Priťaženije (2017)

Rusi natocili velmi zaujimavy film, kde sa technickym spracovanim priblizili Hollywoodu, ale postavy a ich mentalita, ostali ruske. Tento zvlastny mix moze posobit velmi zvlastne, ale mne sa pacil.

Nicota (2016) odpad!

Bolo to napinave, ale nie tak, ako autor zamyslal. Takuto blbost som uz davno nevidel.

Zlaté časy (2016)

Parkrat som sa zasmial, no film je velmi naivny a pribeh neuveritelny. Taka blbost na nedelne televizne dopoludnie.

Volyň (2016)

Bravooo, pan reziser. Nad tymto filmom budem dlho rozmyslat, co bolo zaiste cielom natocenia tejto vojnovej dramy. Ten pocit beznadeje je uplne dokonaly.

Čarodějnice ze Zugarramurdi (2013)

Ani Kristus nezabranil zabitiu Spongeboba ;-) Neskutocne nekorektny film o tom, ake su zeny mrchy, ale muzi im nakoniec aj tak podlahnu.

Brimstone (2016)

Sanka dole, sefe. Tak tento film si po dlhej dobe zasluzi cistokrvnych 5 hviezdiciek.

Vikingové (1999)

Ked som tento film videl prvykrat, hned po natoceni, zdal sa mi celkom fajn. No a vcera som si ho pozrel znova a nechcelo sa mi verit, ze sa pozeram na rovnaky film. Mozno som rozmaznany sucasnou kinematografiou, ale na to vcerajsie sklamanie dlho nezabudnem.

Valkýra (2008)

Dusna atmosfera striedala bezradnost z nevydarenej operacie. Skutocne dobre natoceny film pridrziavajuci sa realnych faktov. Skoda toho Cruisa v hlavnej ulohe, ten mi tam doslova vadil. Napriek nemu, davam 4 hviezdy.

Králové hor (2015)

Dokumentarny film s krasnymi zabermi a uzasnou prirodou. Ten ludsky pribeh, ktory sa odvijal paralelne, ma az tak nenadchol.

Americká reportérka (2016)

Tento film sa mi povaloval nejaky cas na disku a cakal na svoju prilezitost. Absolutne nic som o nom nevedel, ziadny trailer nevidel. No a pozrime sa, ake prijemne pobavenie. Vojnove filmy teda nemam rad, ibaze toto nie je vojnovy film. Pribeh perfektne vystihuje nezmyselnost okupacie americkou armadou a zaroven popisuje pribeh novinarov, ktori musia obcas zbastlit nejaku reportaz, aj na ukor zivota inych ludi. Velmi mi to sadlo, pekny film.