Ong-Bak 2 (2005)

Dej mi pripadal niekedy smiešny a tak monotónny- že celý film hľadá jedného slona. Čo je síce pekné, ale mohli byť nejaké menšie zvraty. Ale to sa dá odpustiť lebo bojové scény sú proste vynikajúce. Také kaskadérske kúsky, čo predvádza Tony Jaa ako je napríklad scéna kde sú vlaky nemá snáď ani Jacki Chan :D A toľko zlomením som v jednom filme ešte určite nevidel. Vcelku sa to dá zobrať ako fakt brutálny akčný film, ale má svoje čierne miesta.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Vizuálne je to určite takmer dokonalé, ten svet, v ktorom sa to odohráva pôsobí desivo. A za zmienku stojí určite výborný scenár. Ale nejde mi do hlavy, prečo to bolo podané tak komplikovane. Úplne prekombinovaný dej, ktorý som najprv bez problémov vnímal, ale neskôr sa to už proste nedalo a už som si len vychutnával vizuálnu stránku a krásne dialógy postáv. Nádherné farby a striedanie farebných a čiernobielych scén a vyokokontrastnou kamerou je výborné. Čo mi ešte vadilo bol pri bojoch chaotický strih. Niekedy som sa začínal nudiť a niekedy som tak zbystril zrak pri niektorých scénach. Celé to bolo podfarbené výbornou hudbou, ktorá nás sprevádza svetom nenávisti už od začiatku. Celý tento film je rozhodne veľmi zaujímavý a odlišuje sa od iných filmov, ale mňa to až tak nevzalo.

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Ďalší výborný kórejský film. Keď som si zohnal tento film tak to som ani nevedel, že to produkoval a napísal Kim. A práve kvôli tomu som sa nevedel dočkať keď si pozriem tento film len žiaľ neboli titulky. A dnes som si to konečne pozrel a je to ďalší zo skvelých ázijských filmov, ktoré v poslednej dobe zháňam viac a viac. Úplne bezchybne napísané charaktery postáv a následne aj zahrané. To čo tam predvádzjú herci sa len tak nevidí. A to, že sa točí film vo filme tomu dodáva autentickosť, že všetko čo sa nedeje v akčnom filme, ktorý točí "vtipný" pán režisér, sa deje v skutočnosti. Scenár nejde nijak inak ako maximálne pochváliť a keďže ho písal Kim tak tomu ani nemôže byť inak :) Všetko vyzerá reálne a to je hlavné. Niekedy som mal pocit, že aj tento film bol natáčaný v skutočnosti.

Ip Man (2008)

Jedným slovom by som to nazval skvelé. Wau takýto film je zhmotnením všetkého čo sa mi páči ako je napríklad skvelý príbeh o tom, že japončíci začali obliehať mestečko a z bohatých kruhov bez všetkých starosí sa zrazu stal majster Ip chudobný obyčajný človek len so svojím kung fu. Výborné striedanie deja s brilantne natočenými bojovými scénami pri ktorých som sa niekedy až usmieval ako keby som mal duševný orgazmus :) Absolútny vrchol martiall arts a pre mňa jeden z najlepších filmov vôbec.

The Haunting of Lisa (1996) (TV film)

Nebolo to až také hrozné ako som si myslel, že bude, ale nič viac. Priemerný tv thriller, ktorým sa radšej vyhýbam.

Sen (2008)

Tento nový Kim mne veľmi nešmakuje. Kde sú časy keď natočil celý film takmer bez jediného slova a zanechal vo mne silné pocity po konci skoro každého filmu. Ale u bi-mongu sa mi to nestalo. Príbeh je originálny čo je v tejto dobe zriedkavosť, ale mohlo to byť natočené s väčšou precíznosťou a stopáž mohla byť kratšia pretože som sa začínal pri niektorých scénach nudiť ktoré mi pripadali úplne zbytočné.

Schindlerův seznam (1993)

Totálny Spielbergov masterpiece a ten koniec je úžasne brilantný.

Un homme de tętes (1898)

Veľmi zábavný trikový kraťas. Treba uznať veľký rešpekt pánu Meliesovi, že tak začal experimentovať a vytvoril podklady pre ďalšie vznikajúce filmy. A veľmi obdivujem jeho fantáziu v dobe keď ešte len vzinkla kamera.

Chlípnost nade vše (2004) odpad!

Ja fakt nechápem ako to mohol niekto dopozerať až do konca. Úplne amatérsky nízkorozpočtový film s trápnymi pseudo špeciálnymi efektmi kde do filmu, ktorý je celý o sexe nevedeli obsadiť aspoň pekné herečky, čo fakt študovali herectvo a nie obyčajnú ženu do hlavnej roli, čo vyzerala akoby stála prvý krát pred kameru a v živote nesexovala lebo to hrá fakt hrozne. A možno je to totálna hlúposť režiséra, keď niečo také dal do filmu. Film som po polhodine prepol a pred koncom som ešte skúsil pozrieť, že čo sa v tom deje. A vôbec ma neprekvapilo, že sa dialo presne to isté čo pred hodinou proste žiaden posun v deji. V celku je to fakt trápny film, kde sa nedá zasmiať, akurát tak na neschopnosti všetkých čo tvorili tento film.

Moucha (1999) (seriál)

Keď som bol menší fakt som miloval tie krátke videá s muchou :)