• Krátkometrážní

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tehle seriál jsem sledovala vždy hrozně ráda. Geniální, vtipný a zkrátka legen.... wait for it...dary! Neotřelé vtipy, vždy překvapivá zápletka a nejvíce mě baví, když se vždy stane nějaká událost, která se objasní až o několik epizod dál. Líbí se mi všelijaké easter eggy, které se objevuji po celé trvaní seriáli. Jedná se o klasické životní problémy pojaté s nadsázkou! Seriál, na který se dá koukat pořád! 93%!

Amélie z Montmartru (2001)

Vůbec se nedivím, proč jsou na něj Francouzi tak pyšní. Okouzlující příběh mladé, nešťastné, zapomněné a opuštěné dívky, která ráda rozbíjí lžičkou karamel, hází žabky do řeky atd. Dokáže se radovat z každodenních malých radostí, ale ze všeho nejvíce jí dělá radost pomáhat a dělat radost ostaním lidem, vše začne tím, že najde album nájemníka, který bydlel v domě před ní, díky tomu dokáže sblížit otce s dcerou, pomoc dvoum ,,zamilovaným"... a díky její ochotě a cti najde to své štestí, lásku a spřízněnou duši, podivína s albem plých fotek neznámých lidí. Krásný film s atmosférou, krásnou hudbou, kostými a mizanscénou! 95%!

Amadeus (1984)

Jeden z mála filmů, kromě Přeletu nad kukaččím hnízdem, u kterého, když vyhrál Oscara jsem byla naprosto bez výhrady! Krásný životní příběch trošku poblazněného genia, lehce dětinského... Je to nádherné, jeho sebedůvěra, genialita a hrdost, která ho vynesla na vrchol! Miloš Forman měl tu čest filmovat adaptaci divadelního představení. Opět je z toho cítit přirozenost a pravdivost. Tenhle film mohu všem vřele doporučit! 98%!!!

Vlasy (1979)

Miloš Forman je zkrátka genius. Převzatý muzikál z Brodwaye a musím říct, že je to opravdu jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla. Forman ponechal i muziálové prvky, žádna píseň tam není navíc. Emotivní, živé, přirozené a zároveň tak pravdivé! Pravé kamarádství, láska, boj proti válce, mír, LSD nebo třeba vyhoštění z rodiny, tohle všechno dává dohromady dokonalou harmonií, která se odráží do tehdejší doby... 90%!

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Fiktivní postava všestranného génia naší minulosti.... Takhle vnímam Járu Cimrmana....Tento film beru jako jeden z nejvíce kvalitních děl českých filmařů. Genalní a s veškerou gracií. Ve filmu vidím především naši českou náturu... Máme skvělé napady, ale k realizaci máme daleko, bohužel. Tady se navíc krásně dá praktikovat krásné české přísloví, ,,Zlaté české ručičky". Když jsem ten film viděla poprvé, bylo to pro mě hodnotnější než leckterá hodina dějepisu. Tenhle film je důkazem toho, že tu umíme udělat kvalitní filmy za které by se nemusel stydět žádný hollywoodský filmař! 95%!!!

Millerovi na tripu (2013)

Zcela upřímně musím říct, že je to jedna z nejlepších komedii které jsem kdy viděla... Tak moc jsem se nenasmála, ani nepamatuju, Jennifer Aniston role skvěle sedí, je to hodně komická komedie, při které jsem se nenudila, 65%. :)

Prezident Blaník (2018)

Jednou jsem četla, že je to něco jako ,,Kameňák pro Pražáky" .... Což v podstatě dost odpovídá, sem tam se člověk zasměje, pohodvý satirický film, nicméně si nemyslím, že to musel být celovečerní film. Myslím, že daleko lépe by fungovalo to rozdělit do seriálu. Každopádně, sem tam jsem se zasmála, 40%.

Nejtemnější hodina (2017)

Totálně oskarový drama. Kdyby se film objevil na scéně kdykoliv jinde, ale on se musí v kinech objevit na začátku ledna, kdy do kin chodí Oskarovky. Film, který historicky dobře doplňuje Nolanův Dunkerk. Samozřejmě je to trochu moc stylizované a napsané na efekt. Herecký výkon Garyho Oldmana a jeho metamorfóza do postavy Winstona Churchilla je ovšem strhující!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Režijní styl Miloše Formana je v tomto snímku o něco víc komerční, než za jeho působení v "nové vlně" u nás Česku, což se dá v pochopit, ale přesto film působí velmi autenticky a skutečně, je to jeden z jeho nejlepších režijních počinů, film rozhodně doporučuji, už jen pro Jack Nicholson a Louise Fletcher a jejich geniální hereckým výkonům, nikdo jiný bylo nezahrál tak autenticky, jako oni dva. 95%

Přátelé (1994) (seriál)

Je to prostě fenomenální seriál, který můžu sledovat pořád, kultovní pecka. Obyčejně neobyčejný. Update: Po 4 letech od dokoukáni přehodnocuju.... Jasný, seriál je v mnohém inovátorský, ale vlastně mi s věkem přestal připadat tak moc úžasný. Nevím, ty vtipy na mě měly větší dopad ve 14. Ale rozhodně to pro mě byla moc důležitá etapa života, člověk si uvědomil pár věcí...