Street Kings (2008)

Film od Davida Ayera je podobný jeho poměrně nedávnému Harsh Times. Korupce a svinstvo v L.A. kam se podíváš. Nicméně tady se zaměřuje na jedhoho hlavního hrdinu, kterej se ze sněhurky promění po vraždě svýho bejvalýho parťáka na šípkovou růženku s devítkou. Film končí happyendem jak už to v pohádkách bejvá a smrtí zlé královny (v tomto případě krále). Všichni herci hrajou tím stylem, který je pro ně charakteristický. Keanu labilního a životem unavenýho jedince, Forest vizionáře a megalomaniaka a Hugh zase cynickýho vtipálka. Jednorázovka na zabití večera. Toť vše.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Rambo je zpět. O dost starší, ne tak nabicákovanej a kupodivu mnohem agresivnější. Kdo by čekal něco ve stylu Rockyho, kdy se Sly vracel se svojí postavou do minulosti, řešil syna a snažil se vyrovnat sám se sebou a s ostatníma, ten bude zklamanej. Tohle je čistá akce od začátku do konce. Sly se v nás už od začátku snaží vzbudit mohutný odpor k barmské armádě a jejím praktikám, kdy se několikrát objeví brutální masakry civilistů, což se během filmu a na jeho konci ukáže jako chytrý tah, neboť masakry vojáků v nás vyvolávají přesně ty pocity, které Sly zamýšlel, aby volávaly. Netřeba zastírat, že celej film jsou jedny velký jatka, které svou brutalitou (hlavně závěrečná scéna) vyvolávaj někdy až úsměv. Scény, kdy jedna kulka ustřelí celou nohu mi připomínají svojí nerealističností násilí v manga komixech. Člověk, který očekává pouze akci se bude skvěle bavit. Poslední hvězdičku přidávám za agitku okolo situace v Barmě, což oceňuju, poněvadž se o tom opravdu moc nemluví.

Rozhovor (1974)

Příliš dlouhý příběh a napětí, které má následovat, následuje až po hodině a půl a "napětí" se tomu opravdu říkat nedá. Snímek podává obraz práce a života v podstatě naprosto nezajímavé osoby Haryho Caula, což jenom umocňuje neschopnost se s hlavní postavou a jejími pohnutkami ztotožnit. Jak už bylo napsáno níže, je možné jeho chování a celé jednání pokládat za nerealistické. Pokud lze pokládat za Hackamanův nejlepší herecký výkon to, že řekne ve filmu pár vět a tváří se pořád stejně, tak to je mi ho opravdu líto. Asi ho mám radší jako suveréna, než jako uťáplého introverta. Hudba je mizerná a nevyvolává žádné emoce a celkové vyznění vyznění vražedných halucinací mě nutí k zamyšlení zda se před jejich natáčením Coppola trochu nenapil (krev valící se z hajzlu, wtf!). Ve flimu jsou podány veškeré postavy pouze velmi okrajově, kromě hlavního hrdiny, což nestačí. Zatím suveréně nejhorší Coppolův film co sem viděl.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Must see sci-fi seriál, kterej je asi tak 100x zajímavější, než Startrek a snad i většina sci-fi seriálů. Nadčasová klasika:), je ovšem třeba přehlédnout občas sem tam určitý nesmysl, jakože všichni umí anglicky. Bravo.