Ukradená vzducholoď (1966)

Vyjma Cesty do pravěku mě všechny Zemanovy filmy totálně míjí a jejich sledování považuji za ztrátu času.

Vyvolávač deště (1997)

Výborné soudní drama v podání Francise Forda Coppoly. Obecně mám Coppolovy filmy rád a Vyvolávač deště jde v jejich stopách. Výborné jsou i herecké výkony, kde si divák asi nejvíce oblíbí ústřední duo Matt Damon, který předvedl parádní výkon ve své první velké roli a Danny DeVito, který skvěle zahrál skoro až komediální roli právníka bez diplomu. Mickeyho Rourkeho jsem celý film ani nepoznal a nebýt závěrečných titulků, netušil bych, kdo ztvárnil roli tajemného "Žraloka". 88%

Bílý lev (2010)

Bílý lev je pro mě nakonec docela zklamáním. Poměrně hodně jsem čekal a tento napůl dokument a napůl rodinný film má očekávání naplnil jen z části. Krásné záběry africké přírody překonaly má očekávání a vysloveně mě nadchly. Bez potíží snesou srovnání s přírodopisnými cykly BBC. Příběh není špatný, ale nesedlo mi podání vypravěče, který diváka celým filmem provází. 62%

Země z ptačí perspektivy (2011) (seriál)

Obecně mi ptáci nejsou nijak blízcí a preferuji jinak zaměřené dokumenty o přírodě. Navzdory tomu je však Earthflight fantastickým dokumentem, je plný naprosto unikátních záběrů a techniky, pomocí nichž, tým těchto záběrů docílil, jsou možná ještě úžasnější.

Správní chlapi (2016)

Typicky chlapská akční komedie nebo alespoň si myslím, že takový byl záměr. Ve výsledku jsou The Nice Guys bohužel cílení spíše na puberťáky a tak to nakonec nebyla taková zábava, jak jsem si představoval. 62%

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

I přes mnoho zhlédnutí mě Mareček opět pobavil. Je to jeden z mála filmů, na které se dá dívat pořád dokola a pokaždé z něj mít dobrou náladu.

Sekretářka (2002)

Vynikající herecký výkon Maggie Gyllenhaal v jinak silně podprůměrném filmu. Za vidění tento počin rozhodně nestojí. 50%

Zrození šampióna (2009)

Příjemný, rodinný, lehce naivní film inspirovaný skutečnými událostmi. Obecně Sandru Bullock nepovažuji za nijak dobrou herečku, ale po zhlédnutí The Blind Side, musím svůj názor přehodnotit, protože zde předvedla naprosto famózní výkon a celý film stojí zejména na ní. 80%

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Přetrpět se v kině ty dvě hodiny dají. Občas je to sice neskutečně přitažené za vlasy, ale protože je to určeno pro jinou část publika, než jsem já, tak se zdržím rozsáhlejších komentářů. 55%

Smlouva s ďáblem (2000)

Smlouvu s ďáblem jsem měl vždycky rád a ani po mnoha letech se na tom nic nezměnilo. Krásné Elizabeth bych se upsal též. 75%