• Fantasy

Star Trek: Nová generace - Trosečníci (1988) (epizoda)

Teda, díl kupodivu nebyl špatný jak se zdálo. Rozhodně to vylepšil chraptící kapitán Picard na konci, to bylo dost vtipné.

Star Trek: Nová generace - Zákon cti (1987) (epizoda)

Teda přiznám se, že tento díl mě odradil se koukat na tenhle seriál na 3 měsíce alespoň. Ovšem, je to jen vyjímka naštěstí, nenechte se oblafnout.

Winx Club (2004) (seriál)

Ze všeho nejdřív si dovolím vyjádřit svůj nesouhlas s většinou uživatelů. Není to jak si myslíte, nesmíte se tím tak zabývat a je to naprosto vcajku....Jste hrozní rejpalové OMG! Tak abych to shrnul (po 7. sérii), tak se mi celý seriál vážně líbil, i když mi někdy degeneroval mozek, ale to je vpohodě XD. Některé díly slabší, některé fakt skvělé. Charaktery se od první série docela vyvynuli a doufám, že v 8 sérii uvidím svatbu Bloom se Skyem. Není pochyb, že tam je spousta chyb a nedomyšlených věcí, to ovšem vidí ti bystřejší, ale když přimhouřím oči, tak je to dobré. Nepřátelé jsou většinou dost silní, teda až na Acherona, kterej byl teda příšernej. Ovšem Trixy jsou všude a všude musej škodit, jsou super a jejich přeměny v 6. a 7. sérii se mi opravdu líbily. Když už jsem u přeměn, tak se mi nejvíce líbily Mýtix, Bloomix a Sirenix, ty křídla jsou prostě boží + ten Bloomin oblek z šupin nebo co to je, to je fakt krásný. Jak jste asi pochopili, mám pro Bloom slabost. Její příběh je opravdu velký (BTW film Výprava do ztraceného království je fakt božskej a rozhodně nějlepší z těch 3....a to je nejstarší, no není to ironie?). Tak, teď ale řeknu, že ty přeměny extrémě dlouhý s Butterflixem byly nejhorší. Je to mega moc dlouhý, skoro půl minuty a místo, aby bojovali, tak si tam tančej...Au můj mozek! No a od 6 série ty jejich nástupy a taky říkání čeho jsou to víly? Teda to je hrůza. Jako animace OK, to jak se sbíhaj ještě taky OK, ale to říkání fakt bolí. No a to cestování časem? Bože můj, to je moje nejmíň oblíbená animace. Ve 4. a 5. sérii ty neustálé párty a soutěže a to všechno ve Fruti Music Baru..oh můj bože, z toho už mi hrabalo, to bylo každej díl snad. Musím ale nakonec vypíchnout asi poslední 3 díly 5. série, to se Winx přestali bránit a šli do útoku, no a to dost razantní rychlostí. Kdyby to tak udělali hnedka, tak by nebyl kontent. Radši nechaj Tritana zdrhnout a postaraj se o tvorečky....stačila by 1 a ostatní šup na něj -_- Inteligence je občas trošku na úrovni botů ve střílečkách, tragická. Teda doufám, že v 8 sérii podle toho, co tam má bejt všechno za záporáky, tak Bloom udělá to, co na konci 1. série. S takovou mocí, co od té doby získala by sejmula všechny a udělala by kráter jako kráva. Asi tak jako, když do Země narazil meteorit a vyhladil dinosaury. Jo a Daphné je super a krásná, já viděl v TV max 4. sérii a dál už ne, takže jsem rád.

Enderova hra (2013)

