Fallout (2024) (seriál)

Hrál jsem zatím pouze Fallout 3 a pořád ho nemám dohraný, ale po shlédnutí seriálu to co nevidět napravím a vhrnu se na New Vegas, Čtyřku a možná i originály. Tohle bylo mega zábavný. Ale já jsem se nebál, protože s Westworldem jsem poznal, že ten Nolan ví, co a jak. I když první polovina mě teda bavila mnohem víc, i přesto že se tam vlastně moc neposouval příběh dopředu, tak to dobrodružství ve Wastelandu nemohlo být zpracované lépe. Bavilo mě sledovat jak Ghoula, tak Lucy, tak i Maximuse. Druhá polovina je už trochu neotesanější, protože se více odpustí od toho typického zábavného dobrodružství a více se tu soustředíme na tu záhadu apokalypsy, Vaultů a často mě to prostě trochu nudilo. I ty flashbacky do doby před apokalypsou táhne vlastně jenom Gogginsův šarm. Naštěstí finále se nebálo přitvrdit. Všechno se nám odhalí, dostaneme spoustu úžasné akce a připraví nás to na další sérii. V ní by neuškodilo omezit to množství těch náhod a příhodností pro příběh, které mě ne jedenkrát opravdu vrtaly v mozku. 8,5/10

Šógun (2024) (seriál)

Pozor Spoilery! Mě se zdá, že to spousta lidí asi nepochopila. Tohle nikdy nemělo být to vaše další "Game of Thrones". Tohle měla být jedna úžasná záležitost, která se neprotáhne na další série, i přesto že to diváci chtějí, ale protože už dál není, co vyprávět. Tady nikdy nešlo o nějaké velkolepé bitvy a momenty, kde budete jásat radostí nad úžasnou akcí. A to jsem ani nečetl knihu, ale hned jsem z prvních pár epizod poznal do čeho jdu. Jednalo se o naprosto mistrovsky napsaný seriál, který byl od začátku do konce naprosto drsným, napínavým, vizuálně oslnivým a hlavně naprosto realisticky pojatým řemeslem. Nebudu tady vyjmenovávat každou jedinou věc, která dělá ten seriál perfektní, ale zmíním jenom poslední momenty, kde se Toranaga chystá popravit Yabushigeho. V té chvíli, kdy Toranaga vysvětlí všechno, co se doposud odehrálo a jaký byl jeho skutečný plán... ,že tolik blízkých bylo obětováno, aby vyhrál válku, která ani nikdy nezačne... Scénáristický skvost. Doteď ve mně všechny ty proslovy a dialogy rezonují. A je mi líto, ale lidé, co na tu poslední epizodu nadávají, že je nudná, antiklimatická a že chtěli pořádnou bitvu... no... radši nic. 10/10

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) odpad!

Strašně mi láme srdce vidět mého oblíbeného režiséra klesnout k tomu největšímu dnu kinematografie. Ten člověk  se nechal pohltit svým egem a má potřebu, aby ty jeho nové filmy byly jenom jeho ve všech ohledech. Za chvíli se ten magor obsadí i do hlavní role a bude tam jako jediná postava. Pokud jde o film, tak vlastně všechno, co jsem ještě tak nějak chválil u první části tady není přítomno. Svět se dál nerozvíjel. Dialogy a postavy jsou ještě více prázdný bez pořádných emocí. Ani ta hudba a vizuál se nedají nijak pochválit. Spousta nelogických záležitostí a fakt, že ten Snyder chce udělat další 4 filmy a ke všem asi udělat i režisérský sestřih, jsou posledním hřebíkem do rakve. Končím 0,5/10

The Walking Dead: The Ones Who Live - The Last Time (2024) (epizoda)

První polovina epizody byla dokonalá. Úžasně budované napětí a pomalé odhalování té záhady záměrů republiky s dech beroucím vyústěním. To, co se děje potom, je možná trochu urychlené, postrádá to trochu logiky a je to propletené celkem corny dialogy, ale já se přes to dokázal přenést díky tomu emociálnímu konci. Vyplatilo se na to čekat 8/10

Duna: Část druhá (2024)

Pokusím se vyjádřit tak, abych nezněl jako totálně mokrý nerd, který právě spatřil Ježíše, jako to bylo u mé recenze na první část. Takže to tentokrát sepíšu rychle a stručně. Villeneuve sám sebe překonává s každým novým filmem, to ví každý, a tak se dalo čekat, že druhá část Duny nebude výjimkou. Slast pro uši, oči, mysl i duši a možná i genitálie, je jediný správný způsob, jak popsat zážitek z tohoto filmu po shlédnutí v kině. Svět spatřil světlo Nové Vesmírné Odyssey a bylo nám ukázáno, že legendární případy původních Star Wars nebo LOTRA, se stále můžou opakovat.

