• Rodinný

Stranger Things - Kapitola sedmá: Vana (2016) (epizoda)

El vyhodila auto do vzduchu !!! No tak to mě poser !!! : D A ten její výkon, parádní. Moc se mi líbila dějová linka Steva, který se lehce charakterově změní. Tu postavu mám moc rád.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Nářez !!! Třetí řada Stranger Things je prostě úžasná. Hlavní hrdinové dospěli, což já osobně beru jako plus, protože dítě neutáhne dějovou linku tak dobře jako puberťák nebo dospělí. Pro mě osobně se jedná o velice emotivní zážitek, který z hlavy jen tak nedostanu. Ať už je to scéna kdy Dustin zpívá Never Ending Story se svojí holkou, nebo jde o dopis Hoppera pro Eleven, je to prostě skvělý. Při scéně kdy si čte El dopis od Hoppera jsem se malem rozbrečel, nedělám si srandu. Stranger Things má něco, co ostatní seriály nemají. Hudba je umístěná na spravná místa. Výkony herců jsou TOP. Scénář je zvládnutý na jedničku. Každá dějová linka vás maximálně baví. Nechcete odtrhnout oči od obrazovky. Škoda, že jsem to zhlédl za pouhé dva dny. Určitě si to zopáknu. Nejlepší serie vůbec. Klobouk dolů !!! 🙌

Upírův pomocník (2009)

Z knižní série od Darrena Shana jsem přečetl první dva díly. První díl patří mezi mé nejoblibenější knížky a druhý díl navazuje na první knihu celkem dobře. Na tuto filmovou adaptaci jsem se těšil. Nenaplnila mé očekávání. Nepatřím k těm fanatickým fanouškům knižní předlohy, kteří umlátí režiséra za každou maličkost ve filmu. Myslím si, že jsem celkem tolerantní. Tenhle film je prostě průšvih. Tvůrci vypustili několik důležitých postav, například mého oblíbence Sama. Nějaké postavy si tvůrci úplně vymysleli. Navíc tenhle film nebyl moc drahý, bylo to vidět. Tento film je slabší béčko. Nedělá se mi to snadno, ale musím dát pouhé dvě hvězdy. Škoda, tento film měl daleko větší potenciál, který nenaplnil.

Osudový dotek (2004)

Mé pocity jsou nepopsatelné. Dokonalý příběh, který už nikdy nedostanu z hlavy. Butterfly efekt je zajímavé téma samo o sobě. Neznámý herci mi nesmírně sedli. Propracovanost příběhu je úžasná. Tvoří to skvělý celek a tenhle film je pro mě zážitek na celý život. Do poslední chvíle jsem byl napjatý, jak to dopadne. Konec byl hodně promyšlený. Hlavní hrdina prošel charakterovymi změnami, což je super. 7,6 hvězd na IMDb. Na filmu oceňuju to, že nebyl drahý. Rozpočet 13 milionů dolarů není moc velký. Tenhle film nám ukazuje, že za málo peněz se dá udělat legendární film. Doporučuji ke zhlédnutí.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Čekal jsem průšvih, ale byl jsem mile překvapen. Poslední rozloučení jsem si užil. X-men mám radši než MCU, nejsou jako některé béčkové marvelovky. A tento film byl důstojné rozloučení s legendární sérií. Hudba od Hanse Zimmera byla nádherná. Tenhle film je komerční prohra, ale to mu neubírá na kvalitě. I Vykoupení z věznice Shawshank prodělalo, a přesto se jedná o můj nejoblibenější film vůbec. Zklamán jsem rozhodně nebyl. Doporučuji ke zhlédnutí.

The End of the F***ing World - Série 2 (2019) (série)

Jednoznačné zklamání. První téměř dokonalá série nasadila hodně vysokou laťku. A druhá série se k ní moc nepřiblížila. Možná by bylo lepší, kdyby druhou sérii nikdy netočili, ta série je naprosto zbytečná. Zápletka stála za nic. Nikdy víc !!!

Doktor Strange (2016)

Pozoruhodný příběh o Stephenu Strangeovi mě zaujal. Svým způsobem jde o velmi originální film ze světa MCU. Nebyli zde žádné extra akční scény, ale i tak jsem si to užil. Na filmovou adaptaci comicsů o Strangeovi jsem se těšil. Není to extra známý superhrdina. Jestli se to podobá comicsové předloze, to nemohu posoudit, páč jsem ji nečetl. Film jsem si užil a doporučuju ke zhlédnutí.

Simpsonovi - Velká knižní loupež (2011) (epizoda)

Můj nejoblibenější díl Simpsonů vůbec. Rád čtu knihy, takže mě náplň příběhu naplňovala. Neil Gaiman byl topovej