World Trade Center (2006)

WTC se mi nelehko hodnotí. Vzhledem k průběžnému hodnocení (kterému rozumím) se nedalo čekat víc. Dramaturgicky je tento film strašný propadák a Stoneova režie je překvapivě neslabší částí filmu a to jsem spíše očekával (pod)průměrné herecké výkony (herci přitom neruší) a primitivní dialogy (ty nejsou zrovna ukázkové, ale netrhají uši). Opravdu nedokážu pochopit, že osobitý tvůrce jakým Stone bezpochyby je, nedokáže vymáčknout z takto atraktivního a silného tématu ani jednu silnou a působivou scénu na dvou hodinách. A jediné na co se zmůže jsou ubohé zpomalovačky. (Ne)Díky Olivere. Divák není hloupý a bez umělého dojímání a zdůrazňování emocí se obejde. Velcí tvůrci se bez podobných blbostí obejdou. Nudil jsem se, ale ne tak, abych se odhodlal film vypnout. Slabé 3* s varovně zdviženým ukazováčkem. Příště Olivere, už bych mohl vztyčit prostředníček!

Doupě (2014)

Scénáristicky nablblé béčko s francouzským SpiderBellem a nerušícím Walkerem. Navíc akce, která rychle odsejpá a přesně to jsem pro dnešní odpoledne hledal. Sexy baba, pěkný auta, žádná krev a jeden sympatickej hromotluk. 60%

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Neobjektivně ohodnocená série si i od mé maličkosti zaslouží neobjektivní hodnocení... A tak se uklidníme bobánci. Pořád je tahle mizérie lepší než Nicaragua, South Pacific, Caramoan, Cagayan a oldschoolové Thajsko a Palau :) Sérii likviduje katastrofický cast dvojic - Drew/ Alec, Keith/ Wes, John/ Julie, Jeremy/ Val - což je špatné téměř z poloviny. Zbytek průměr a jen jednu dvojici považuji za vydařenou Josh/ Reed a to je prostě průšvih. Je to tak na úrovni Fiji. Konec dobrý (až strhující), všechno dobré... Po CaCa průserech se jedná o koukatelný průměr se zcela uspokojivým, až výborným vítězem. Škoda zhruba pěti zcela podprůměrných dílů v průběhu řady.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Mám sem tu pátou lupnout hned, nebo až po úplném finále? Vlastně mám jen jednu jedinou výtku a to k neukočírovanému hlasovému projevu Jennifer Lawrence v emočních (patetických) scénách. Místy mi to opravdu trhalo uši :))

Strážci Galaxie (2014)

Mnoho povyku pro nic. Je to barevné, hóóódně digitální a na jeden slušný vtípek připadá deset otravných. Galaktický svět mě narozdíl od toho SW vůbec nebavil. A na anorektickou Saldanu a toporného zápasníka se prostě nedá dívat. 55% Hvězda navíc za Groota.

Svůdná krása (1996)

A tak panic potkal pannu. Více slovy tento umělecký filmový skvost obdařit nehodlám. Snad jen, doufám, že Rachel Weisz více nesnesitelná už být nemůže. Opravdu jsem tento film v kvalitní verzi sháněl tak strašně dlouho?? Bohužel! Ztráta času.

November Man (2014)

Béčkové filmy stojí na zábavných a kultovních scénách a ta s lopatou je jasným vrcholem filmu! A také lahůdková finální scéna, která definitivně rozhodla, že pod šedesát jít nelze. Scénář a herecké výkony jsem přestal řešit po pěti minutách...nepřítomny...a čekal jsem , kdy přijde na řadu zábava a ta přišla, ač deset minut koncem, ale přišla. A sovětská diva Olina mě poprvé nerozčilovala, naopak, místy mě slušně rozpálila :) Nejzábavnější pyčovina roku.

Betty Blue (1986)

Krásný film o mrazivé chorobě. (jen škoda, že spousta zdejších trubek nerozezná hysterii od psychózy) Francouzské veledílo a jeden z nejlepších snímků 80'. A strhující filmový debut Béatrice Dalle. Director's Cut nutností, film pro trpělivé. TOP 10

Dvojí život Veroniky (1991)

Kieslowského audiovizuální klenot na němž jako vybroušený briliant září Iréne Jacob jako Weronika či Véronique. Velmi těžko hledám slova, kterými bych tuto velmi intimní, procítěnou a upřímnou zpověď popsal. Z mého pohledu se jedná o nejkrásnější film o lásce a sebepoznání, vykreslený v dokonalých osmadevadesáti minutách. Ani po dvou zhlédnutích nemám dost a mám chuť to vidět znovu a znovu. Nejlepší Vánoční film bez všeho toho vánočního kýče. Představení marionet nezapomenutelné. Co víc dodat? Tohle se prostě musí vidět a (divácky) prožít. A nemůžu se dočkat dalších Mistrových snímků. 100% Můj jasný TOP 10