Chudáčci (2023)

Je dost možný, že ten Oppenheimer to u těch Oscarů nakonec ostrouhá a většinu cen sweepne tenhle majstrštyk. Totiž takhle úchylnej, šílenej a při tom dojemnej film jsem fakt dlouho neviděl, a to tady ještě nedávno vycházel Babylon. Všichni v sále, včetně mě, se řechtali jako totální kokoti. Několikrát jsem byl i já vcelku znechucen tím, co se na plátně vlastně dělo a jaké píčoviny tam ta Emmička předvádí a říká. Neuvěřitelný výkon u všech herců. Hudba pekelně nepříjemná, ale nemůžu si stěžovat, protože jestli by se daly nějak zvuky vyjádřit moje pocity při sledování, tak takhle. Kamera, režie, vizuál, scénografie... ne do piče to nemá CHYBU! Nevidím jí. Není tam. Jediné, co na tom člověku může vadit je jeho vkus (nic ve zlým). 10/10

Zaklínač (2019) (seriál)

Právě jsem poprvé dočetl Čas Opovržení a tak cítím jistou potřebu se plně vyjádřit k seriálu. Asi před rokem jsem do toho šel s ne moc velkým očekáváním a s tím, že jsem vůbec nic nečetl a akorát jsem měl zrovna rozehraný Divoký Hon. První série mě dost bavila a tak mě zajímalo, jak se to dál vyvine. Bohužel po prvním díle druhé série (nejlepší díl celého seriálu) mě to nějak přestalo bavit, no a ke katastrofě třetí série jsem se už vyjádřil... Abych to zkrátil, tak povídky to adaptuje vskutku skvěle. Ano, je tam pár změn a první série má strašný problém se strukturou děje, ale předloze to vůbec nedělá ostudu. To nastane až v druhé sérii, kde já si za boha nemůžu vzpomenout, co se tam vůbec dělo, protože to, co jsem četl v Krvi Elfů, tam v žádném případě nebylo. Zachránit se to už potom nedalo. Samozřejmě je to Netflix, což znamená, že to musí být společensky korektní, a tak v seriálu uvidíte černé elfy, obecně příliš postav, které ztvárňují barevní jedinci nebo hnusné a tlusté čarodějky, ikdyž to Lore-wise vůbec nedává smysl. Natočené to špatně není, ale nikdy jsem neměl pocit, že se dívám na 300+ milionový seriál. Jediná věc, co byla na seriálu skvělá byl prostě Henry a po jeho odchodu nemám sebemenší chuť se na to dál dívat. 5/10

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Není to tak akční jako Breaking Bad. Není toho tolik v sázce. A někdy možná budete mít pocit, že se skoro nic neděje. A ona je to z části pravda. Better Call Saul se možná odehrává ve stejném světě, ale to jak je seriál pojatý naznačuje o opaku. Minimálně u prvních třech sérií nebudete většinu času sedět na kraji židle s rozbušeným srdcem. Spíše budete pohodlně sedět a náramně se bavit u toho naprosto geniálního právníka Slippin' Jimmyho! To, co on dokázal vymyslet mi hlava fakt někdy nebrala. S ním budete sledovat sladkou, dobročinnou a nadanou Kim, poctivého a možná trochu blbého Howarda a nakonec na první pohled zoufalého, ale ve skutečnosti mazaného a otravného Jimmyho bratra jménem Chuck. Ti všichni spolu nádherně drží svěží právní dějovou linku. Na druhé straně sledujeme jako vždy drsného Mika, tajemného, nebezpečného, ale překvapivě dobrosrdečného Nacha a s nimi celý Kartel a Fringovo Impérium. Tahle kriminální strana seriálu nejenom, že nádherně staví půdu pro nezodpovězené otázky z Perníkové Táty a buduje jeden z nejlepších fiktivních světů, který se nijak moc neliší od toho našeho, ale zároveň je schopna se pomalu ale jistě propojovat s tou právní stranou děje a to jen díky Salouvi. Celé to pomalejší vyvíjení postav a příběhu se vyplatí, protože když se na konci čtvrté série objeví Lalo, tak už je z toho naprosto nekompromisní řežba, která vám prostě nedá spát. Produkční kvalita je na tom ještě lépe. Tolik talentovaných režisérů a scénáristů se v jednom seriálu jen tak nevidí. No nemilovat to! 10/10

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Zklamalo mě to ještě víc než ten The Creator. Ze začátku jsem se fakt naladil. Fascinující vyprávění o novém světě v podání Hopkinse, poté doprovázené skvělou stylizací, vizuálem a hudbou. Ano, vykrádá to spoustu jiných filmů, ale nějakou vlastní originální základnu to má. Bohužel jakmile dojde na postavy a děj, tak se všechno totálně posere. Dialogy nefungujou a všechno je jako střela do prázdna. Je tu spousta zbytečných scén, které Snyder rád natočil jen proto, že to vypadá cool. Tenhle přístup mu možná prošel u Třístovky nebo Watchmenů, ale tady už je to totálně vo hovně. Výsledkem je pocit, že jste viděli pouze nějaký trailer na něco, co by potencionálně mohl být opravdu rozsáhlý a zajímavý sci-fi vesmír. Bohužel film na ničem, co ukázal vůbec nestaví. Uvidím, co bude v té režisérské verzi, když dneska nejsou filmy schopný vycházet kompletní. Zatím je to fakt propadák. 2/10

Gen V (2023) (seriál)

Budu zlej, ale fakt to není ono. Člověk by čekal, že když se na tom podíleli lidi z The Boys, tak to bude dosahovat i podobných kvalit. Ano, ono to je stejně ujetý, úchylný a brutální, ale všechno z toho působí strašně nuceně a bez nápadu. Jakoby se tvůrci až moc snažily a přesolili žrádlo. Málokdy mi to přišlo vtipný a popravdě jsem se ani moc nebavil. The Boys mi bylo schopný prodat všechny postavy hned v první epizodě. Tady se to pomalu nepovedlo ani za těch osm epizod. V druhé polovině se to ale celkem rozjelo, a tak jsem z toho byl ke konci aspoň trochu vlhkej. Rozhodně jsem z toho nebyl vystříkanej, tak jako když jsem sledoval Butchera, Homelandera a Soldier Boye ve třetí sérce, jak se navzájem domrdávali. 6/10