Jurský svět (2015)

Tak je to jasný! Očividně jsem viděl jiný film než většina, protože jestli ty nadšené komentáře jsou myšleny vážně tak je tu něco špatně! Hned při prvním záběru na ostrov a ikonické hudbě si říkáte, že to bude pecka a ne ... není! Na Jurský svět jsem se díval ihned po Rockovi, který lítá helikoptérou jak, když je to modýlek na vysílačku a musím říct, že proti tomu co jsem viděl tady je to herecká hitparáda! Tolik nelogických věcí a vyloženě blbostí jsem už dlouho neviděl. Nejenže jsou herci totálně nesympatičtí, ale nasadit Quilla jako hlavního hrdinu drsňáka byl teda nápad k nezaplacení. Ani jeden záběr se mu nedá věřit, a když drezůruje raptory !!! tak si pořád myslíte, že na něj skočí, on nastartuje walkmana a raketový boty a začně lítat kolem! Ženská hlavní postava je nepříjemná až to bolí. Nelogický kousky děje, jako je například, že není možné evakuovat park, protože nejsou lodě ani helikoptéry, pouze jediná pana majitele. A jak se s toho parku teda za celý den někdo dostal pryč? To tam jako lidi připluli a pak tam jsou nuceni zůstat týden nebo co? A protože by takový park stál asi tak gazilion bambilionů tak je nesmírně logické nemít evakuační plán, který se smrskne na hlášení místního rozhlasu, že si všichni mají najít úkryt! To už jsem měl opravdu dost. Jenže konečnou laťku nasadil opět hlavní hrdina, který nasedl na motorku a společně s raptory začal lovit hlavního padoucha - v tomto případě geneticky zmutovaného Rexe. Potom už jsem byl tak umrtvený, že poslední fight jsem vnímal jako pokus o digitální vtip, který nikdo nepochopil. Opravdu tohle ne a nikdy více, jedině pouštět z recese. A to nemluvím o absolutně nudný linii s harantama. Dvě hvězdy a to jen za efekty! PS: celý film jsem nepochopil co chtěl dělat hlavní hrdina s tou winchestrovkou, když toho mutorexe nezabila ani dávka z rotačáku, popřípadě raketa.

Terminator Genisys (2015)

Jsem velký fanoušek starých filmů, to je prostě fakt. Restarty a remaky jsou mi mnohdy proti srsti. Na druhou stranu chápu, že cíl filmařů je přinést osvědčené značky mladé generaci, která nemá vytvořený vztah k těm původním. Někdy se to povede, většinou ne. Těch pár vyjímek, ale bude a zrovna Genisys je jednou z nich, i když se až sám divím, že to píši. To co jsem dnes viděl splňuje vše co by takový restart měl mít. Všichni si najdou to své. Máme tu nové mladé herce, kteří hlavně díky Dračí Královně dokáží přilákat právě tu mladší generaci, máme tu akci až na půdu, která společně s destrukcí nikdy neomrzí, efekty na velmi dobré úrovni, máme tu ale i narážky, hlášky, scény a Arnieho pro všechny fanoušky původní serie a to společně s hudbou, kterou zná snad každý, vyvolá nostalgickou náladu. Moje očekávání nebylo žádné, protože již přes rok nesleduji žádné trailery ani informace o filmech (a budu tak dělat do té doby než se někde naučí dělat svojí práci tak aby trailer neprozradil celý film) a jsem hodně spokojen. Tentokrát mi ani nepřišlo nějak závratně přitažený za vlasy vysvětlení proč se ignoruje dějová linie. Známe mnohem horší příklady cestování časem, kdy pak film nedává vlastně smysl. Takže abych to dál neprotahoval tak navzdory výblitkům zdějších pseudo režisérů, herců, scénaristů, kameramanů, producentů a nejlepších mistrů filmové zábavy, pálím za rovných pět hvězd! I'll be BACK!

