Zombeavers (2014)

Těším(e) se na ZomBee's :)

The Oregonian (2011)

Plyšák zklamal a oklamal :( Na jakási předsmrtná očistná psychedelická muka jsem nebyl připraven.

Sils Maria (2014)

Kdybych měl Sils Mariu k něčemu přirovnat, napadá mě leklá ryba a to mi nepřijde zrovna pozitivní. Leklá ryba obvykle smrdí od hlavy a od hlavy (režie) smrdí i tento film. Nevím, kdy naposledy jsem viděl takto nudně zrežírovaný film, který ve spoustě scén neohrabaně přešlapuje na místě a neví jak dál. Téma je zajímavé, scénář není špatně napsaný, některé dialogy fungují a jsou zábavně vypointované a herci odvádějí velmi dobrou práci - ne jen Binoche i Stewart se překonává a je příjemně civilní. Jenže když je film nuda? Dalším Assayasovým filmům se raději budu vyhýbat. 50%

John Wick (2014)

Méně prostřelených hlav a více zajímavých nápadů (hotel pro nájemné vrahy, odklízeči) a mohla to být kulervoucí akční podívaná. Takhle je to bohužel jen solidní podívaná s místy slušnou atmosférou, fungující hudbou, příšernými záporáky a zoufale nevyužitým Defoem. A štěnátkem... Videoherní stylizace je celkem fajn. Třiapůl.

Spartakus (1960)

Natočil to Kubrick, ale není to Kubrick. Co je to? Spartakus! Olivier opět předvádí nadstandartní herectví, Simmondsová je neodolatelná, Douglas je správňácký fešák nikoliv rebel a barbar a to je prostě chyba. Římané se běžně oslovují "gentleman" a spoustu dalších drobností, které ruší. Na bitvu divák čeká 150 minut a kdyby se při tom čekání alespoň divák dočkal nečeho zajímavého, ale ne, sleduje táhlou telenovelu. Scény z výcvikového centra gladiátorů byly zajímavé, ale rychle ukončené na úkor ...muckání :( Simmonsové s Douglasem to spolu sluší, ale od historického válečného velkofilmu chci trošku něco jiného. Nadhodnocovat jen kvůli tomu, že je to Kubrick nehodám. Nevadí mi, že se jedná o klasický hollywoodský velkofilm, ale vadí mi, že Kubrick ho natočil rutinně bez zajímavých nápadů a byť jen jediné kulervoucí scény. Vzhledem k očekávání, obrovské zklamání. Jediný Kubrickův film, který už si znovu nepustím. Není důvod. 65%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Hrozná PRDEL. Doslova! Nic pro slabší povahy a přeslušnělé dívenky, které "princezní" a jiné humory nepoberou :) A mops. A Samuel. A ohňostroj. A hambáče. A ... je toho dost. 90% Btw. jen by nemusel Egerton tak moc připomínat DiCapria.

Jupiter vychází (2015)

60 59 58...47 46..35 34 33...22 21...10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 a zase znovu. Jedna úděsná scéna skončila a přišla ještě děsnější a znovu přišel odpočet a prosba, ať tohle zběsilé CGI šílenství skončí. I v době digitálu očekávám ve filmech něco jako herce, dialogy, emoce a příběh, který i ve své jednoduchosti má řád. Nic se nedostavilo! Pouze barvičky, nepřehledná akce, plytký (dětinský) humor, otrava a patos. Sourozenci Wachowští definitivně ztratili koule (doslova! a ne jen jeden). A vrcholem té veškeré předražené dekadence byl úmorný výkon slizké transky Edího, kdyby alespoň stačilo zakrýt si oči a nevidět, ono však toho přiteplenýho jelimana slyšet bylo ještě horší. Snad poprvé jsme měl nutkání skočit si pro praženou kukuřici abych zažil alespoň nějakou zábavu, když už jsem neměl koule opustit sál. Už dlouho jsem v kině netrpěl jako zvíře, naposledy na třetích Transkách... Gejům se to bude líbit.

Netvor (1985)

Očekával jsem roztomilý brak plný přihlouple vtipných hlášek, vydařených masek a kouzelných osmdesátkových efektů. Bohužel jsem se nedočkal a dostal jsem pouze totální a nesmyslný brak, který se bral příliš vážně. Půl hvězdičky za hezké tvářičky hereček, půl hvězdičky za hudbu. Nebo jinak, odpad! nedám jen proto, že mě tenhle "film" neštval a byl prostě jen debilní.

Nahoru, dolů (2000)

Gwyneth Paltrow IN, vše ostatní OUT v čele s Benem. Když jsem byl ještě malinkej bavilo mě to (4*), jak ta léta běží, padají i hvězdy. Z nepochopitelné nostalgie sundám jen tu jednu.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Atraktivní atmosféra utopená v unylosti postav, které jsou buď statické (Neeson) nebo úplně k ničemu (černošský spratek). Záporáci nefungují, určité kouzlo v sobě má pouze Ólafsson. Bůh, drogy, alkoholismus = nuda. Zklamání.