Tak byl jsem na tom v kině, pak jsem se po letech dozvěděl o ČSFD a ohodnotil. No a teď po dalším shlédnutí musím říct, že hodnocení sedí. Opravdu skvělý filmový sci-fi zážitek. Sice jsem knihu nečetl, ale rozhodně závěrečné scény ne nějak moc odkazují na pokračování, takže to jako jednodílný film stačí, ačkoliv by se dalo vymyslet hodně kontentu pro pokračování (a že bych na to šel do kina a rovnou ve 4D). Chtěl jsem toho napsat víc, ale smazalo se mi to a momentálně si na to už nevzpomenu... --_-- ................................................................................ EDIT - Po 10 letech od premiéry si až teď uvědomuju jak moc podobný to je válce mezi Antiky a Wraithy z Hvězdné brány. Ovšem tady s tím rozdílem, že Antikové (tedy v tomto případě lidstvo) vyhráli. Je neuvěřitelné jak je celý film upozorňováno na morálku samotného způsobu vítězství se samotnými skvělými bitvami doprovázenými opravdu úžasnou hudbou a mentálním vývojem s uvědoměním člověka jeho činů. I po 10 letech hodnocení zůstává stejné. Dobrá práce Gavine, Orsne, Steve, Aso a všichni ostatní. Tohle je důkaz, že filmy s dětma můžou bejt opravdu dobrý a ne jak nám v posledních letech všichni říkají opak.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Tak já se musím přiznat, že po 1 jsem se docela těšil, kdy bude 2, no a voala, je to tu. Hned teď a tady říkám všem, že tohle je jeden opravdu z mála filmů, co překonali nebo se vyrovnali opravdu velmi těsně svému prvnímu předchůdci. To se u dvojek zrovna nestává. Celé kino se smálo skoro furt, takže jsem rád, že jsem nebyl jediný jako vždy. Rozhodně doporučuji pro ty, co mají rádi zábavu a sprosté hlášky, toho tam je plný film... speciálně od Woodyho, ten tam jede jednu za druhou. Každopádně pro mě jako nějvětší a nejlepší scéna byl neskutečnej ragequit Tallahasseeho v garáži, když přijela Wichita pro "zbraně a náboje". Ten byl TOP! Naprosto mě vodjebal, ale opravdu úplně, nemohl jsem skoro dýchat.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Upřímě jako veký fanda Pokémonů z dětství (i teď) si nemůžu pomoct. Justice Smith mi tam nepřipadá jako nejvhodnější týpek. Upřímě bych byl radši za klasického, stále 10letého, Ashe Ketchuma a jeho cestou za Pokémonovým trenérem mistrem světa. Každopádně jako adaptace Pokémonů to je opravdu skvělé. Kathryn se mi do filmu docela hodila, když vezmu v potaz její vzhled, je to klasická holka z Pokémona. Scéna, kdy Tim říká Pikachuovi, co holky chtějí atd., tak se jako vždy stane to, co by jste čekali, pravý opak, každopádně pořád super. Ryan Reynolds je vážně skvělý jako ve všech jeho filmech (zejména Deadpoola) a ani tady nenechává nic bez jeho humoru, ačkoliv se film obešel bez sprostých slov, hromady krve a uřezaných končetin. Já mohu dát jen 5/5, je to jedna z vysněných adaptací a opravdu jsem se na to moc těšil. Snad bude mít ještě větší úspěch všemi známý Sonic. Zatím dávám podobným filmům zelenou, tak doufejme, že nás něco v brzké době překvapí.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Tak kde bych začal. Konečně tu máme další díl šmoulů ačkoliv je hraný tak napůl a bez opravdových lidí nebo světa. Právě naopak, výprava do Zapomenuté vesnice je cesta do magického světa. Musím přiznat, že film vypadal graficky velice pěkně a částečně se vydal od doby, kdy byly v New Yorku nebo Paříži, zpátky do více kreslené varianty. Příběh samotné Šmoulinky, ačkoliv tu byl již mnohokrát (v originálu hlavně), tak je pořád zábavný a velice okořeněný o novou vesnici plnou....SPOILER: šmoulích holek!......Částečně pobaví a ukáže, to co jsme ještě třeba nikdy neviděli, jakoooo řeku, co se houpe nahoru a dolu, doleva a doprava a ignoruje gravitaci? XD Jako uznávám, tohle bylo opravdu kouzelné. Ovšem hláška "A co uděláme s těmi...modrocápky?" nebo až nechutně umletá Květuše mě totálně odrovnaly. Za mě to je povedená pohádka, u které by jste ani neřekli, že jste se přávě dívali na 1,5 hodiny na TV/monitor. Spíše vám to připadá jako kousek seriálu. No, ale přeskočíme ke konci... Závěrečné scény byly moc, ale moc hezky udělané a nejdřív jsem také nečekal, že to udělá, ale pak mi to hned docvaklo. No a to na kytkách se Šmoulinkou (pro jistotu takto, jinak by to byl zase spoiler jako prase) jsem si říkal, že to tak nemůžou nechat a ono se tak stalo. Myslel jsem si, že nenechají jednu z hlavních postav celých šmoulů jen tak......tamto.... Jsem rád, že to tak skončilo. Mimochodem, pro ty, co tu na to tolik nadávají jak to je pro děti atd. Proboha, je to pohádka, tak se na to nedívejte, když nemáte rádi pohády. To už fakt nemáte nic jinýho na práci? OMG Já se na to dívám jak ze strany dítěte, tak ze své strany a podle toho také musím hodnotit. Krásný film na dobrou noc. Hlavně pro opravdové fanoušky Šmoulů!

