Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Film Hacksaw Ridge je na prvý pohľad klasický hero’s journey vojnový film, ale zachraňuje ho že postava Desmonda Dossa skutočne existovala a to filmu dodáva veľkú výhodu oproti konkurenčným filmom. Film má aj cez svoj nižší rozpočet (40 000 000 $) pomerne slušné CGI čo sa u podobných filmov často nestáva. Pre mňa asi jediným a najväčším problémom filmu zostáva bojová časť filmu ktorá je príliš dlhá a uťahaná a stáva sa klasickým akčným filmom, plného výbuchov, nelogických spôsobov ukrytia sa pred nepriateľom a nereálnym odisťovaným delostreleckých granátov úderom o prilbu. Film by som určite odporučil za mňa 7/10.

Joker (2019)

No , ako to povedať ? ... Film Joker je definitívne najväčšie prekvapenie tohto roku. Joker je diabol , roztrieštená a labilná osobnosť ktorá v podaní Joaquin Phoenixa funguje fenomenálne. Desivá retro atmosféra Gothemu je skvelá. Nič s tohto by nefungovalo bez úžasného soundtracku , ktorý vám vyvolá husinu a neskutočný zával emoci a plus k tomu perfektne zahraný Joker a zabudnete či vôbec máte dýchať. Vedlajšie postavy sú nevýrazné a sú vam trochu “jedno” a toto je asi jediný minus Jokera. Joaquin Phoenix si ide pre oscara a to oprávnene. Za mňa 10/10.

To Kapitola 2 (2019)

Film IT: chapter two , ako najočakávanejší horor tohto roku ma veľmi prekvapil , a TO hlavne preto lebo na horor je tu veľmi veľa humoru (pokiaľ nepočítame scary movie) ten vo väčšine prípadov funguje , ale aj tak mám za to že filmu skôr škodí. Cast filmu bol vybraný na jedničku , nie len preto že sa podobajú svojim mladým predlohám z prvého IT , napríklad taký Bill Hader je veľkým majákom tohto filmu a kedykoľvek je na scéne tak funguje aj humor aj vážna stránka filmu. Pennywise je úžasný a bavil na viac ako v prvom filmu a Bill Skasgård predviedol že na tú rolu skutočne má. Čo opäť škodí filmu je až prílišný počet jumpscarov ktoré vás po určitom čase prestanú desiť (toto sa týka hlavne prostriedku filmu). Aj napriek klasickým hororových klišé scénam sa film podaril a splnil moje očakávania , za mňa 7/10.

Mimi šéf (2017)

Film Mimi šéf je skvelá komédia s fungujúcimi a vtipnými charaktermi. Málo ktorý film má toľko originálnych a skvele spracovaných nápadov , na druhú stranu je tu pár klišé scén. Animácia je skôr priemerná , ale neurazí. Aj napriek slabšej animácii a pár klišé scén je to skvelá komédia ktorá pobaví , za mňa 6/10.

Bohemian Rhapsody (2018)

Film Bohemian Rhapsody je bezkonkurenčný životopisný film ktorý zachytáva kariéru Frieddieho Mercuryho. Rami Malek v roli Freddieho Mercuryho je fenomenálny , jeho emócie sú uveriteľné a Ramimu od začiatku filmu veríte že je Frieddie Mercury. Vizuálne je film na neskutočnej úrovni , nádych 70. a 80. rokov vyžaruje nádhernú atmosféru a s kombináciou s retro pesničkami vás film pohltí a pustí až u záverečných titulkách. Škoda je že film nezachytáva celý Friedieho život a že film sa končí po koncertu live aid , čiže nezachytáva Freddieho posledné roky. Tak či tak film Bohemian Rhapsody je výborný film ktorý poteší fanúšikov skupiny queen ale záujme aj ostatných ludí , za mňa 7/10.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Film Spider – Man : paralelné svety funguje vo všetkých aspektoch dej je svižný a nezačnete nudiť. Postavy sú veľmi charizmatické a ich chémia medzi sebou je uveriteľná. Vtipy a narážky sú fantastické a vo väčšine prípadov fungujú. Spider – Man : paralelné svety bude baviť ako deti tak aj dospelých divákov , za mňa 9/10.

Avengers: Endgame (2019)

Film Avengers : endgame ako pokračovanie filmu Avengers : infinity war výborne pracuje s dejovou linkou 11 rokov MCU a pre fanúšikov čaká veľa skrytých odkazov na predošlé filmy , čo poteší nejedného fanúšika ale aj pekne dotvára celkový dej filmu. herecké obsadenie hrá fantasticky a aj vďaka tomu sa človek lepšie žije do postáv a ich rozhodnutí. Filmu škodí hlavne veľa humoru ktorý nie vždy funguje a po tom čo sa stalo v Avengers : infinity war sa ani nehodí , na druhú stranu je dobré že nás scenáristi nenechajú celý film v depresii. Avengers : endgame je výborný film ako pre človeka ktorý je nezaujatý predošlými filmami ale aj pre fanúšika série , za mňa 10/10.