Zloba - Královna černé magie (2014)

Pohádka je pěkně zpracovaná. Super kostýmy a výprava. Dokonce je tam pár momentů, co chytnou i dospěláka za srdce. Nicméně něco tomu chybí, nebo naopak přebývá?... Možná že Angelina Jolie vypadá jako hodná mrcha, ale soucitnou roli jsem jí moc nevěřila. Možná až na to mrknu za pár s děckama :))

Kód Enigmy (2014)

FIlm je to líbivý, uhlazený, neprovokující, ladně plyne a ladně skončí. Samozřejmě že Turing byl "jen" algoritmik a matematik a teoretik, ale nelze mu upřít přínos do vědy (kdo z Vás zá centrální limitní větu? A kdo věděl, že je Turingova?)... Dobře natočený, super výprava. Osobně mi chybělo trochu toho válečného dramatu (dalo by se využít a trochu diváky mistifikovat, ne? :))

Grand restaurant pana Septima (1966)

Povedená komedie a jak bývá zvkem, plná kaskadérských kousků, zajímavého prostředí a osobitých postav.

Kameňák 2 (2004)

Kameňák 3 (2005) odpad!

Kameňák (2003) odpad!

Nejkrásnější hádanka (2008)

Tak tak. Dalo se na to koukat. Neokoukané tváře, žádní Karlové Gottové apod.

Propast (1989)

Tenhle film, bohužel, má dvě části. (pokud mluvíme o directors cut)... První část (ta delší) je o psychoze, napětí, stresu, překonávání lidských možností a mysticitě nezámých osob pod hladinou. Druhá část, závěr, má nést poselství o zkaaženosti lidstva a zjevení mimozemských bytostí, které nás chtěly potrestat... Možná, kdyby to byly dva filmy zvlášť, nemělo to tak megalomansky sladký konec... Občas je lepší vidět prostříhané verze.

Batman a Robin (1997)

Panebože, každým coulem špatný film. Kulisy jak z plastu, herci obsazení příšerné... 1* dávám na schwarcika... Přeci jen, to mě rozesmálo :D

Batman navždy (1995)

2* proto, že to není úplná sr... na tu si počkejte v díle Batman a Robin.