Ad Astra (2019)

Hned upozorním, že film je dost emocionální a psychicky náročný (alespoň pro mě to bylo někdy opravdu utrpení + nutkání si 2x za film dojít na WC...XD). !!!!! Nedoporučuji pro lidi se slabší psychikou nebo problémy s ní. !!!!! Každopádně nejedná se prakicky o nic nového. Všechny nápady tu už byly, tedy kromě střílení z měsíčních vozítek pomocí jakýchsi silných laserů. Moc pěkně natočený, ale místy mi připomínal Interstellar z roku 2014. Bylo to velice podobně natočené a hlavně dost realistické, čili dbali na dodržování mnohých fyzikálních zákonů. Brad Pitt si s Tommy Lee Jonesem alias K (z MiB) bezkonkurenčně berou celý film. Žádná jiná postava vás nezajímá a ani nemusí. Mě se to celkově líbilo, ale než se na to podívám znovu, tak budu muset zvážit jestli se na to opravdu cítím.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Hned se musím přiznat, že jsem se na tom stal asi závislým...To by nebyl takový problém, kdyby tolik nepodělali poslední díl 4. série (osobně nejslabší díl, neměli tam rvát už posádku Nový Generace, to byla kravina). Za mě tam měli hodit něco důstojnějšího a nakonec se měli T'pol s Tripem vzít ať už na Vulkánu nebo v nejznámějším skladišdi EST... Skladišti 2 či v jídelně. Hrozně se mi líbila ta primitivnost a jak museli všechno řešit mnohem důmyslněji než v ostatních ST. Tady museli opravdu všechno dělat ručně a ne se na to vykašlat než loď zaletí do doku. Mě se strašně moc líbil vztah Tripa a T'pol jak se vyvíjel po celé 4 série. Pokud by byla nějaká šance i po těch letech, že by byly další série navázané na tohle, tak to beru nahned. Nechci tu moc o tom říkat, pro ty co to neviděli, ale jejich vztah tam dělal zajímavou atmosféru a pak si jenom říkáte "OOOo ona mu udělala tohle a on jí tamto...." Podle těch charakterů to bylo vždycky obrovské :OOO Ani se mi nechce věřit, že to vůbec skončilo. Nevím, co bylo důvodem zastavení EST, ale je to obrovská škoda. Moc jsem chtěl vidět jak se ti dva vezmou. Taky do celého EST byla dobrým přínosem i Časová Studená Válka, která tomu vždy dodala ztracený směr a když bylo potřeba, tak se objevili Sulibani a trošku nám pozlobili posádku. Všechny díly (až na menší vyjímky z tohoto vesmíru) na sebe opravdu krásně navazují. Jen nevím jestli se mi to zdálo, ale v nějaké části 3. nebo 4. série se změnil dabér pro Travise, což pak jeho hlas vůbec neseděl k té postavě, škoda. Taky intro 3. a 4. série se mi nelíbí kvůli hudbě, která je tam dosti nudná nebo jak to říct...nevýrazná a rozvleklá....slaďák to je, to je to slovo. Mnohem lépe tam sedělo původní intro s ráznou hudbou. Každopádně...musím ještě vstřebat posledních 12 dílů, co jsem právě shlédl, ale ty už byly slabší. Nicméně na to budu vzpomínat v ještě lepším světle než kdysi a vždycky se mi vybaví T'Pol jak je spolu s Tripem, na to nezapomenu a už vůbec ne na to jak si ho dokázala udržet, když fakt chtěla a vypadalo to, že jí odejde. Mé hodnocení se nemění, BTW 201. koment :) Nakonec jestli tohle někdo čte, tak prosím jestli uvidíte někde známku toho, že by měla být další série EST, tak mi hned dejte vědět do pošty, děkuju mockrát.

Star Trek: Enterprise - Série 3 (2003) (série)

Jak tu píše DocBrown, příběh s Xindy byl super, ale už nesouhlasím s Tuckerem a T'Pol. Jejich vztah byl a je dost zajímavý, už si přesně nevzpomínám do jakého bodu to až došlo (teprve koukám na začátek 4. série, ale již jsem to viděl kdysi), ale rozhodně se na to těším. Andoriané s tím svým oslovením "Růžoví" jsou super a rozhodně vpadli do děje, kdy měli. Doufám, že je ještě uvidím někde v těch zbývajících 17 dílech. Každopádně, já nemám jinak, co vytknout. Cestování časem bylo pro celou existenci tohoto seriálu klíčové a myslím, že se jim to povedlo. Neustálé smrti cestovatelů v čase a následné oživování bylo dost očekávané, ale i tak dobré a objasňující. Poznání sami sebe a jejich potomky bylo též velice zajímavé a přineslo to hodně ujasnění pro některé postavy jako je T'Pol nebo Tuckera či Archera nebo Floxe.