Přežij! (2007)

Upřímně jsem z filmu viděl jenom posledních 20 minut (proto nebudu hodnotit kvalitu filmu), ale ta pointa mi došla. A že by se našlo pár lidí, kteří risknou svojí smrt pro peníze. Ostatně je to jenom další stadium reality show, kterýma je celej svět zásobenej v dnešní době příliš. Fuj.

Bourneův odkaz (2012)

Abych hodnotil objektivně, tak jsem si ještě pro jistotu znovu pustil všechny dosavadní Bourny. A výsledek? Není to zas takový propadák, jak se čekalo. Je pravda, že by se bez tohohle dílu série obešla, ale koukat se na to rozhodně dá. Největší rozdíl jsem ale shledal v hudbě, která sice nebyla špatná, ale přeci jenom ta Powellova prvotní byla lepší. Za mě lepší 3 hvězdy.

Newsroom (2012) (seriál)

Tak tohle je rozhodně největší seriálová pecka za poslední dobu. Hudba od Thomase Newmana (znělka spíš připomíná filmový soundtrack, ale to rozhodně není mínus) je perfektní, u Jeffa Danielse mám takovej pocit, že roli napsali pro přesně pro něj, u Emily Mortimer jakbysmet a všichni ostatní rozhodně nezaostávají. Pokud udrží laťku nasazenou v prozatím odvysílaných pěti dílech, tak se pro mě možná změní moje seriálová Top 3. Konec čtvrtýho dílu byl, velmi stroze řečeno, silnej jak noha od kulečníku.

Bůh masakru (2011)

No, těžko říct, jestli tomu dát 4 nebo 5 hvězdiček. Herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů byly perfektní - každý z nich představující jeden z archetypů dnešní společnosti. Rozhodně skvělá konverzačka, která snese i ty nejpřísnější měřítka.

Den zrady (2011)

Lepší 3*, za pěknou atmosféru vykreslenou dobrou hudbou. Herecký výkony fajnový, zápletka celkem pochopitelná, poselství asi taky jasný, ale že bych měl chuť se na to někdy koukat znova? To asi ne.

Kmotr (1972)

Tak prvně - Marlon Brando má minimálně v tomhle filmu větší charisma, než půlka současných hollywoodských "hvězd" dohromady. Za druhé - Al Pacino je borec. Za třetí - ústřední hudební téma, které se co chvíli ozve, je prostě famózní. Když přidáte všechny ostatní věci (kterých je tolik, že by na ně jeden komentář nestačil), dostanete jeden z nejlepších filmů, který kdy spatřil světlo světa.

Warrior (2011)

Nesmírně silnej konec s perfektním hudebním doprovodem.

Ray (2004)

Tak nějak se mi do toho nechtělo, DVDčko se mi doma válelo pěknou dobu, a tak mě nakonec musel přesvědčit až v televizi (ano, koukal jsem na to na Coolu s p******* reklamami). Ale povedlo se mu to i tak. Jamie Foxx rozhodně v zatím nejlepší roli. Příběh mě chytnul a nepustil, a jako obvykle, když je to kvalitní film, mi utkvěla muzika, která je tu ještě více než je obvyklé (není divu, když je to film o jednom z nejlepších muzikantů, že :-D). Pro mě po dlouhé době zase 5* a to díky nevšednímu zážitku, který si je opravdu zaslouží.

Zpověď (2011) (seriál)

Kiefer rulezzz! Je to prostě borec - chci další!