Počítání oveček (1981) (TV film)

Sledovat Galatíkovou a Brodského je zážitkem samo o sobě. Navíc Bohnice (mé dlouholeté pracoviště, kde některá místa vypadají stejně i po 33 letech). A Fuchsovou v dětských rolích mám rád. Silné čtyři. A dost možná nejlepší televizní Kachyňa.

Duhová kulička (1985) (TV film)

Příjemná vzpomínka (i) na (mé) dětství. Ovšem Kachyňa umí vyprávět mnohem lépe a obvykle mívá i cit pro lepší herce. Příjemný film s několika hezkými nenucenými moudry na jedno zhlédnutí. Oceňuji místy jemný, úderný a nenucený humor od strýce (Kohuth). I v postatě primitiv se dá zahrát s lehkostí která neotravuje. 65%

Dřív než půjdu spát (2014)

A cenu za největší scénáristický paskvil roku 2014 získává ...chvilku strpení...ano, Rowan Joffe! Gratulujeme. Celkem by mě zajímalo, jestli pan Joffa Watsonovu předlohu, budu slušný, tak pokazil, nebo jestli za hovno stojí samotný pisálkovský výtvor (na databázi knih 88%!!!). Tak nebývale primitivní dialogy bych odpustil čtrnáctileté čtenářce bravíčka, ale takhle? Navíc filmu chybí tempo, napětí (což je u thrilleru základ), a zajímavé nápady. Nahodilé zvraty jsou jeden trapnější než druhý. Firth je nechutně znuděný a příšerně hrající (co ho k této roli vedlo?...největší záhada filmu), Kidman celý film fňuká a nepěkně přehrává a tak jediný, kdo si odvádí své neherecké umění je pan Strong (co role, to naprosto stejný výraz). K tomuhle filmu, ale nehodlám dál plýtvat písmenky a tak po dlouhé době sahám po jediném možném písmenkovém hodnocení a s chutí. Proč jsem raději nešel spát? :( Btw. Britové i v roce 2014 telefonují Nokií 3310...to jako vážně??? :)

Doznání (1970)

Costa-Gavras mě nudí a celkově velmi vlažný dojem, což je tématu trestuhodné (soudruhy všech zemí pohrdám), nedokáže zachránit ani brilantní výkon Montanda. Nezapomenutelné scény bych spočítal na prstech jedné ruky (výslech vyhladovělého, nevyspalého Montanda prasečím vyšetovatelem, nechutným způsobem požírajím chleba s párkem, chlemtajícím pivo a usínajícím v křesle či scéna vysypávání prachu na cestu s černohumornou poznámkou o počtu pasažérů). Silné téma, výborní herci, místy vydařená atmosféra, ale taky nesnesitelná rozvleklost. A právě ona mi nedovolí jít nad tři. Nudil jsem se a to je chyba a emoční dopad také mohl a měl být silnější. Soudruhy nenávidím rád, ale zde to nešlo. A politické filmy prostě nemám rád.

Pátek třináctého 2 (1981)

Jason nešika. Příběh se oproti prvnímu dílu neposununul ani o milimetr kupředu, dokonce ani nezůstal přešlapovat na místě, vlastně zůstal na míle daleko za prvním dílem. Vraždy neoriginální a nebývale nudné (snad zaujal jen vozíčkář), atmosfára nulová, herci příšerní, kozy zůstaly zahaleny (ve slasheru, to jako vážně??), když nepočítám tu ploštici. A Jason, nejen, že je nešika a zakopává přesně ve chvíli, kdy to hlavní hrdinka potřebuje, ale celkově je to strašlivej tragéd...s pytlem. Bída. 45% (Ne)těším se na (ne)kvalitu dílů následujících. Pokračování (a že jich je) předem neodsuzuji, ale musí mi umět nabídnout něco nového (zábavného) a rád budu hvězdičkovat. Dvojka v tomhle totálně selhala. Nuda, neinvence a šeď.

Ucho (1970)

Tenhle film si potřebuji probrat v hlavě. Kachyňa s Procházkou jsou géniové ČS filmu. Malé české 1984. Brzobohatý vynikající. Bohdalová mě příliš nepřesvědčila. Hodnocení provizorní.

Aksál (1969) (TV film)

Blázni vidí a mají pravdu. Drahokoupilová výtečná, Abrhám nepříjemně divadelně přehrává. Konverzačka uvnitř je kvalitně natočená, procházka po pláži je mizerně natočená, nejde si nevšimnout, že herci se pohybují před plátnem. Rozložení nešťastné mladé manželky však výborné. Dialogy fungují, zpracování pokulhává. 3,5*

Labyrint: Útěk (2014)

Hladové hry šmrncnuté Pánem much "zahrané" tlupou netalentovaných jelimanů a dochucené Kayou blběčumímsvotevřenouhubousorbitkama jako ta Kristen Stewart. Navrch tam občas poskakují robotičtí pavoučci, Paesano vykrádá hudební motivy kde může a s logikou se nikdo moc nezabývá (patrně už chyba předlohy). Zní to hrozně, co? Jenže zase tak hrozné to není. Vlastně jsem nedospěl do fáze film stopnout a druhá zkouška mě i celkem zajímá. 55%

Malá vánoční pohádka (1999)

Vrcholně předvídatelné, ale děsně milé. A malá i méďa byli kouzelní. Lepší tři. Ke čtyřem chybí delší stopáž a propracovanější děj. 65%

Popelka (1950)

Ty myšky nemaj chybu! Jednoduše krásný a krásně jednoduchý.