• Krátkometrážní

Koně se také střílejí (1969)

Něco jako Absolvent. Nebudu se dlouho rozepisovat, protože nemám chuť tomuto filmu věnovat ještě více svého času, než je zapotřebí. Trpí to vesměs stejnými hendikepy. Stopáž je vleklá, příběh pomalý, děj málo graduje (někdy vůbec), postavy nebyly bůhvíjak sympatické, kamera normální, místy hluché a celkové vyznění nijaké. Opravdu škoda, očekával jsem hluboké dílo s drastickými momenty, dostal jsem ovšem balíček dvouhodinové mizerné tančírny. Horší 2⭐. Vyhodnocení: Proč se celá soutěž nemohla nést v duchu derby, které zde 2x proběhly a byly nejlepšími scénami filmu?? Bylo by to mnohokrát zábavnější, dramatičtější a ve všech ohledech lepší!

Absolvent (1967)

Miluju Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Noc s leguánem, tak jsem pevně věřil, že Absolvent (na doporučení od mé kamrádky Nely) bude následovat tyto dva jmenované filmy ve své odpovídající kvalitě a záživnosti, jenže opak byl pravdou. Jedná se o nezajímavé seskupení scén bez závanu originálního humoru nebo pořádného dramatu, které jsem očekával, že zde nějak v rozumné míře aspoň trochu bude. Nebylo, vůbec! Je to vlastně snad celé úplně o hovně. Sledujeme nudné, nevtipné postavy konverzující mezi sebou o nudných věcech za doprovodu nudné, vleklé, neúprosné stopáže. Fakt hrůza no. Nebudu se dál o tomto pustém snímku rozepisovat. Vůbec mě to zkrátka nebavilo, šmrnc byl opravdu pražádný. Nechápu, co na tom všichni vidí. Otřesné 2⭐. Vyhodnocení: Vypnul jsem to půl hodiny před koncem, jinak bych zaručeně usnul

Metropolis (1927)

Četl jsem článek Refresheru a tam jsem objevil tento film, kde ho nazvali jako ten vůbec první o umělé inteligenci. Neváhal jsem a šel jsem na to. Popravdě, pro mě jako člověka z 21. století je sledování Metropolis úplně jinej zážitek než, kdybych žil a koukal to v té době. To bych z toho valil oči už úplně. I mně nyní se to dost líbilo a přišlo mi to kouzelné. Potopa a robot byli zvládnuti překvapivě skvěle a bylo hrozně zajímavé sledovat jejich vize budoucnosti. Dokonce toto byl i můj první němý film, který jsem zhlédl celý. A jsem i rád, že je německý, protože se mi tím dobře prohloubí znalosti do němčiny a třeba to zužitkuju. Vyhodnocení: Motto filmu je fantastické!

Samotáři (2000)

Scéna s Vesnou, kde říká, že je ale určitě tahle země pěkně zku*vená, mě na Tiktoku (ano zase Tiktok) navnadila na takové pochmurné, s trochou komedie, vyobrazení naší české země a jejich občanů. Ten dojem jsem bohužel nenabyl úplný. Připadá mi, že se toho moc ani neodehrává a spíš jen sledujeme propojení mezi postavami, ale nic hlubšího nedostáváme. Ano, pár málo scén se našlo, ale zbytek Samotářů je pro mě divácky nezáživný a poněkud prostý. Kamera a herci super, ale jinak to na mě působilo jako ostatní české filmy, kde se nedokážu vcítit. Vyhodnocení: Vesna je ikona!

M3GAN (2022)

Je jasný, že tenhle film cílí na teen děcka a bombuje hlavně Tiktok, kde tohle jen jelo. To byl i jeden z důvodů, proč jsem se těšil, že to bude takováhle cringe pubertální nálož a celkem se to i vydařilo. Komedie je tam tak akorát, mohlo by být víc, je to dokonalé na vypnutí mozku a sledovat M3GAN mě bavilo. Horor jsem od toho nečekal a ani mi nepřišel moc viditelný, takže film možná měli přizpůsobit PG13. Souhlasím s lidmi, že konec mohl být vypjatější a odvázanější. Docela chytře se tomu vyhnuli. Každopádně mi to přišlo o trochu lepší a méně prvoplánové, než jsem čekal. Nový Chucky mi ale přišel osobně lepší. Vyhodnocení: Ani není divu, že se chystá dvojka. Reklama se na internetu dělá doslova sama.

Karmánova hranice (2014)

Vypadalo to velmi lákavě, ale bohužel provedení jaksi vázlo a nedostavily se ony potřebné emoce pro vyšší hodnocení a slitování nad protagonisty. Pár chvilek se ovšem našlo. Vyhodnocení: Aspoň si odteď budu díky tomuto pamatovat název hranice mezi Zemí a vesmírem

Hranice lásky (2022)

