• Fantasy

Rick a Morty - Fear No Mort (2023) (epizoda)

Neuvěřitelný, psycho, divný, depresivní, ale přitom hluboký. Jeden z těch perfektně zpracovanejch dílů.

Rick a Morty - Že by Amort? (2023) (epizoda)

Tyvole nechápu jak to dělaj v seriálu takovýho typu, ale dokážou fakt dojmout. Konec byl hodně drsnej.

Rick a Morty - Air Force Wong (2023) (epizoda)

Dobře, to bylo hustý. Smál jsem se, bavil jsem se a mělo to i hustej příběh, co mě na konci nechal vážnym. Skvěle provedený.

Rick a Morty - Past na Jerrickče (2023) (epizoda)

Tohle je první epizoda/film, co jsem viděl, že by dobře dokázala využít prohození těl. Žádnej film ani jinej seriál to nikdy nedokázal a bylo to kurevsky cringe. Tohle je naopak kurevsky vtipný a tlemim se celou dobu. A na konci ještě absurdní píčovina ala Rick. Bomba.

Halo - Season 2 (2024) (série)

Druhá sérka je trochu rozvláčnější a některý dějový linky mě úplně nebaví. Doufám, že budou mít alespoň nějakou dohru a nějaký opodstatnění. Kdyby tam nebyli, tak by to mělo větší tempo a byl by to nářez od začátku do konce. Celkem škoda. Nicméně jinak je to fakt dobrý. Snad bude další série a jedna ženská postava dostane víc prostoru na plátně. Neřeknu jaká, protože bych to vyspoileroval, ale řeknu, že byla na úúúplnym konci ;)

Halo - Thermopyly (2024) (epizoda)

Jestli můžu něco tvůrcům nechat, tak to, že opravdu umí dělat řádný cliffhangery. Jestli to samé udělali i u dalšího dílu a já se vsadim, že udělali, tak budu asi pěkně nasranej.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Já tak nějak ani nevím, co sem dát. Dobrej začátek co? Taky myslim. Rozhodně to je kousek, co má hvězdné obsazení a tudíž herci nejsou vůbec špatní, ba naopak, jsou naprosto úžasní. Z přerodu her do show bych určitě viděl moc rád víc. Klidně pokračování, tohoto prequelu, ale nemám tucha, co by se mělo odehrávat. Jako ty náznaky na původní díly tam jsou a moc se mi líbili. Známá jména jakožto předci těch, které známe. Vidět retro Capitol rozestavěný bylo hustý. A když porovnáme tu technologii tady a v HG 2012, tak to se to za těch 64 let fakt řádně posunulo. (Ano, kdo furt neví, tak se to odehrává v době 10. her. Tzn 64 let před prvním dílem, který se odehrává při 74. hrách.) Jooo, to neni jako 50 let roztřesenej hologram ze Star Wars, kterej jsme viděli v prvním díle až po 9ku. Nicméně musím opravdu vypíchnout, že z prostředí Capitolu bych si mega zahrál nějakýho Wolfensteina. To vypadalo úplně přesně jako New Order. Fakt nutně ale potřebuju tu velkou sochu na kulaťáku, co tam maj s těma mečema jako symbol her. To je tak neuvěřitelně luxusní, že to prostě potřebuju mít uprostřed zahrady. A tu druhou, menší, kde jich je víc, chci taky. Teď ještě zpátky k hercům. Nestálo se mi ještě, že bych si našel někoho podle toho, jak zpívá. Nicméně Rachel Zegler zpívá fakt nádherně. To mě dost učarovalo. A když jsem slyšel, jak zpívá na tom poli The Hanging Tree, tak se mi úplně rozzářili oči. To bylo tak toooop! Vypadá teda o dost mladší, než je (22 v době vydání). Hrát umí a zpívat taky. A ještě je hezká. Když už jsem u hudby, tak mega cenim, že hymna Hladových Her je stále stejná. A zdá se mi to, nebo na konci, těsně před titulkama promluvil Donald Sutherland jako starej Snow?! (A přesně to, co řekl ve 3. díle!)...HOLY SHIT! To je perfektní. Nikde jsem ho neviděl v titulkách, ale určitě to byl on. Kdo jinej. Hlas stejnej a přesně slovo od slova to řekl stejně.