Dokonalý smysl (2011)

Hodně zajímavý námět o poměrně netradičním konci lidstva. Taktéž zpracování, kterému vévodí depromovaný a apatický pohled Evy Green je super. Celkově je depresivní atmosféra příjemně meditativní (skoro jako od Malicka než se utrhl z řetězu). Ztráta zraku a (hlavně) sluchu je natočna naprosto dokonale a skoro mi přivodila až fyzickou bolest. Po řežijní stránce super - nezbývá než doporučit, ikdyž tempo není z nejrychlejších a někomu by mohla vadit ta odtažitost a chladnost.

The Divide (2011)

Pominu-li fakt, že se nejedná o apokalyptické sci-fi, ale spíše film o bandě hipíků zavřených v kumbálu, neni to špatný film. Ale čím dýl jsem to sledoval, tím víc mě to přivádělo k zuřivosti. Ty postavy se chovaj absolutně retardovaně. Sundat pošahaný psychopaty měli asi tisíc šancí (mohli je nabrat za zadu tyčí nebo stačí obyč kop do koulí - kurva na to nepotřebuju kvér), nebo pokud byly úplně retardovaní měli tam zavázanýho drsoňě co by si je podal. Celkově mě to mrzí, už jenom kvůli Biehnovi, kterýho sem měl vždycky rád, a protože se mi to ze začátku docela líbilo a je to celý přijemně dekadentní. A proč tam je ta epizodka s těma vojákama.. tj docela wtf moment.

Past na rodiče (1998)

Jako malej jsem měl hrozně rád předešlou verzi (jednu z nich:), a protože by se to špatně shánělo, slupl jsem tědko stár tu novou. A byl jsem taky spokojen - ono, někdy je třeba se tou sentimentální romantikou nechat unést. Zvlášť když je podána vkusně, mile a poměrně vtipně. Navíc Lindsay byla výbornou volbou a Dennis byl ještě tehdá superštramák a nemusel házet tvrďácký ksichty (který mu nikdy moc nešly) v peklech jako je Den poté nebo Legie. Konec je možná zbytečně roztáhlej, ale celkově velká spokojenost.

Krvaví bratři (1991)

Tihleti krvaví bratři, to je moje krevní skupina. Má všechny propriety správného karate béčka přelomu 80/90. Nulový, až dementní scénář, šílené herce (toho malýho kluka z indana jonese jako jednoho bijce!), obrovskou porci strašně špatných soubojů a Bola jako záporáka. Dost se mi líbilo, že ti dva bratři byli stejná váhovka, ikdyž ten jeden šmudla vypadal proti tomu nagelovanýmu Vanillovi tak poloviční. A závěr nese poučení - pokud se chcete udobřit, nechte si dát pořádnou kopačku nahubu.

Purpurová barva (1985)

Zajímavé prostředí, exkluzivní výprava a šik herci (obzvlášť Danny Glover). Na druhou stranu příběh je hodně rozvláčný a přesto se divák nezbaví pocitu, že se hodně stříhalo. Mně osobně to moc nedojímalo (takže se mi docela líbil i ten konec), protože ty postavy mi k nijak extra k srdci nepřirostli. Technicky dobře zvládnutá, ale ničím v mých očích výjmečná záležitost.

Underworld: Probuzení (2012)

Jsem předešlými díly nepoznamenán, ale to vůbec nevadí, protože příběh - ten jaksi není. Chtěl bych vidět scénář k tomuhle filmu, ale je dobře, že má tak dvě strany, protože když se v půli začne chvíli cosi řešit, docela to bolí. Jinak je film nonstop (tu horší, tu mín horší) akce, kde pobíhá slušivá Kate v obtáhlém latexovém oblečku (spodek ok, s kazajkou si mohlí víc vyhrát :). Akce není nijak nápaditá, ale je slušně krvavá a je jí hodně. Sice je podobně nesmyslná jako celý film, ale to vůbec nevadí. Uteče to rychle, neurazí, docela spokojenost.

Drsný Harry (1971)

Don Siegel vystavěl parádní špivanou atmosféru nočního velkoměsta, kde se to různým póvlem přímo hemží. Vším tím svinstvem se prodírá poněkuď neortodoxní policajt s pekelně charismatickým Eastwoodem. Jeho trademark v podobě mluvy jak když drtí v hubě písek prostě nemá chybu. Zajímavé, že od té doby se v kritizované oblasti (právo, které není na straně oběti) nic nezměnilo, respektive změnilo k horšímu. Příběh není nic moc, ale atmosféra a Clint - ty určitě stojí za pozornost.

Blood and Bone (2009)

Začátek, kde si krůtička White povodí skupinku gansta negrů v base navnadí na totální béčko s hromadou špatných výkonů, dementních hlášek a těch nejdrsnějších negrů z Bronxu. Ono - svým způsobem to film opravdu má, ale není to ono, nejede nadoraz. Navíc v druhé půlce už se tlachají nějaký srance, místo pořádných kopaček do hlavy a to bolí. Souboje nejsou vyloženě špatné, ale je to takovej balet (vždycky mě strašně štve jak si ti šašci vůbec nekrijou hlavu). Škoda, že to vyšumí během druhé půle do stracena, protože našláplo to má slušně. Tak za toho Sappa (kterej zdaleka nemá takovou formu jako když dostával naprdel v K1) dám slabší tři. Jo a White je fajn, má svý roky, tak ho snad ještě uvidíme v nějaký slušný béčko roli.

Ozbrojení a nebezpeční (1986)

Hodně příjemná oddychovka, které dominují skvěle sehraní Candy a Levy. Obzvlášt Levy je hodně ultimátní, hned jeho nástup u soudu nemá chybu. Mladá Meg Ryan samozřejmě potěší, už tehdá pilovala svoje koulení očima. K tomu pořádná osmdesátková atmosféra a epesně našláplý synťákový soundtrack. Po celý film jse se dobře bavil, za mně rozhodně spokojenost. Lester nikdy nezklame.

Jeden musí z kola ven (2011)

Je hrozná škoda, že si autoři nedali více práce z lepším vysvětlením poměrně složitého příběhu. Protože natočeno je to naprosto úžasně. Taktéž herecké obsazení je parádní a Oldman je doslova boží. Artista jsem zatím neviděl, takže nemůžu soudit, ale Oldman by Oskaru rozhodně ostudu neudělal. Kostra příběhu je vcelku jasná, ale ty postavy se mi tam nějak motaly a to jsem se fakt snažil. Buď měli přidat tvůrci ještě hodku, víc se snažit, nebo jsem prostě tupej :) Ale tento žánr mám rád a natočeno je to opravdu kouzelně - takže za čtyři.