Halo - Season 2

(série)
USA, 2024, 6 h 57 min (Minutáž: 45–61 min)

Epizody(8)

cerdax2

Z druhe sezony jsem rozpacity, na jedne strane se toho dost udalo a bylo to divatelne, na druhe strane z fracka Kwan se stal "terminator" Kwan a dle dialogu "ochrance" Kwan, na strane treti :) jsme se zatim nedovedeli proc to tak je a co to znamena. To same pak plati pro velke finale, ktere mimo otevreni hangarovych vrat pro treti a mozna dalsi sezony, neprineslo nic prevratneho. 65% ()

Isag1

Druhá séria sa niesla v lepšom zmysle ako prvá a taktiež bola lepšie štylizovaná, zaujímavá a celkovo urobená. Bojové scény boli on point a dialógy taktiež. Samozrejme, poprosil by som, aby hlavná postava stvárnená Pablom nosila viac helmu Master Chiefa, ale tak neurobím s tým nič pravdaže, lebo storytelling tvorcov. Hl. postava sa potrebuje viac presláviť, tak prečo nie, ako nehral som nikdy Halo hru, ale lore poznám a je to dosť nanič, keď Master Chief, čo je hlavná postava, má vo filme jeho veľmi známu helmu 2x za celé 2 série a to, len počas bojových scén. Som zvedavý čo si vymyslia na sezónu 3 a 4, myslím si, že zatiaľ to majú v pohode našliapnuté na dobrý priemerný seriál. ()

Shakers

2.séria - 75%. Prišlo mi to podobne dobré ako prvá séria. Je tu zopár dielov, ktoré sú slabšie, zdĺhavé a nudnejšie, no oproti prvej sérii je tu viac akcie a je aj kvalitnejšie natočená. Prvá polka série ma bavila viac ako ta druhá, v tej druhej sa to v polke po epickom (a najlepšom) štvrtom diely trošku zbrzdi a rozbehne sa to až ku koncu. Finále ma tiež neúhorilo, čo je škoda, čakal som niečo strhujúcejšie. Zhrnuté a podčiarknuté, slušná military sci-fi jazda. ()

DoubleJack

První díl děj nakopne, aby hned další dva tempo výrazně zpomalily a nechali nás připomenout, které postavy jsou zač a jaká je mezi nimi vlastně spojitost. Očividně ani sami tvůrci totiž nevěřili tomu, že si to budou diváci pamatovat. A možná to tak bylo dobře. Čtvrý díl Cíl pak představí asi nejlepší epizodu a první vrchol řady. Všechno hoří, vybuchuje, akce jede na plné obrátky a je to přesně to, co by si přáli fanoušci herní ságy mnohem častěji. Pak se tempo znovu zpomalí, aby vše v závěru pomalu vygradovalo. Je fér si ale říct, že ne všechny linky jsou dobře propracované, a občas by to chtělo víc péče.  Místy mi přišlo, že část děje byla až zbytečně uspěchaná a zpětně si říkám, že bych ocenil, kdyby byly tyto linky více rozvedly na úkor předchozích hluchých míst. Přesto samotný závěr nabídne hned několik velmi hezkých niterních momentů. Ani druhá řada není zdaleka bez chyby, ale určitě jsem si jí v mnoha ohledech velmi užil. ()

majo0007

Ok, hru som nehral. Ok, bavilo ma to o chlp viac, než S01. Ale... také logické kktiny - v S01 vychovávali a prerábali 5 Spartanov od šiestich rokov... a zrazu ich je tam nastúpených zopár tisícok... WTF! Otrasné CGI pokračujú (hlavne Alliancia - kde sme?! 10 rokov dozadu!)! A na margo Kwan - už konečne zdochni, BITCH - nie, plusom nám pridali nášupom pukanu "o ničom" Perézovú! No a najlepší "heft" série, od Kai: "Ty máš strach z toho, že máš strach"... Kurva, tak takýto filozofický výprd by nevypotil ani Nietzsche, keby ho Socrates jebal dennodenne do prdele! Ak sa budú tvorcovia naďalej oháňať vetou že "pre charakter postavy treba ukázať aj tvár" nech si vzápätí spomenú na Mandaloriana (tiež neni pre mňa "orechový" seriál, ale Pedro Pascal je podľa mňa o hviezdy lepší herec než nímandový Pablo Schreiber, ale masku si tam prakticky nesundal - a to pritom nie je sérka podľa fan PC hry)! Niekto dostal zaucho, ale producenti to majú u prdeli, pokračujú v rovnakej sračke! ()

• Zbraně Javelin Squadu používají airsoftové repliky od firmy KWA, přesněji model Ronin TK.45. (UncleMorty)