Paša (1968)

Opět super film s Jeanem Gabinem a jeho dobré hlášky. Například při výslechu mladíka "tak si rychle vzpomeň, protože z basy půjdeš rovnou do starobince".

Letci útočí (1970)

Italové si příliš těžkou hlavu s natáčením válečných filmů nedělali. U tohoto filmu jsem se musel několikrát ujistit, ve kterém roce se vlastně děj odehrává. Aha, při leteckém útoku na Manama v roce 1940 a proto tam vesele jezdí Land Rover II., který se vyráběl od roku 1958. Nebyla ani snaha tento nešvar nijak zamaskovat. To mě vždycky dostalo.

Doktor z vejminku (1982) (seriál)

Pana Růžka jsem si začal vážit nejenom jako herce, ale i jako člověka po té, co v osmdesátých létech v pořadech 3 krát S se velice kladně vyjadřoval o západních hereckých hvězdách, což v té době bylo něco nevídaného. Tehdy v televizi tloukli do hlavy o západu jenom to špatné. Jinak v tomto seriálu hrál dědu-advokáta velice dobře. A ve větě "Dovezl jsem ti počítačku ty kluku jeden!" to je v pořádku. Pamatuji dobu, kdy kalkulačka byla zcela něco nového převratného a někteří dědové to mohli tenkrát takhle nazvat.

Půlnoční jízda (1990)

Tenhle film s Dudikoffem patří k těm povedeným a to hlavně díky tomu, že tam hraje uvěřitelného a drsného záporáka Mark Hamill(jako Justin) a vůbec vás neuklidňuje, že protivníkem je mu "nezničitelný" Dudikoff(jako Lawson).

Neporažení (1956)

Jediná událost podobného ražení v Československu se stala na Moravsko- slezském pomezí ve Frýdku-Místku, kde zřejmě nějakým nedopatřením nedorazil rozkaz, aby se posádka podrobila německé postupující armádě. Při přestřelce mělo dojít i k obětem na německé straně. Tenhle film jsem poprvé viděl v kině víc jak před třiceti se školou jako náctiletý a docela jsem to žral. Velice dobrý zvuk a prakticky dnes už dobový snímek dokázal nabudit atmosféru, na kterou se jen tak nezapomíná. Režisér Sequens tyhle filmy uměl a navíc v době natáčení tohoto filmu bylo teprve 11 let po válce. Je pravda, že v té době do toho zasahovala politika, ale pokud tu odstraníme, jde o povedený film.

Dům voskových figurín (2005)

Mě se film líbil. Povařují to za povedený horor se solidní atmosférou, ve kterém se dostanete do městečka mrtvých navoskovaných lidí. Živí jsou pouze dva bratři psychopati, kteří vyhledávají své oběti, ze kterých potom tvoří tyto voskové figuríny. Paris Hilton tam sice nic moc nepředvedla(však ji režisér asi raději nechal v polovině filmu zabít), ale jinak celkově se film povedl. Je to film, na který se lze podívat i vícekrát.

Železný dědek (1948)

Film o tehdejších mašinfírech. Jsem rád, že takový film vznikl, protože je to i dobrý dokument tehdejší doby. Já jsem ještě zažil konec téhle éry a nemůžu říct, že by doba tehdy byla vyloženě zlá.

Gravitace (2013)

Měl jsem možnost film vidět na velkoplošné obrazovce v noci a s kvalitním ozvučením a jedním slovem dodávám. Krása.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Než tohle, tak se nemělo točit nic. Naprosto nepovedené, bezduché, bez humoru o ničem, pokus za každou cenu něco natočit. Tenhle film si do knihovny nedám.

Statečný Osceola (1971)

Film není špatný i na dnešní dobu. Podle mě filmaři tehdejší NDR točili v rámci možností a nedopadlo to úplně špatně, i když bych mohl o některých kulisách pochybovat. Samozřejmě hlavní role připadla opět tehdejší hvězdě Gojko Mitiči. A třeba že někteří nazývají tohoto herce tělocvikářem a nemohou unést, že se zviditelnil ve filmech točených hlavně v NDR, nelze zapomenout, že tento herec se objevil i ve slavném Vinnetouovi, který se točil v NSR a v Jugoslávii.