Hugo a jeho velký objev (2011)

Scorsese riskoval renomé a šel do filmu u kterého si mohl nabít pěkně čumák..Zvládl to excelentně.Je to ukázka filmařského kumštu v prostoru kde chybí silný scénař,napětí a děj.Ono to skutečně je pitomost,ale na druhou stranu zde Scorseseho velikost naopak vyniká.Kouká se na to moc hezky i když to může nudit.Mě to nudilo pouze chvilkama,ale zdařilý závěr vše vynahradil.Čistá filmařina, která se musí ocenit..

Moje válka (2001)

Silné,vděčné téma.Ale bohužel v tomto filmu se toho o válce a židovské problematice moc nedovíme.Sledujeme v podstatě pouze "dětské hry"hlavních představitelů a skvělého Osmenta.To je docela ale málo..

Hadi v letadle (2006)

Opravdová pitomost,ale zasmál jsem se několikrát.Bylo to tak nevěrohodně neskutečné až mi to připadalo i roztomilé.Naprosto do sebe nezapadající scény,které v krátkém sledu popírají jedna druhou.Absolutně nereálně natočeno.Jenom díky Samuelovy to aspon nějak trochu vypadalo jako film.Mohla to být dobrá parodie,ale obávám se,že to nebyl záměr.Ty "zelené"pohledy vraždících hadů?..to měla být asociace na Predátora?..nebo co

Mučedníci (2008)

Tento film,at je dobrý či ne(nevím),má jednu velkou přednost.Dostal se mi do hlavy a pár dnů tam zůstal.Není to snad poselstvím,nebo něčím nad čím bych měl přemýšlet jako filozof..Ale forma a obrázky,které jsem sledoval,byly tak intenzivní,že jsem byl zneklidněn.Vůbec se nedivím,že se dočítám o kontroverznosti a různých přijetích.Pascal Laugier dokázal to co ne každý..opravdu šokovat..Ano, byl jsem totálně vtáhnut do toho "hnusu"a nebylo úniku..Bylo to tak intenzivní,že jsem chtěl film vypnout a přeladit na jinou vlnu..ale ono to nějak nešlo..Po řemeslné stránce geniální,vlastně jako by dokument bez herců,jenom kamera,dům a..děj v něm..Horror,krev,násilí ve filmu, má své mantinely,historii, vztyčné body a různé škatulky..Martyrs je však pro mě jiná liga,at už špatná nebo dobrá.

Nesvatbovi (2005)

Owen Wilson a V.Vaughn jsou sympatáci každým coulem a tento film táhnou.Je to vtipné a pohodové,nic se na tom vlastně ani nedalo zkazit.Velmi slušná romantická komedie,kterých není až zase tolik.

Bílá stuha (2009)

Haneke méně šokující než obvykle,ale přesto nemilosrdný vypravěč.Bílá Stuha je tak trochu pokus o zklidnění,přesto ten film zanechá neklid v duši.Skoro všechny postavy jsou ořezány na dřen té největší špatnosti a není komu věřit..ani dětem..snad jen vypravěč je postavou,které lze důvěřovat.Zápletka není nijak úchvatná ani strhující,přesto je to natočeno tak,že nudné to není ani trochu.Formou,stylizací,dobou i čenobílým formátem je to film,který je absolutně mimo dobu a trendy..Natáčejí se různé filmy z dob minulých,ale tento působí jako by vznikl přesně v té době o které pojednává.M.Haneke ukázal,že jeho možnosti jsou veliké a neočekávané..

Let číslo 93 (2006)

Opravdový,uvěřitelný katastrofický film.Syrové,opravdové,autentické,..Takhle to asi v tom letadle skutečně vypadalo.Mrazilo mě z toho.Mistrovské dílo

Gambler (1996)

Už dlouho jsem neviděl tak charismatické herectví jako předvedl P.B.Hall.Sledovat jeho tvář byl prostě zážitek.Na debut velmi slušné.Pro mě 2 nejlepší film P.T.Andersona hned po Magnolii.Velmi zdařilé a dobře vypoentované.

Černá labuť (2010)

Film zanechá silný dojem,to bez debat.Ale žánrový guláš mě při filmu dost rušil.Ty "béčkové"lekačky film sráži dost dolů.Ale jinak Aranovsky nezklamal a sázka na Natalii Portman a hlavně Vincenta Cassela vyšla.

Proposition (2005)

Australský Western z pera Nicka Cavea?Pro mě jako jeho fanouška jasných 5* ještě před vzhlédnutím..Po vzhlédnutí nelituji.Atmosféra západu a východu slunce,poetika,násilí..tzn ne vše co je typické pro western.Přesně jsem v tom filmu cítil Nickovu temnou romantiku,rozervanost.Osamělý jezdec pod slunečným rozbřeskem,k tomu verše..Přiznávám,že děj je dost jednoduchý a omletý v jiných westernech,ale tady šlo spíš o formu a atmosféru než o děj.Proposition možná na nejvyšší hodnocení není,ale 1*hvězdu jsem přihodil,protože Nicka mám až nekriticky rád..