• Krátkometrážní

T2 Trainspotting (2017)

Upřímně řečeno zbytečný film, nic se v podstatě nevyřešilo. Jde spíš o takovou marnou nostalgii. T1 fungoval skvěle, jeho pokračovaní už není zdaleka tak našláplý, chvílemi je zde sice pár super fórů. Ale scénář není nijak výjimečný, vlastně je dost tuctový a hlavně zjednodušený dopad všeho z T1. Z nudy mě vytáhlo pár flashbacků, ty byly dobře načasovány. Herecky je to skvělý, ale dialogy mi přijdou dost náhodný. Vidět starou, dobrou, chaotickou, feťáckou partu pohromadě bylo fajn. Druhý výlet do Skotska za partou čtyřicetiletých zoufalců se celkově ale moc nepovedl.

Trainspotting (1996)

Danny Boyle je frajer - natočit film o drogách tak krásně a odpudivě zároveň je absolutní umění. Síla filmu je v tom, že není natočený tak prvoplánově jako většina filmů s drogovou tématikou. Ve filmu je několik geniálních scén, třeba s písní "perfect day," ale konec byl dost slabej, dopad nebyl tak silný, jak by být mohl. Kamera je perfektní, stejně jako hudba a střih. Velké herecké umění v plné síle. Charaktery spolu fungují, působí přirozeně a uvěřitelně. Je třeba říct, že jen opravdu málo filmů dokáže sirově zhodnotit společnost, ale přehnaně nemoralizovat. Nejlepší film o drogách a úžasná revolta proti běžnému způsobu života. Choose life.

Králíček Jojo (2019)

Film o absurditě nenávisti. Hrozně dobře pojatý!

Dvě auta, jedna noc (2003)

Oi, ugly girl! Hi dickhead boy! Jednoduché, hezké, idilické a dobře napsané!

Below Her Mouth (2016)

Příběhově teda spíš nic, než moc. Klišé střídá klišé. Je to tak stereotypní až to bolí.

Zrodila se hvězda (2018)

Dobře natočený, silný pár, fungovalo to skvěle! Sice trochu melodrama, ale fungovalo. Lady gaga absolutně skvělá! Vnímám ji teď z trochu jiné perspektivy. Věřila jsem jim každou scénu. Herecky je to takřka dokonalý! Hrozně dobře film sleduje vývoj postav, jak se mění a svůj vzájemný vliv. O hudbě snad není třeba mluvit... Shallow je nádherná. Snímek si řadím do top 10 filmů 2018.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Srdcová záležitost! Krásně odvyprávěný a vedlejší storyline s Charlieho tetou dobře graduje dějství! V pocitech Charlieho se dost vidím... Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec! Rozhodně hodlám přečíst i knihu.

Molly Maxwellová (2013)

Čekala jsem něco víc, ono stylizovaný je to fajn, ale nějak jsem tomu příběhu nevěřila, nebylo to přesvědčivé. Místy dost trapné, až nepříjemně trapné. Je z toho hodně cítit, že je to nezávislý film, hlavně pojetí celkově kamery a scénáře.

Beze stopy (2002) (seriál)

Když jsem byla mladší, milovala jsem to. No... S odstupem času mě to už tolik nebere, není to nic nového, co by vyloženě zaujalo. Ale když už nějaký díl běží, s nostalgii se ráda kouknu. Storytelling totiž není špatný, a hlavní postavy jsou sympatické. 60%