Oppenheimer (2023)

Tenhle týden byl pro mě filmový sen. Tři naprosto rozdílné ale úžasné filmy. Dead Reckoning, Barbie a teď Oppenheimer. Historický film, který je sám historickou událostí. Nolan se po slabších vývarech Dunkirk a Tenet vrátil ve velkem a dost možná i v tom nejlepším (o tom rozhodne čas). I když je to historický film, tak opět k tomu přistupuje retrospektivně, ale narozdíl třeba od toho Dunkirku, to tentokrát funguje a nepůsobí to jen na okrasu. Ty pay-offy, které z toho plynou jsou ultimátní satisfakcí. Dále je to velmi dialogově náročné a obyčejný divák by s tím mohl mít problém. Já jsem třeba taky nezaregistroval všechno a normálně by mi to vadilo. I přesto jsem ale z filmu nespustil oči a ani jednou jsem se nepodíval na hodinky! A když chci na film jít do kina znovu, tak už to něco znamená. Pokud jde o zbytek, tak bych tenhle film rád nominoval na nejlepší casting všech dob. Ani jeden herec nebyl horší než druhej a Downey dokázal, že nemusí hrát superhrdinu, aby podal fenomenální výkon. A nakonec si troufám říct, že jde o nejlépe vypadající a znící Nolanovku a to s přehledem. Ta atmosféra, hlavně v tom IMAXU, je jinej level. Byl jsem doslova odpálen 10/10 PS: Ze stížností na dlouhou stopáž je mi zle. Já bych tohle sledoval i klidně další tři hodiny!

Barbie (2023)

Tak jsem tak přemýšlel, jak mám napsat recenzi na tenhle film, ale očividně nemusím, protože bart_ ji v podstatě napsal za mě. Lépe bych to v žádném případě nedokázal napsat a naprosto se vším souhlasím. Fakt jsem si užíval tu přehnanost, hloupost a totálně random gagy. Vtip o Snyder Cutu pobavil asi nejvíc. Hlavně ten Gosling si fakt už zaslouží Oscara. Komentáře o feminismu a že je to "anti-men" jsou úplně mimo. O tom to přeci nebylo. Bylo to o tom, být sám sebou a to platí pro obě pohlaví. To jsem si z toho odnesl. A pokud někoho tenhle film urazil, tak bych mu rád připomněl, aby přesto všechno brát tak moc vážně. Přece jenom je to film o panenkách. Bohužel vyskytl se jeden problém, dneska večer mám sice úsměv na tváři a pořád dokola si zpívám "I'm just Ken", ale zítra si po Oppenheimerovi už asi nebudu moct čím zlepšit náladu. Klidně bych na to šel znovu, ale to už bych do toho kina šel tenhle týden počtvrté. #IAmKenough 8/10 PS Spoiler: Sám musím přiznat, že když Ken nastolil v Barbielandu patriarchu, tak jsem nemohl jinak, než mu fandit. xD

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tak John Wick 4 má konkurenci na akčňák roku. McQ s Cruisem se totiž vrací ve velkém a servírují jednu velkou, našlapanou jízdu, která jede a nezastavuje se od začátku do konce. Opět tu nebyla scéna, která by mě nebavila nebo nudila. Taky oceňuju jak se zápletka a děj filmu tolik liší od předchozích filmů, kde to vždycky bylo dost jednoduchý akorát pěkně pozlacený a naleštěný. Ergo: Tady je záporák, který chce zničit svět a my ho musíme zastavit. Nikdy jsem s tímhle přístupem teda neměl problém, ale tady jsem se u té mnohem komplexnější zápletky a mnohy postav se spoustou intrik musel mnohem víc soustředit na to, co se děje a dávat pozor, aby mi něco neuniklo. A to byl fakt skvělej pocit. Highlightem filmu je pro mě fakt překvapivě Hayley Atwell, která ukázala jak úžasně umí hrát. Tom Cruise byl totiž sázka na jistotu a jeho "skok" byl bomba, ale do Hayley jsem se totálně zamiloval a bavila mě pokaždé když byla na plátně. Její postava se hlavně dost lišila od těch ostatních. Její zbrklost a neopatrnost byla perfektní v kombinaci se zkušeným a profesionálním Ethanem. Opravdu tomu asi nemám, co vytknout asi jen to, že mě Fallout bavil o chlup více. Pořád ale 10/10

Flash - A New World: Part 1: Reunions (2023) (epizoda)

