Zrcadlo (1975)

Síce som tomu nechápal, ale takú dobrú kameru, hudbu, réžiu a herečku v hlavnej roli som nevidel už dávno.

House (2008)

Jedna veľká hovadina bez hlavy a päty. Vedel som, podľa hodnotení, že to bude sračka lebo traileru sa veriť nedá, ale myslel som si, že aspoň kvôli Madsenovi to bude aspoň trochu dobré, ale pravda je taká, že je to otrasné. Ani raz som nezľakol a pokus vytvoriť dobrú atmosféru sa Hensonovi tiež nepodarilo.

Rudovous (1965)

Po siedmych samurajoch som videl len jedného Kurosawu, ale to som vypol po pol hodine. Tak som ešte skúsil pozrieť tento film keďže má také vysoké hodnotenia. A pravdu povediac, páčilo sa mi to. Dialógy medzi postavami boli veľkolepé, to sa musí uznať a príbeh bol tiež výborný. Len čo zamrzí je fakt dlhá stopáž, čo mi váčšinou nevadí, ale pri tomto filme ma to až vytáčalo. Pri dlhých scénach som sa začínal nudiť a keď už viete asi po dvoch hodinách, ako to skončí tak to je ešte horšie.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Videl som skoro všetky časti prvej série a 3 najlepšie sú jednoznačne John Carpenter's Cigarette Burns, čo je fakt dokonalé dielo a keď som na to pozeral skoro mi padla sánka (výborný námet, atmosféra, scenár, koniec), Imprint (len ma štve, že som videl cut verziu) tiež nemá chybu a ešte ma bavil Hooperov Dance of the Dead. Celkovo som rád, že vznikol takýto dobrý seriál. Samozrejme, sú dobré časti a sú aj tie zlé. Chystám sa aj na druhú sériu, ktorá dúfam bude aspoň taká dobrá ako prvá.

3-iron (2004)

Po prvom pozretí dávam 4* ale čím skôr si to pozriem znova lebo je to jedinečný film ako každý jeden Kimov film. Len som nepochopil nejaké veci, ktoré dúfam na druhý krát pochopím a možno zvýšim hodnotenie.

Luk (2005)

Zatiaľ so všetkých Kimoviek čo som mal možnosť vidieť je toto asi najslabšie, ale to neznamená, že to je zlé. Nádherná balada na šírom mori, široko ďaleko žiadny iní ľudia ako aj v iných Kimovich snímkoch. Príbeh je neobyčajný a pekne spracovaný od začiatku, ale na konci sa to trochu zamotáva a zbytočne naťahuje kým sa to tak vykonštruuje. Opäť nechýbajú scény samovraždy a utrpenia klasické pre Kimovu tvorbu, ktoré mám rád (a nie niesom psychopat). Len si nemôžem pomôcť, ale tá hudba, ktorá mala byť asi nádherná a podkresľovať a vytvárať atmosféru mi fakt trhala uši. Hlavne vďaka tej hudbe dávam len 3*.

Shutter (2004)

Toľko mrazivých strašidelných scén som zatiľ videl len v jednom filme a to je Shutter. Úplne dokonalé ľakačky, aj napriek tomu, že to čakáte a viete, že to príde, ale ajtak sa zľaknete. Perfektný dej, ktorý si vás získa a budete chcieť vedieť, že prečo sa to vlastne všetko deje. A odhalenie na konci je len špička ľadovca dokonalosti tohto snímku.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Tak som tešil na tento film lebo mám rád sci-fi a tiež Keanu Reevesa. A nebol som ani veľmi sklamaný. Pôvodný film som nevidel takže nemôžem povedať, že či bol tento remake urobený dobre alebo zle. Začiatok bol vydarený dokým neprišla na zem obrovská guľa a v nej Klaatu. Nepáčilo sa mi to, že dej sa dosť točil okolo Helen (Jennifer Connelly) a jej chlapčeka. Namiesto toho tam mohlo byť viac katatrofálnych scén, lebo tie boli zvládnuté na výbornú, ale veľa ich tam nebolo. Potešil Robert Knepper z prison breaku. Pekná myšlienka sa tomu nedá uprieť.