Stav beztíže (2009) (seriál)

Takovouhle tlupu vymaštěnců (svalnatých modelů a vždy vystylizovaných modelek) by žádná vesmírná agentura nikdy do vesmíru nevypustila. To, co se na tý lodi řeší, by se hodilo někam na pláž do Kalifornie mezi Brandona Walshe a Ryana Atwooda.

Zrození Planety opic (2011)

Popcornová zábava bývá většinou bezduchá pastva pro oči, tohle ovšem mělo i hloubku a myšlenku. Jedno z největších překvapení tohoto roku.

Paprika (2006)

Inception prequel ... s (dle mě) trošku už moc překombinovaným a lehce chaotickým závěrem. Hirasawaova hudba taktéž zaslouží uznání.

Informátorka (2010)

Americký patos byl vždy dobře vystřídán velmi reálným vylíčením hnusu, o kterým film pojednává."Whistleblower" je z řady filmů, který si zaslouží být co nejvíc viděny, aby si lidi uvědomili, jaký sračky se běžně dějí v dnešním světě ... a to i na půdě mezinárodních organizací, které se nazývají mírotvůrci.

Casino (1995)

Mafiáni dotažení do konce. Teď už tomu snad nic nechybělo.

Miral (2010)

Možná to bylo naschvál. Možná jen Schnabel chtěl natočit neutrální film, který nabídne nezaujatý pohled na daný konflikt. Budiž. To se ale měl pustit spíše do dokumentu, protože takhle mně byly osudy všech herců - a to včetně hlavní hrdinky - úplně volný. Kdyby všichni zemřeli, vůbec by mi to nevadilo.

Tři dny ke svobodě (2010)

Bez toho závěrečného zbytečného vysvětlování a až přehnaného hraní na city by to bývalo bylo i za pět hvězd.