Zvláštní dny (1995)

Ani nevim jak jsem se k tomuhle filmu dostal, ale asi bych to přežil, kdybych ho neviděl. Všeobecne mám nejradši filmy z osmdesátých a devadesátých let, ale některé jsou opravdu psycho. Tohle je ten případ. Chvílema jsem měl co dělat abych neusnul, jindy zase abych to nevypnul. Příběh je docela dobrý, ale jinak je to taková divná magorárna. Voldemort je vynikající to neřikám, ale ostatní teda žádná hitparáda. Vidina světa na přelomu nového tisíciletí se dnes již zdá poněkud úsměvná, i když pokud někdy začne konec světa tak určitě v L.A. protože to město je prostě díra a ani se nedivím, že filmaři se k němu uchylují pokaždé, když chtějí ztvárnit lidskou spodinu ve své největší kráse. Možná to chtělo se podívat v roce 1985 a né o 30. let později. Pak by třeba hodnocení nebylo jen 2*!

96 hodin: Zúčtování (2014)

Mohl to být tak dobry film jako všechny ostatní tohoto žánru, ale to by to nesměl režírovat totální IDIOT! Ty střihy jsou tak brutální, ze se na to nedá divat a vy jste radi za chvilku klidu, kdy se nic neděje. Ale oni jsou ty střihy dokonce i tam, kde to vůbec není nutný. Po půlhodině vás začnou opouštět smysly a šíleně bolet hlava. Ne na tohle se opravdu nedá dívat, bohužel. Jit na to do kina tak si hodim mašli. Příběh je až moc předvídatelný, ale to by se dalo odpustit. Způsob natočení ne.

Nejbližší příbuzenstvo (1989)

Jako malej kluk jsem tento film dával snad 2x do týdne. Ani nevím proč. Byl společně s dalším filmem na jedné VHS. Musím přiznat, že mě to bavilo o hodně více než, když jsem ho viděl dnes. S odstupem času je to vlastně průměrný akční film. Tenkrát jsem neznal ani Liama Neesona, který momentálně láme kosti na počkání ani Bena Stillera, který láme ... no vlastně radši nic. Patricka jsem znal tehdy jen díky tomu, že nenechal sedět Baby v koutě a proto to byla docela změna. Dnes jsem film viděl v originále s titulky a musím se přiznat, že opravdu poprvé a i po těch letech bych příště raději dal přednost starému dabingu z VHS. Ale tam si zase člověk neužije křupanský přízvuk hlavních postav. Příběh jsem tehdy žral a celou dobu jsem se těšil na poslední scénu na hřbitově, která mi tehdy připadala o hodně delší a lepší. Stopáž by si zasloužila zkrátit a akční scény přidat, ale i tak si Vidláci vs. Mafie zaslouží tři hvězdy jako prd ... a za tu nostalgii ještě jednu navrh! 4*

Interview (2014) odpad!

Totální Odpad! Konečně mě Seth Rogen dokázal uhranout natolik, že nemám dalších slov ...

Železná srdce (2014)

David Ayer si po dlouhé době natočil válečný film a dopadlo to jak jinak než na výbornou! Takto surově natočenou druhou světovou jsem neviděl od Rayena! Rkový rating tomu padl jak pověstná prdel na hrnec, protože tam, kde to trochu příběhově skřípe tak nahrazuje právě tou vizuální stránkou. Tohle je prostě válka! Není to žádná sranda, je to bordel, krev a hnus, beznaděj a bude se Vám s toho chtít zvracet! A tak to má být ... natočeno! Film se samozřejmě nevyhne klišé, ale rád mu to odpustím. Partička z tanku je opět skvěle poskládaná a uvěřitelná. Výbornej Pitt co by Yankee se vším všudy. Shia super. Nemám co vytknout. Výborná hudba! Sakra jsem si to užil a pálím za jasných 5* !!

Ghetto No. 1 (2007)

Za A: jako autor dokumentu se pan Pokorný hned za začátku rozhodl, že nestranost půjde stranou, za B: autor by si mohl odpustit svá moudra, za C: nesmíme zapomenout na romskou hudbu a k tomu záběry na hrající si děti v odpadcích abychom vyvolaly emoce, za D: prostřihy na prasečák, za E: neuděláme rozhovor s žádným neromským občanem žijícím poblíž, protože by se nám to nejspíš nehodilo do krámu, za F: celý dokument postavíme na všeobecně dostupných informacích, který každý zná, za G: "v seznamu by se dalo pokračovat, ale vlastně se stačí dívat ..."

