Tony Arzenta (1973)

Jedna z těch rozhodně lepších Delonovek, která by zajisté zasloužila dabing a hlavní vysílací čas. Francouzi práci s podsvětím umí jako nikdo jiný, ten nádech bezmoci a zla je jim vlastní a proto jsem rád, že jsem tento snímek objevil, byť s velkým zpožděním.

Vrtěti psem (1997) odpad!

Dva skvělí herci, to nemůžu filmu upřít, ale já se opravdu nudil.

Pan Church (2016)

Kapesníky slzami promáčené ... Eddie Murphy v roli člověka, kterého by každý rád potkal alespoň jednou za život. Pro citlivé povahy ne příliš vhodné.

Veřejní nepřátelé (2009)

Mám rád gangsterky, mám rád Johnyho Deppa, ale tento film nebyl nic převratného. Klasický příběh asi jako Bonnie a Clyde, nicméně o nic neobohacený a ještě o pár informací ochuzený. Než udělat klasický romantický příběh kriminálníka, to raději příběh opředený legendami.

Výchozí bod (2014)

Tohle je jeden z těch filmů, který vás nutí dívat se dál ... nemáte u něj potřebu dokreslovat, co bude dál, jen si možná přejete, aby bylo něco jinak. Ze zajímavého tématu nám nakonec autor popustil uzdu fantazii, ... naštěstí to vůbec nevadí...

Jumanji (1995)

Takto si představuju fantasy. Děti koukají s otevřenou pusou a ti chvilku dospělí vzpomínají na časy Nekonečného příběhu, kdy hltali každou minutu. Role jako stvořená pro Robina Williamse.

Edith Piaf (2007)

Trošku jsem se musel přemáhat, protože pohnutý osud této zpěvačky je tak na zkažení zbytku večera, ale k filmu. Obecně nemám rád prostřihy, skákání plus mínus dvacet let. Nejsem zase tak starý a přesto mi dělá problém se zorientovat v ději. Bohužel je to hold trend. Co se samotného děje týče, za sebe mohu říci, že byl dle dostupných informací o Edith zpracován vcelku kvalitně, co do informací. Bohužel mi tato zpěvačka nikdy nějak nepřirostla k srdci. Její hlas je geniální, to ano, ale pro mé uši ne příliš líbivý.

Zátopek (2016) (TV film)

Konečně to filmařům začíná docházet, že síla těch dokumentů není v oslavách názorů proti režimu, ale v oslavách hodnot člověka jako jsou fair play, kamarádství a lidskost. Pokud se na takový dokument pak dívají mladí atleti, či děti, určitě je pro ně daleko přínosnější, než se stále nimrat v něčem co bylo a co už odnesl čas. Ty hodnoty, které tento dokument vyznává jsou totiž věčné.

Lovec jelenů (1978)

Christopher Walken a Robert De Niro, hlavní dvě složky, které tento drsný příběh povýšily nad průměr. ...

Teorie tygra (2016)

Kdo ubírá ty procenta do sta? Patrně ublížené ženy a právě identifikující se muži, kterým žena hledí přes rameno. Jednou z tohohle filmu bude kult stejně jako z Pelíšků, vsadíme se? :-)