Na Flashe koukám už několik let a poslední tři série fakt stojí za prd. Jsou prázdný, bez emocí, hloupý, nesmyslný a všechno možné negativní. Pak ale přišel "blesk" z čistého nebe a my jsme dostali dvě epizody, které nám připomněli, proč jsme tenhle seriál všichni tak milovali. A jak jednoduché to bylo udělat. Nemuselo to být mistrovsky napsané. Stačilo jen pár skvělých a zajímavých nápadů, správné využití postav, které máme rádi a pořádnou dávku emocí. Ano, slzy ukáply. Takže Ericu Wallaci, pořád tě nemám rád za to, co jsi s tímto seriálem udělal a jak jsi ho pošpinil, ale stejně ti za tohle musím poděkovat, protože dnes jsem na hodinu a půl, byl zas ten dvanáctiletý kluk, který zbožňoval Flashe. A ať už jsou zbylé epizody jakékoli a podle hodnocení nejsou dobré, tak na tenhle zažitek jen tak nezapomenu. 10/10

Flash - Negative, Part Two (2022) (epizoda) odpad!

Tak tohle byla snad ta nejvíc random píčovina, co jsem kdy viděl. Jsem absolutně speechless. LUKICKK to asi tak nějak vystihnul. 0/10

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Spoiler alert! No a padáme dále z kopce. Já už toho Zaklínače ani nepoznávám. Tohle působí jako nějaké béčkové generické fantasy s pár elementy ze světa Zaklínače. Hlavně ten Geralt se chová jako úplný dement. Proč kurva nechal toho ohnivého čuráka žít? Stačilo vzít ten jeho posranej meč a podříznout mu krk. A pokud teda nejsem úplný dement, tak jak sakra ti Elfové našli Ciri? Co vím, tak před chvílí věděli hovno kde je, a najednou se tam objeví a snaží se jí zabít? Já myslel, že ji potřebujou. Fakt se nedivím, že ten Cavill chtěl odejít. 4/10

Silo (2023) (seriál)

Miluju to. Extrémně komplexní a zajímavé sci-fi, které si celou dobu udržuje diváka v napětí a zvídavosti. Tolik skvěle zpracovaných záhad jsem v seriálu snad ještě neviděl. Každičký malý detail je důležitý, aby ty konečné pay-offy opravdu stály za to. Pořád jsem přemýšlel nad každou záhadou, se kterou seriál disponoval a snažil se jí rozluštit. Na některé jsem přišel, ale některé mě fakt dokázali překvapit. Nejvíc asi ten konec. Nevím jak to ten Atli s tou hudbou udělal, ale ty melodie perfektně navádí pocit toho Sila. Rebecca opět podala fenomenální výkon a už se nemůžu dočkat až ji za chvíli zase uvidím v Duně a Mission Impossible. 9,5/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

James Mangold se snažil, ale zároveň dokázal, že Indiana Jones bez Spielberga a Lucase prostě není to pravé ořechové. Křišťálovou lebku zkazila špatná zápletka, která se až moc odchýlila od původní myšlenky série. Nástroj Osudu je sice na povrchu fajn dobrodrůžo a rozlučka s Indym, ale už to prostě není taková zábava. Sem tam se u filmu párkrát pousmějete, ale to nic nemění na tom, že oproti prvním třem filmům je to dost... suchý. Přepálená stopáž taky dost filmu ublížila. Ty 2 hodinky pokaždé bohatě stačily, tak nevím proč to tady tak natahovali. Když se totiž u dobrodružného filmu o slavném archeologovi začnete v polovině nudit, tak ať už to skončí jakkoliv, víc jak tři hvězdy tomu nejspíš nedáte. Zrovna když prvních a posledních 30 minut je tak svěžích, příjemných a zábavných. Achjo! 6/10

Tajná invaze - Zmrtvýchvstání (2023) (epizoda)

Je to tam! Po příšerných dvou seriálech Ms. Marvel a She-Hulk se Marvel vrací ke kořenům. Je tam fakt cítit ten Winter Soldier a já z toho mám obrovskou radost. Prozatím neuvěřitelně bombastický start. Ali Selim má zajímavej styl a opravdu se na to, co tam dělá, dobře dívá. Ještě uvidíme jestli mě ten Kyle bude dále přesvědčovat o jeho scénaristických schopnostech, protože zatím se celkem předvedl. Doufám, že to takhle půjde i dál, protože už se nemůžu dočkat dalších dílů. Jenom teda i přes to, že to mělo 55 minut jsem v jistých momentech cítil menší zkratkovitost, tak snad se to nevyvine ve větší problém. 8/10 PS: Emilia má tady velkou šanci mě konečně přesvědčit, abych se podíval na Hru o Trůny a zatím se jí to celkem daří.