• Rodinný

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tady končí temná pohádka a začíná fantasy pro dospělé. Jeden z mých nejoblibenějších filmů. Díval jsem se na film asi po 7 letech a musím říct, že sem si mnoha narážek a vtipů vůbec nevšiml. Během těch sedmi let jsem si stihnul přečíst knížku a musím říct, že se jedná o slušnou adaptaci knihy. Jediná věc, která mě mrzí, je to, že lord Voldemort nemá rudé oči jako v knížce. Myslím, že by působil strašidelněji, ale to je jen drobnost.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Harry Potter a Fénixův řád, aneb jak udělat z nejdelší knihy nejkratší film. Četl jsem předlohu a myslím, že se jedná o jednu z nejlepších knižních adaptací. Pravda, vynechali tam Nemocnici svatého Munga, Rona v brance Nebelvíru, ale komu to vadí ? Jeden z mých nejoblíbenějších dílů se podařil. Je to ten typ filmu, na který se můžete koukat pořád a nikdy vás neomrzí. Film je fajn.

Hanebný pancharti (2009)

V roce 2009 navštívil Českou republiku Barak Obama, zemřel Michael Jackson a hlavně byl natočen nejlepší film od světoznámého režiséra Quentina Tarantina. Zmíněný film jsou právě Hanebný pancharti od Quentina Tarantina, mého nejoblibenějšího režiséra. Prostě TOP !!! Dovolim si říci, že to je Tarantinovo životní dílo. Brad Pitt opět nezklamal. Christopher Waltz za svou roli dostal oscara, kterého si samozřejmě zasloužil. Scénář je prostě dokonalost sama.👌 Krve tam bylo také dost.👍 Čekal jsem všechnomožné, ale tohle teda fakt ne !!! Scénář na tenhle film se psal asi 10 let a výsledek stojí za to. Mnoho lidem tento film asi nesedne, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. Nemá rád, když někdo odsuzuje tento film, protože je to historicky nepřesné, teda spíš to s historií nemá vůbec nic společného. Quentin si prostě vytvořil svůj vlastní svět druhé světové války. Já na tom nevidím nic špatného. Experimentování se mu určitě vyplatilo. Prostě je to od Tarantina, tak nečekejte nic normálního. Vřele doporučuji ke zhlédnutí. 10/10

Osm hrozných (2015)

Quentin Tarantino je prostě mistr !!! Musím uznat, že tohle je asi nejmíň přístupná Tarantinovka pro normální smrtelníky, ale pro nadšence Tarantinovek se jedná o naprostý skvost. Je to takový podivný experiment. Asi nejoriginálnější Quentinovo dílo. Natočit tříhodinový film o bandě chlapů, kteří jsou uvězněni v penzionu za strašlivého blizzardu je prostě těžký úkol. A Tarantino nám ukazuje, že on na to má. Nejlepš režie, kterou jsem kdy viděl. Kloubouk dolů !!! 10/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Skvělý film !!! Nejlepší film na ČSFD, ani se nedivím, po zhlédnutí jsem měl nepopsatelné pocity štěstí a dobré nálady..Prvních 35 minut jsem si říkal, ze jsem od 1.nejlepšího filmu na ČSFD čekal víc, ale pak se můj názor rapidně změnil. Dokonalost sama !!! Dřive jsem byl příznivcem akčních filmů s bojovými scénami, ale teď si myslím, že nejduležitější je kvalitní scénář, který tento film bezesporu má. Nezapomenutelný zážitek na celý život. 10/10.

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Po zhkédnutí série jsem trochu zklamaný. Čekal jsem trochu víc. Je to lepší než druhá série The End of The F***ing World, ale to není žádná pochvala. Prostě jsem chtěl víc akce. V seriálu se v zásadě nic moc nestalo. Průměrný seroš. 3/5

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film podle mé oblíbené knihy. Přesně tak, mluvím o Společenstvu Prstenu. Životní dílo J.R.R.Tolkiena, které bylo vydáno v 20. století a je stále populární.(Náhoda ? Nemyslím si.) Je pořád populární, protože se jedná o mistrovské dílo. Nechápu, proč nám ho nedali do povinné četby k maturitě. Zfilmování prvního dílu z epické ságy se chopil Peter Jackson. Když jsem poprvé viděl Společenstvo, bylo to asi v 6.třídě, zasáhlo mě kouzlo Středozemě. A jsem nadšený až dodnes. Tohle je film, který musí vidět prostě každý!!!! Miluju Pána prstenů !!!

Nespoutaný Django (2012)

Jedná se o třetí nejlepší Tarantinovku. Vyhovovalo mi filmové prostředí. Navíc miluju westerny. Hlavní postavy mi také sedly. Nejvic jsem si oblíbil postavu Djanga. Tarantinivo malá role byla super. Písničky jsou snad nejlepší ze všech Tarantinovek.

Le Mans '66 (2019)

Žhavý kandidát na zlatou sošku. Scénář je zvladnutý na jedničku. Rivaly to sice nepřekonalo, ale jsem maximálně spokojený. Christian Bale mi jako sympatický automechanik sedl a Matt Damon byl taky super. Druhý nejlepší film roku 2019.