše pořádný artový film s nějakým důležitým významem.

Krotitelé duchů (2016) odpad!

Originál jsem neviděl, ale tohle mě oslovilo, protože to vypadalo jako sra*koidní komedie se špatným hodnocením, které já mám nejraději a někdo mi to doporučil. Bohužel to je hodně nevtipné. S nulovým vtipem tu je profesorka a blondýna, ani Melissa McCarthy není vůbec vtipná. To mě vždy hodně zklame, když není Melissa zábavná. Efekty působí hrozně a ty mimo kameru jsou otravné a působí hrozně amatérsky. Kdyby to tam dali jednou, tak to ocením, ale po tolikátý mi to už hodně vadilo. Opravdu výjimečně se tu objevil vtip, který by mohl být dobrý, ale příšerně ho utnul(i)(y) nebo zkazil(i)(y). K tomu to je hrozně dlouhé. Vydržel jsem, myslím hodinu a nic zajímavého se nestalo. Kdyby to zkrátili, udělali by mnohem líp. Příběh o ničem a plno trapných a nebo žádných vtipů. VYHODNOCENÍ: KROTITELÉ VTIPŮ (NO, TAK TY JE TEDA HODNĚ ZKORTILY)

Kdo přežije - Afrika (2001) (série)

O trochu lepší než Austrálie. Prvních 5 dílu je nic moc, ale po Silasově rozhodujícím hlasu to začne být zajímavé. Víc jsem fandil Boranům, ale od Silasova rozhodnutí to je u Samburanů docela agresivní a vypjaté. Podmínky tu musely být hrozný. Odměny se mi líbily. Hodně mě štval Frank a Brandon. Docela mi i vadil Lex. Oblíbení lidi vypadli hned ze začátku, ale výherce a zároveň moji nejoblíbenější postavu jsem si tipnul, což bylo pro mě skvělý a strašně neuvěřitelný, ale nakonec jsem z toho tak skvělý pocit neměl kvůli těmto věcem: Poslední díl, ve kterém se hlasuje o výherce mě totálně nas*al, protože tak de*ilní otázky na finálovou dvojici jsem ještě neslyšel. Jejich odpovědi byly trochu de*ilní taky, ale to mě tak nas*alo. Jako otázka vyberte číslo od 1-1000. A to tu otázku říká zrovna člověk, který by se určitě mohl zeptat na něco mnohem zajímavějšího a ne tak de*ilního. Otázky tohohle typu mě akorát nase*ou a ukážou, co má postava nakonec v hlavě přesto, že jste si mysleli, že je normální a přijde i s normálním dotazem! Dalších stupidních dotazů tam bylo hafo. Tudíž nemám bohužel z vítěze takovou radost :\. Sérii opět tak jako každou kazí rituál ,,očištění'' před koncem, kdy zbývají ještě 3 hráči. Sérii kazí dotazy poroty, rituál, pár keců o tom, jak je Afrika strašně posvátná zem a prvních 5 dílů. Naopak, co pochválím jsou hodně dobré odměny, rozpor v kmeni Samburu a konečně výherce, který zvítězil právem. VYHODNCOENÍ: KLÍŠTĚ NA ZADKU

Morgan (2016)

Nechápu tak nízké hodnocení. Jestli jste čekali něco jako Vetřelce, tak to jste asi zabloudili a jděte se třeba podívat na bohužel podhodnocené a úžasné Pod vodou. Film je lehce průběhově zvláštně poskládaný. Dalším mínusem je, že si moc postavy neoblíbíte a Morgan by mohla být udělaná o něco líp, ale útěk Morgan je dobrý. Killy jsou běžné a lehce divně kvůli Morgan působí. Nadbytečné zabití dvou postav mi je líto a lehce mě naštvalo a finálový jsem s překvapením uhádl, ale nemusel tu úplně nutně být. Kdyby líp vykreslili postavy, emoce a vztahy mezi nimi + dodali nějaký příběh, tak by to bylo lepší, ale aspoň se to zbytečně nenatahovalo, což oceňuju. Ale dávám lepší 3 hvězdy. Doufal jsem chvíli i ve čtyři. VYHODNOCENÍ: EMMA SMETANA NIC S JOSEFEM TROJANEM NEMĚLA!!!!!