S babičkou jsme původně chtěli na film zajít do kina, ale jak babička nakonec po zhlédnutí konstatovala Ještěže jsme na to nešli do kina, na takovou blbost, to by byly vyhozený prachy, jsme naštěstí předešli financování takové ptákoviny. Celá Hranice lásky trvá sice 95 minut, ale bylo to těch nejdelších 95 minut, co jsem kdy zažil - několikrát jsem si byl během sledování odskočit do kuchyně či na záchod, jen abych u toho mohl o pár minut trpět míň. Tempo příběhu se dlouhatánsky vleklo (kampak by se spěchalo?) a uvrhovalo mě do stavu jisté otupělosti, kdy jsem na obrazovku v pozdějších minutách jen tupě zíral a s prosebným pohledem v očích očekával konec celé té šarády. Celé je to vlastně strašně jednoduché a když se to vezme kolem a kolem, nic moc to nenabízí. Stačí totiž vidět jeden podobný film/dokument (Šťastně až na věky), kde téma polyamorie nebo otevřeného vztahu je, a máte po ptákách, protože už všechny klady a úskalí takových vztahů dávno znáte. Když je tedy téma neinovativní a nezajímavé, doufáte alespoň v sympatické postavy, které by film potahaly. Těch se taky nedočkáte. Vagnerová se tam tahá s kdekým a Řezníček je z toho v depkách. Nic moc. Ostatní postavy jsou málo vykreslené. Zbylé faktory jako kamera, střih, hudba atd. rovněž neohromí. Konec pak nabízí klimax, který se dal již od začátku očekávat. Podtrženo sečteno jsem se u tohoto nudného snímku nudil nadmíru a nehodlám jít s hodnocením výš už kvůli výše zmíněným mínusům. Vyhodnocení: Co ale pobavilo, byly babiččiny nenávistné komentáře na Vágnerovou 😁, ta se na ní vyřádila, chjo

V bolestech (2013)

Po 45 minutách vypnuto. Tahle amatérská sra*ka se už nedala dál sledovat. Postavy extrémně hloupé a nesympatické až to bolelo, příběh mdlý, o ničem a děravý jak ementál, úhly kamery nelogické, celkový koncept FF pojmut jako vlogísek či blogísek - hovadina! - a strach nebo napětí nulové. Takhle špatné FF jsem opravdu dlouho neviděl, a snad i dlouho neuvidím. Strašnej nesmysl. Vyhodnocení: Vždycky miluju ty rádoby rozumné důvody, proč nejít do nemocnice P.S. Možná se to ale koneckonců dá všechno vysvětlit tím, že si tito „inovativní" režiséři film platili z vlastní kapsy

Menu (2022)

Rok 2022 na horory zkrátka válí a Menu je toho přesným úkazem! Ať se i rok 2023 v tomto duchu i nadále drží! Začínáme v Menu zlehka. Seznamujeme se sympatickými a originálními postavami, jejich lehkým načrtnutím motivací, proč do luxusní izolované restaurace zavítali, a restaurací samotnou. Večer začíná nevinně - nějaký ten drahý chod a tak -, jenže poté se to v určitém bodě všechno úplně zlomí a rozjede se šílený mindfuck. Nechci spoilerovat, takže nebudu popisovat děj dál, ale stojí to fakticky za to! Herci jsou skvělí a ve svých rolích nanejvýš uvěřitelní (Anya Taylor-Joy zde snad hraje nejlépe, co jsem ji kdy viděl hrát), michelinská jídla jsou už od pohledu k smlsnutí, kamera, střih a hudba výtečně podtrhávají celé dění a zvraty s nečekanými situacemi a vyústěními samo sebou nechybí. Ovšem nejvíce musím vyzdvihnout záporáka a jeho mistrovský plán. Myšlenka filmu ve finále absolutně ohromuje a já nad ní jen smekám, stejně jako i nad prokouknutím plánu a následným zjištěním, jak z toho pekla ven. Ta scéna byla zkrátka něco a emoce jen vřískaly ve všech barvách. Bravo! Finální chod znázorňoval perfektní ironii a potupnost celého kulinářského světa ve své nanicovaté podstatě. Já zkrátka miluju tyto horory s příměsí přesně vyváženého vtipu a smysluplnou myšlenkou v pozadí! Vyhodnocení: Chci víc takových hororů! Kam se hrabe Peele!

Živí mrtví: Počátek konce - Série 2 (2016) (série)

O trochu horší než předchozí, a to především kvůli 2/4 seriálu, kdy ta úroveň byla celkem bídná (vinice byla fakt špatná a dál Bůh Šiva byl uspěchaný a nesmyslný). Naštěstí byla jinak úroveň super. Nejlepší díl byl za mě buď Všichni zahyneme nebo Duch. Moře je lokalita, kde za mě využili tvůrci spousty věcí a bylo to záživné, takže oceňuji. S postavami jsem si o něco bližší a u některých nastalo k silnějšímu výlevu emocí nebo odvážných rozhodnutí. Všechno bylo zase vydařené a zombíků přibylo, takže jsem spokojený. Jen, mě tolik nezajímala Tijuana. Zajímavé je, že se do seriálu dostávají úvodní scény a flashbacky, takže další bod nahoru. Jen doufám, že si udrží úroveň, aby to neskončilo jak u Ztracených, kde v pozdějších sériích začaly být dost zbytečný a nudný. Každopádně se zde opět objevily cool lokality a jsem fakt rád, že se konečně někdo v apokalypse vydává na jih, protože se skoro v každém druhém příběhu vydávají postavy hned na sever. Vyhodnocení: Nepříčetný Travis mi úplně vyrazil dech (miluju tu postavu ještě víc)