Proboha! (2008)

Ačkovli jsme agnostik, tak tenhle dokument pouze částečně vystihuje nebezpečí, resp. šílenosti, jež stojí za náboženstvím. Bíll Maher je poměrně vtipnej komentátor, bohužel ve filmu se vyskytují i různé manipulace ve stylu M. Moora (toho mám ovšem mnohem radši), což dost sráží různé argumenty prezentované Maherem. Problém je, že proti náboženství jako takovému nelze argumentovat, neboť samo o sobě je to pouze manuál k Bohu bez jakýhokoliv vztahu k racionalitě. Nelze argumentovat proti něčemu co nelze dokázat ani vyvrátit. Proti víře samotné je hlavně nesmyslné argumentovat. Můžem jen doufat, že naboženství je evoluční úchylka, která časem vyhyne, nicméně to ještě vydím tak na par tisíc let.

TRON: Legacy 3D (2010)

Je hodně znát, že režisér je původně vystudovaný architekt, takže cit pro detail a pro čistou linku je tu jasně čitelný. Filmu by slušelo tak o 20-30 méně a taky méně hluchejch míst bez akce, když jediné co zbývalo je kochat se fantazií počítačových programátorů.

2012 (2009)

Za triky.

Imaginární lásky (2010)

Film, kterej si ze systému účelově bere to nejvíc "cool". Hudba super (check), móda super (check), maloměšťackej intelektualismus (check), retro super styl (check), vypiplaný estétství (check). V tomhle případě je všechno skvěle poskládaný a celek tak vytváří ideální svět krásnejch lidiček s jejich běžnejma lidskejma problémama a dává tak zapomenout na nudnej fádní svět tam venku za hranicema kina. Dialogy nerušej ani nenuděj, jen ty hl. hrdinové nejsou zrovna 2x sympatický, kromě Francise (Xavier Dolan). Marie je neurotička stylizovaná do Audrey Hepburnové, Nicolas je cynickej manipulátor, jen Francis je autentickej a sám sebou. Další film o postmoderní ztrátě iluzí.

Kontexty (2010) (pořad)

No, já sem rád, na rozdíl od zdejších komentujícíh, že moderátoři diskusi spíš moderují, než že by se snažili klást otázky, které by ani pořádně neuměli položit. Nicméně je pravda, že občas se Vopálenská snaží "nachytat" některé kontroverznější hosty, což nepůsobí férově. Doufám, že se tu tenhle typ pořadu udrží. Celková úroveň diskusí je kvalitní a nevyhýbá se žádným kontroverzím.

Zelená zóna (2010)

Hodně dobrej film o jedný falešný válce, kterou si vymysleli washingtonský byrokrati a pravdě, která nakonec vyšla najevo. Záběr na ropný zařízení na konci filmu byla fakt vtipná pointa.

Rocky IV (1985)

Žralok bílý dokáže vyvinout stiskem čelisti tlak 600 liber na cm2. Úder Ivana Draga má 2,150 liber na cm2, z toho plyne, že by po jednom plným úderu Ivana Draga musela Rockymu explodovat hlava.

Počátek (2010)

Na mě to mělo překvapivě malej dopad na to, že se jednalo o Nolana. Zřejmě úlitba Hollywoodu, poněvadž je filozofie filmu upozaděné naproti akci. Konec zabijí celej smysl příběhu, což je škoda a považuju to za dětinskou chybu u Nolana. Zatim se mi nepodařilo objevit nic navíc co se týče vrstev a dosahu filmu za hranice jednoho shlédnutí. Navíc jsou ve filmu porušený zákonitosti, na kterých fiktivní svět stojí, což je dost hrubá chyba. Škoda promarněné šance na velmi zajímavém námětu - a teď už začni točit toho Batmana Chrisi.

Californication (2007) (seriál)

Tak todle je luxus. Tak dobře napsaný dialogy sem v žádným seriálu, kterej není apriori komediální dlouho neslyšel. Seriál si drží zatím skvělou úroveň a David D. je pekelnej mrdač.