Rozvod po francouzsku (2003)

přišla jsem asi o prvních deset minut filmu a další půl hodinu jsem pátrala o čem to vlastně je, po další půl hodině jsem nebyla o nic moudřejší. Ano, je tam nádherná atmosféra Paříže, spousta krásných a milých lidí, kteří se pořád o něčem baví, ale vy je nějakým způsobem nevnímáte. A tak jsem proplula tímto filmem až k závěrečným titulkům a pořád nevím, o čem to vlastně bylo. Asi se na to budu muset podívat znovu, ale bojím se, že to dopadne stejně...

Barry Lyndon (1975)

I přes nečekaně dlouhou stopáž jsme se neudila ani na okamžik. Kubrick byl mistrovský vypravěč a všechny jeho filmy jsou originálními klenoty kinematografie, škoda jen, že se lidé nedožívají delšího věku, aby jich bylo více.

Once (2007)

pro všechny romantiky a křehké duše..krásné, milé, dojemné..a hlavně originální a nekomerční..

Nesmrtelná teta (1993)

jak si tady pročítám komentáře ostatních, tak se až divím jak rozdílné mohou být názory na tak specifický žánr jako je pohádka..neříkám, že Nesmrtelná teta je kdovíjaký filmový trhák, ale když se kouknete na studiové "lehce" trapné pohádky z dob komunistických a na ty nejnovější, tak si myslím, že v nich až takový rozdíl není..Nesmrtelná teta postrádá jakousi trapnost, přehrávanost a zbytečnou poučnost zmíněných pohádek, a proto si myslím, že stojí i za lepší ohodnocení než 2*..a to i díky výkonu Jiřiny Bohdalové samozřejmě..

Řím (2005) (seriál)

Zpočátku jsem byla k Římu skeptická, říkala sem si jestli to nebude jen další z historických klišé, které se omílají stále dokola. Pak mě napadlo, jestli seriál naopak nebude sledovat jen politické dění a stokrát natočenou vraždu Caesara, ale po pár minutách mě spíše napadlo,že konečně někdo natočil skutečnou výpověď doby. Řím na vás může působit nechutně, drsně, nevhodně nebo dokonce odpudivě, ale myslím si, že právě ty "odporné" scény, které jsou předkládány jako v té době samozřejmé, což také byly, jsou právě tím lákadlem, proč se na tento seriál dívat. Druhá polovina série už trochu pokulhává za rozběhnutým začátkem, ale stále má čím zaujmout.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Asi je to moje chyba, ale už nebudu nikdy číst knižní předlohy dříve, než se podívám na film, protože ten mi pak přijde příliš chudý oproti knize. V tomto případě není dojem oproti psanému slovu o tolik rozdílný, ale například ve Jménu růže nedokážu být objektitvní, a to nemluvím o Šifře mistra Leonarda. Celkově tedy velmi kvalitní film, který má co říct i dnešní generaci, takže to vidím na 4,5*.

Letec (2004)

nevím proč, asi jsem čekala od Scorseseho víc..Letec mě připadal celkově chladný a, i když oceňuji mistrovskou práci kostýmů a výpravy a vůbec celého pohledu na dobu ve zvláštních kontrastních barvách, tak na 5* to opravdu nestačí..

Patriot (2000)

Nevím, jak to Emmerich dělá, ale pkaždé se na jeho filmy vcelku těším, pak přijde zklamání a řikám si, že ten další už bude určitě lepší. Od Patriota jsem čekala rozhodně víc, Gibson se hodně snaží, ale uhrát celý velkofilm s nudnou a rozvleklou zápletkou, u kterého možná i usnete, tak na to opravdu nemá.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Původní film byl určitě lepší a zasloužil by si lepší seriál, pro skalní fanoušky ovšem dostačující a vcelku dobrodružná podívaná, pro ostatní nenadšence jen další trapný seriál, který kdyby neměl x pokračování, ve kterých by rozvíjel jen další překombinované nápada, tak by celkem stál za shlédnutí. 2* za vtipy Richarda D. Andersona a odvahu točit seriál dál..