Mall (2014)

Další film, který klame jak názvem tak trailerem. Někdy je to ovšem v pořádku, protože jste pak mile překvapeni, ale toto není ten případ. Samozřejmě, že očekáváte děj, který se točí okolo chlápka, kterému jednou rupne v bedně, vezme kvéry a rozhodne se vystřílet místní vidlácký obchoďák kam se chodí bavit znuděná mládež a paničky v domácnosti. A ano takový film dostanete, ale pouze v prvních pěti minutách. Dál se rozjede úplně jiný film, který vesměs nedává smysl a hlavně je naprosto nudný. Rádoby intelektuálské kecy hlavního hrdiny se po chvíly nedají poslouchat a v ten moment víte, že pokud chcete počkat na pointu tak je budete muset vydržet. Bohužel na konci filmu žádná pointa neexistuje takže je to naprostá ztráta času! Mr. Hahn by se měl raději dál věnovat muzice, i když ta za poslední roky už taky není co bývala (ale to sem nepatří).

Želvy Ninja (2014)

Ano taky jsem ten, kdo na "Nidža želvách" ujížděl. Sbíral jsem nálepky a kartičky a chtěl furt po matce kupovat šíleně drahý časopisy. Všechno jelo na želvách, penál do školy, trička i boty. Na kreslený seríál v bedně jsem samozřejmě čučíval taky a nenechal si ujít žádný díl. Asi každý tím byl trochu ovlivněn. Proto hlavně z nostalgie se už na film musíte podívat, protože chcete vědět jak to dopadlo, když se někdo rozhodne vaše dětské oblíbené hrdiny převést do 21. století. A pak už přichází docela zklamání. Přepálená digitální akce plná - opravdu to musím říct - hnusných želv! Nevím, kdo měl na starost je takhle vymodelovat, ale svojí práci přehnal. Skoro se na ně nedá dívat a nedokážu si představit, že by s toho měli děti zrovna dobrej pocit, kdyby se jim takovej spolek mutantů objevil v pokojíčku a svýma obříma zubama hláškoval kraviny. Ano, ani ty hlášky nestály za nic. Nikoho! No a tím to vlastně hasne, protože, když se skoro nemůžete dívat na ty zrůdičky, které jsou hlavní postavy filmu tak zbytek už si moc neužijete. Akce je nepřehledná. Nechápu proč musí být i CGI scény rozstřesenou kamerou a bitky nastříhané tak, že občas ani nevíte co se sakra stalo! Megan Fox trochu zestárla od té doby co se nám nakláněla nad "Bamblbího", ale to jí očividně nijak nevadí (no spíš mě to nevadí), kromě toho, že jí asi někdo něco píchnul do rtů ... ale svojí roli zvládá docela obstojně a jako April absolutně nevadila. Trhač má supercool brnění, který mu nejspíš nechal postavit Optimus Prime, protože dělalo hodně podobný zvuky! A stejně se lesklo, a tak vůbec vypadal spíš jak z posledních Transformers. A když je řeč o zvuku tak tentokrář to Brian Tyler těžce přepísk a hudba se místama absolutně nehodila, nic co bych si pustil znovu. Michela Baye mám rád, vlastně můžu říct, že jeho filmy prostě žeru a nestydím se za to, ale radši by to měl natočit sám a nebo do toho přestat kecat. Takže role producenta je sice hezká, ale co s toho, když to vypadá skoro napůl jako od Baye, ale chybí tomu trochu ten feeling. Každopádně na závěr chci poděkovat všem firmám za všudepřítomný product placement, opravdu, opravdu hodně vás tam je. A ještě jeden potitulkový závěr: Uřvaným, hyperaktivním, rozmazleným, gangsta kids se to bude nejspíš líbit.