Nature (1982) (seriál)

Zatial bez hodnotenia, ale potencial je velky. Dopozerane: The Panda Baby S19E14 5*;

Dragon Head (2003)

Film dvoch extrémov: skvelá výtvarná stránka proti, žiaľ, bezduchému príbehu. Stojí za to dať mu šancu, snáď to niekoho očarí viac než mňa.

Lužinova obrana (2000)

Prekvapujuco nejde priamo o zivotopisny film, pretoze A.I. Luzin je iba fiktivna postava romanu V.Nabokova, ktora bola inspirovana zivotom nemeckeho sachistu Curta von Bardelebena. Trikovu poziciu pravdepodovne vymyslel sam autor, ide o sesttahovu kombinaciu zacinajucu obetou cierneho jazdca, otvarajucou moznosti pre finalny utok. Pozdava sa mi prirovnanie Luzinova obrana ako obrana psychicky choreho cloveka pred svetom (Radek99).

Cat Food (1969)

Dokumentarna studia od experimentalnej autorky, v ktorej domaci milacik konzumuje najskor nevladnu sardinku, potom i platyza. Domace video to rozhodne nie je, vidime znacne dynamicku kameru, caste prestrihy. Podla zvukov v pozadi sa to odohrava kdesi na pobrezi, ale to nevieme. Vysoke hodnotenie, pretoze mi to rychlo ubehlo.

Šílená / Krásný (2001)

Začína to byť nejaké časté: príbehy mladých, skromných, poslušných Mexikáncov, ktorí musia čeliť nástrahám divokého života úspešných ľudí (viz Goal!). Mne to ich pretvorenie všetkého "zlého" naokolo na ich obraz prijde dosť nudné, ale v tomto prípade sa to dá ľahko odpustiť, hlavne vďaka Kirsten Dunst.

24 hodin (2002)

Film, ktorý rýchlo utečie, nemože mať zlé hodnotenie. Všetky postavy boli zaujímavé a presvedčivé. Ďalší plus je, že značne dynamická kamera neposobila vobec rušivo, naopak. Také detaily, ale hrozne sa mi lúbilo ako prirodzene sa Charlize Theron na začiatku zľakne Bacona, a potom na konci ako sa pošmykne na vozovke.

Devět písní (2004)

Celé to bolo taký podivný mix prírodných záberov z Antarktídy, koncertných scén z vystúpení známych britských kapiel a momentov zbližovania sa ústrednej dvojice. Ako experiment zaujímavé, len tá romantika začala postupne nudiť až otravovať.

Nebuďte policajta (1988)

"Projevy netrpelivosti jsou zzenstile" a "Mozek intelektuala smrdi" :D

Před úsvitem (1995)

Hlavná dvojica mi prišla sympatická, v tom problém nebol. Na druhej strane, je možné, aby diváka zaujalo alebo nejako inšpirovalo náhodné rande dvoch ľudí, ktoré zhodou okolností vychádza? Mňa teda nie, ale s plynúcim časom to bolo stále lepšie. (Inak viac bodov by to odo mňa nedostalo ani keby šlo o zbližovanie Vincenta Galla a Christiny Ricci niekde v prostredí industriálneho Seattlu)