• Pohádka

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Nostalgie z dětství, která na mě kupodivu funguje i ve stáří. Bydžovská obracejíce svíčkovou a na ten kupovanej br.salát z voskovanýho kelímku se sekanou mám vždycky děsnou chuť.

Muzzikanti (2017) odpad!

Jakože jedno velký špatný. Co to bylo?!

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Teprve nedávno náhodně shlédnuto a pro mne překvapení, jak staromilce jako já, mohlo něco takového minout ? Skvělá komedie s nenápadným humorem a ještě výjimečným českým dabingem. Důkaz, že na skvělý film není třeba digitálních efektů ani žádné těžké psychologické drama. Láska na první shlédnutí.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Tento film buď milujete nebo nesnášíte. Dle mého názoru nejde nic mezi tím. Samotnou mě překvapuje, že s každou reprízou ještě nacházím nový vtip a skrytý sarkasmus. A zůstává pro mne tajemstvím, jak v 70.letech byla uvolněná atmosféra a bylo možné promítnout do děje komiks a vše americké.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Přiznávám, pro mne nostalgie z dětství. Osudy z pera skvělého Jaroslava Dietla, kdy skvěle umí vyladit postavy, těšíte se na *dramatický* vývoj, nesmrtelné hlášky Štrossmajera, u kterého víte, že si zase budete nenápadně utírat slzy do rukávu, až bude umírat

Mission: Impossible (1996)

Úvodní film, k nejspíš nekončící sérii akčňáku s nestárnoucím Tomem Cruisem. Tom Cruise, Marek Vašut, Praha, nesmrtelná scéna s akváriem, skvělá filmová hudba a zatím ještě napínavý a uvěřitelný děj.Tohle prostě chcete vidět i po těch letech. Až zase jednou bude venku nevlídno a nebudete vědět co si pustit, zkuste krapet návratu do minulosti. Nemyslím, že budete litovat.