Jurský svět (2015)

Popcorňák s puncem tématické audiovizuální orgie, který účel plní na sto procent, bohužel se zištných důvodů se v něm originalita nenachází žádná. Je to docela škoda, takže i když jsem se na Prattovi a přečipovaných dinosaurech bavil nadprůměrně, chybělo mi tam za ty prachy víc vyšponovanýho napětí a něco navíc. Hype nesdílím. 80%

OXV: The Manual (2013)

Nerozumím tak vlažnému a v podstatě ignorantskému přijetí (současných 261 hodocení a skóre 68%) této light sci-fi pecky. Opravdu tady zbylo tak málo lidí, který nebolí použítí mozku za účelem vyinterpretovat si pointu? Achjo, demence vládne nejen světem, ale evidentně už i filmem. No nic. Jedná se o film, ve kterém se pomalejším ale nezbyteném úvodu seznámíme s pravidly a mantinely daného prostředí, načež tvůrci začnou poutat divákovu pozornost objevováním nového, z čehož se vyklube něco, co možná zas až tak nové není....a hle, zjistíte, že z romantické intošárny jste šmahem v konspirační imperátorárně. Za sebe doporučuju všema deseti!

Doroga na Berlin (2015)

Překvapivě realisticky uvěřitelný a chutný náhled do Rudé armády a okupovaného Sovětského svazu. Popov se naštěstí nepouští do žádné extra válečné vřavy, která by s sebou přinesla nános digitálního bordelu, jež Rusové bohužel standardně zvládají na nekoukatelné céčkové úrovni. Příběh sice má ve své pointě jistou dávku patosu, ale odprezentován je pěkně, kupodivu bez zbytečných nepodstatných parelelních postav, takže i když bych očekával hutnější dramatické vyvrcholení, Dorogu na Berlin můžu jako light válečný film doporučit a poděkovat Big Bearovi za tip. 70%

Rejkjavík (2009)

Překvapivě fajn krvavý slasher, který jsem si bohužel nemohl plně vychutnat díky otřesné kvalitě dostupného média. Děj není sice nijak sofistikovaný, ale na islandskou vyvražďovačku je to dobrý. PS: Whale v názvu i úvodní titule jsou matoucí, o natural horror se nejedná. 60%

Final Girl (2015)

Pro mě v pohodě schůdný námět i provedení, kde mě zaujala nejvíce výtvarná stylizace, no bohužel se scénářem se nikdo už moc nemazlil, takže nezbývá než konstatovat, že to mohlo být mnohem exploitačnější. Abigail Breslin, aniž bych snižoval její herecké kvality, v této roli považuju za omyl. 60%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jedna hvězda z úcty ke všem zúčastněným....a pro Wana to neplatí. Je to čistej akční brak bez špetky výboje v kůře mozkové, tím pádem další komentář postrádá slovo, které v tomto filmu zapovězené jest. Hodnotím jako čistý příklad turbosračky za 200M USD. Tímto zahajujeme soutěž o sračku roku v konkurenci Jupiteru. 29%

Pomsta je má (2015)

V letošní hororové, resp. krvákové bídě se tohle dá označit za nadprůměr. Nežádoucí je u toho moc přemýšlet, což se v těchto vedrech ani moc nedá, takže já jsem se pobavil u gerojovské záchranné fašírky na hraničních 70%.

Hmyzáci (2015)

Oldschool. Dnes se moc podobných hororů už netočí, takže jednou za čas se to dá "vydržet". 50%

Infestation (2009)

Na digitální béčkovej bordel docela dobrý, zasmál jsem se vražedným roháčům. 60%

Špión (2015)

Tři hvězdy z milosti za pěknou filmařinu a spoustu známých tváří, jejichž zásluhou jsem se párkrát slušně vysmál. Sračkoidní scénář je na čistou parodii málo sračkoidní, takže pubertální humor působí spíše trapně, no totálním poserem je Melissa McCarthy, která sice hraje výborně a zamýšlený účel zde plní na jedničku, bohužel samotná idea, která se hodila možná tak v Kung-fu Pandě, mi tady nejednou dala pokouknout po tlačítku off. Jako být přehnaně hnusnej a jít pod 3*, se mi moc nechce, ale současných 80% mi přijde naprosto směsných....víc než celý Špijón. 55%