Do temnoty - Pooka žije! (2020) (epizoda)

Mnohem lepší než první Pooka díl, kterej jsem vůbec nepochopil a byl hroznej. Tenhle se nebral vážně a byl o tolik jednodušší a na nic si nehrál. Úvodní scéna je hodně cringe a hodně navnadila. Škoda, že zbytek dílu se nenesl v podobném duchu a stylu tý scény. Popravdě mi přišlo, že herci byli spíš neherci. Jedinej, kdo mi připadal jako herec byl ten čerňoch. Modernost dílu je občas k smíchu (Momo, granátové jablko, Pooka pyžamo a dalších tu najdete docela dost :D). Nejvíc cute je samozřejmě ta originální Pooka, ne ty hnusný, hubený a nehuhňatý Pooky. Popravdě bych ze srandy tu Pooku chtěl, ale nepodařilo se mi ji na internetu najít. Oceňuju ,,docela zvratový'' konec. VYHODNOCENÍ: YOUTUBER NEBO TEDY I EDITOR BY SI S TAKOVÝM EDITEM VIDEA OPRAVDU PRÁCI NEDÁVAL

Mulan (2020)

Původní verzi jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat a udělal jsem to tak schválně. Ze začátku je film opravdu hodně nezajímavej, megálně sestříhanej a špatnej na koukání. Ale až se přesune na vojnu a začnou výcviky, tak je film lepší, ale celkově je celý film hodně sestříhanej a efekty jsou občas přehnaný. Celkově mi mírně vadí rozostřený green screen. Vy si stěžujete na to, že Mulan nevypadá moc jako chlap, ale popravdě to tak blbý není, protože tam všichni ostatní taky mají ty drdoly. Příběh jako samotnej se mi líbí, ale je to dlouhé a myslím si, že by to šlo určitě o něco zkrátit. Fénix je otravnej a docela dost nemístnej. Ani se nedivím, že na tom prodělávají, když dali do toho 200 miliónů. Efektů je tam hafo a šly by určitě ubrat nebo o něco zhoršit. Finální bitva je v pohodě. Ale málem jsem se lekl, že film skončí úplně retardovaně ze strany Mulan a jejího rozhodnutí. Film si vůbec neuměl udržet stálý tempo nebo emoce. VYHODNOCENÍ: TAK Yifei Liu PODPORUJE HONG-KONGSKOU POLICII?? :D NE TO BYL VTÍPEK. SAMOZŘEJMĚ, AŤ SI KAŽDÝ MYSLÍ, CO CHCE

The Loved Ones (2009) odpad!

Hodně jsem se těšil díky tomu, že to má tolik procent a hodnocení a že to působí nápadem hodně dobře a zajímavě, ale varovným signálem bylo to, že je to australský a jejich filmy jsou takový divný a originální. Bohužel nastalo obrovské zklamání kvůli tomu, že to nebylo udělané tak psycho a víc čekané, jak by mělo být. Film se snažil být jinej a hodně dobrý nápad pohřbil. Hlavní postava je úplně vymaštěná a celkově jsou ty ostatní dost nesympatický taky. Když se líbal se svou holkou v autě, tak jsem asi mohl vyskočit z kůže, aby se neřízla o tu žiletku. To by bylo tak sakra nechutný! Střihy na maturák jsou hodně zbytečný. Ve filmu je hodně míst, kdy to vůbec nechápu. Je aspoň dobré, že netrvá dlouho, než se objeví v domě šílené rodiny. Nechápu, že se neujistil, že je ta holka skácená k zemi taky a co to tam bylo za lidojedy :D? Ke konci začínal být film hodně zdlouhavý a přestali jsme se dívat, ale nakonec jsem se rozhodl, že to dokoukám. Dokoukal jsem to a nesunul jsem u toho, což jsem byl překvapenej a docela rád, ale ne že bych byl rád kvůli tomu filmu :D. Konec na silnici je hodně nereálnej a takovej přehnanej. Bohužel se (opět) můj pohled na australský filmy zhoršil. Nápad hodně dobrej, jen všechno ostatní bylo špatně. VYHODNOCENÍ: AUSTRALSKÝ MATURÁKY BE LIKE

Děda, postrach rodiny (2020)

