Mumie (1999)

Klasika.. Jeden z mojich TOP filmov....

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Výborný detektívny krimiseriál.Originálne, dobre premyslené a dosť zábavné Tony Shaloub podáva excelentné výkony v úlohe pedantného a zároveň geniálneho detektíva Adriana Monka (Mimochodom slovenský dabing v podaní Jozefa Farkaša je kvalitný dokonca i lepší ako originál ;-) ).Týmto sa seriál odlišuje od ostatných krimináliek a zaujme tak dosť divákov. Všetky prípady su perfektne zamotané a vždy sa logicky vyriešia. Jednoducho Monk má 5 hviezdičiek čestne zaslúžených a nemôžem sa dočkať keď Markíza kúpi dalšie série.

Ztracený svět (1998) odpad!

Ako milovník Jurského parku a filmov s dinosaurami som sa na tento film tešil. Lenže hneď po prvých 30 minútach som bol, nemilo prekvapený. Tento film má otrasný scenár, chabé herecké výkony, a tie dinosaury to bolo niečo hrozné - úbohé efekty a navyše boli úplne mimo. Keď sa už rozhodli natočiť film s dinosaurami mali si radšej poriadne naštudovať ako vlastne tie dinosaury vyzerali a aké maju správanie, pretože to bolo niečo otrasné. Snažím sa nájsť aspoň niečo za čo by sa dala udeliť aspoň 1 hviezdička, ale nejde to. Hodnotenie odpad! je asi najpresnejšie.

Ztraceni (2004) (seriál)

Po druhej sérii:Nikdy som nepozerával seriály tak, že by som sa nemohol dočkať dalšej epizódy. Tento seriál mi to umožnil. Je vidno, že na seriáli pracovalo aj veľa psychológov, ktorí si vzali do rúk "osud" jednotlivých postáv. J.J Abrams použil veľa trikov pre lepší dojem zo seriálu ako napríklad hneď v prvej epizóde, kde hercom povedali scenár a so zaviazanými očami ich priviedli na scénu, ktorú nikdy nevideli (Vďaka tomu vypadalo ich šokovanie a zmätenie oveľa reálnejšie). Príbeh do seba perfektne zapadá a veľmi sa rozvíja. Vždy tu je veľa "nezodpovedaných otázok",ktoré vás ťahajú k tomu aby ste si pozreli dalšie diely. Výborné prostredie, flashbacky (zábery do minulosti) postáv, skvelí herci - to všetko robí tento seriál excelentným. Myslím, že moje hodontenie 5 hviezdičiek je na mieste. Po polke 4 série: Svoje hodnotenie som znížil z 5 na 4, pretože seriál sa zdá byť nekonečný a úplne zmenil smer.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Najlepší animovaný seriál pod slnkom :).. Tie nápady sú proste geniálne, animácia taktiež (a to je to staré skoro pol storočia).. Niet čo dodať.. 5/5

Simpsonovi (1989) (seriál)

Homer : Proste za ním půjdu, zeptám se ho a on řekne ano. Homerov mozog : Jseš si jistej, že to takhle funguje? Homer: Klid mozku, nebo tě propíchnu vidlema. :D

Karcoolka (2005)

Je pravda, že animácia sa nedá porovnávať s Pixarom alebo Dreamworks ale zato ja som sa na tom dosť bavil. Kopa dobrých hlášok a pribeh celkom dobre premyslený. Vravte si čo chcete ja dávam 4* :-P