Narozky jsem oslavil návštěvou kina. Hodně jsem se těšil, protože trailer vypadal hodně cringe a vtipně. Už jsem se dokonce dost zasmál tomu, že mýmu bratrovi neříkal nic Robert De Niro nebo Uma Thurman :D! Už, když se na scéně objevily dvě dcery, tak jsem čekal, že to bude horší než podle mých očekávání, k tomu mě ty začáteční ,,vtipné'' útržky z povídání v tom utvrzovaly. Nebylo to vůbec vtipné, příběh úplně o ničem, a když to skončilo, tak jsem si úplně říkal, že co, že to je jako všechno, a že to bylo tak jednoduchý? Samotný nápad mohl být pojatý mnohem, mnohem vtipněji. Ani nechápu, proč je tu tak slavné obsazení. Jediné, čemu jsem se tak zasmál byl pohřeb a povídání o průjmu, ale to jsem se tak mírně zasmál. Využívání moderních technologií mi vadilo. Celkově u komedií je jedna a ta samá šablona: ha ha chi chi část, potom těsně před koncem dramatická část (v naprosté většině případech otřesná, trapná a sráží film dolů) a zakončení něčím komickým. Tady to ale neplatilo a bylo to o dost horší, protože se tu tyto dvě části prolínaly, což kazilo dojem z komedie. Hlavní postava (kluk) není prostě vůbec ničím vtipná. Na mě všechny postavy ve filmu působily dost ploše (máma nesnášející dceřinýho přítele, táta hrající si, že není podpantoflák, starší dcera typická kopie filmové puberťačky (nebyla vůbec vtipná na to, že měla být vtipná), mladší dcera typická hloupá malá holka, ,,hustej'' syn a děda s tuhým kořínkem). Trailer obsahuje snad všechno, co tu je, takže to nedopadá moc dobře, a k tomu to není vtipné a je to bez příběhu. Divil jsem se, že to má tak málo hodnocení, ale teď už se nedivím. Překvapilo mě, že na film šli především páry. 2 holky vedle nás se smály každou chvíli. Asi to byly takový ty holky, který se zasmějou čemukoliv. Občerstvení si kupuju vzácně, ale tentokrát jsem si koupil, ale je to strašně drahý (CineStar). Příště si koupím je pocorn, když už. VYHODNOCENÍ: JEŠTĚ, ŽE NÁM KÁMOŠKA DALA LÍSTKY ZDARMA, TAKŽE NÁS TO NIC NESTÁLO

Pontypool (2008)

Schválně jsem si nic o filmu nezjišťoval, protože to jedna youtuberka, kterou bratr sleduje, říkala. Jen, co jsem věděl je to, že je to zombie film odehrávající se v rádiovém studiu. Opravdu hodně mě navnadilo to prostředí rádia s kombinací zombie filmu. Moc jsem se těšil, zvlášť na to prostředí. Ze začátku se to zdálo dobré, ale lehce mě na začátku štvala hlavní postava, protože neposlouchala své spolupracovníky. Postupně se to zlepšovalo, ale ve filmu se začalo objevovat čím dál tím víc věcí, které jsem vůbec nechápal a když se o zombících více dozvíte, tak to film hodně sníží dolů. Dále se vůbec nesnažili bránit vniku zombíků, což jsem taky vůbec nechápal. Od vysvětlení to začíná být o dost, jako myslím o dost horší. Kdyby udělali normální zombíky a jejich vniknutí by bylo o dost lepší a reálnější, a celkově kdyby vše udělali reálné, normální a jednoduší, tak by to film zvýšilo možná i o 3 hvězdy výš! Prostředí se velmi cení, ale jinak velká škoda. VYHODNOCENÍ: PŘESTAŇME SE OKAMŽITĚ UČIT VE ŠKOLÁCH ANGLIČTINU!!!

Temné osnovy (2018)

Jako knížka by to ASI bylo fajn, ale tohle bylo tak nezáživné. Nedělo se tu skoro nic zvláštního. Smrti byly totálně mimo kameru a ani větší gore by to nezachránil. Efekty ohně byly podprůměrné. Nechápu, že s tím nic ostatní postavy nedělaly. A hlavní postavě nebylo vůbec divný, že s ní chce učitel trávit víc času a že šel s ní do lesa. Nic se celý film nedělo, bylo to nezajímavé, a pak v poslední třetině to už bylo tak natahované, že brácha usnul. Konec špatný. Nulová děsivost a horor. Jen pro holky, co se opravdu opravdu moc bojí hororů nebo pro ty, co četli tu knížku (dost pravděpodobně taky holky). VYHODNOCENÍ: OD TVŮRCŮ TWILIGHT SÁGY (TAKY PRO HOLKY)