Protektor (2009)

Radši Obchod na korze.

Vtělení ďábla (2008) odpad!

Moje chyba. Coffin´s not death. Go strýčku go.

Nedělní hrátky (1983)

Okénko do duše dětí oknem do světa dospělých.

Tenshi no tamago (1985)

Jiná volba: Jan Weiss - Meteor strýce Žuliána (sbírka povídek Zrcadlo které se opožďuje).

Padlé krásky (2004)

Mám rád tu pozitivní vlnu švédského filmu. Nemyslím tím proboha happy-end za každou cenu - spíš takový ten optimismus /chuť žít/ mezi řádky. Ať žije genium L V Triera, ale tohle u něj bohužel nikdy nehrozí.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Já mám pání jednu-nohu zlo-me-nouuu! Á jáá zás mááám zlo-me-ný vóóó-běéééé...

100 dnů (2009) (studentský film)

Moc pěkný film na pomezí dokumentu a hraného filmu. Projekce malinko komplikovaná mojí chabou znalostí angličtiny. Nezapomenu na moment, kdy mi došlo, k čemu chce ten starý pán užít lednici, do které se vejdou dvě prasata. Co vlastně halí znavený starý mozek? Je to genialita, infantilnost, senilita? Kdo to dokáže rozlišit. Nečekaně dobře fungují i zdánlivě naprosto nesourodé prostřihy na americkou vesmírnou misi. Nabízí se stejná otázka, k čemu tolik x-liard USD? Pro vědu, nebo aby si kluci v beztížném stavu trochu zablbli?

Konec června, začátkem července (2009) (studentský film)

Jestliže šlo autorům o zachycení vyprázdněnosti našich životů která se odráží i v prázdnotě našich hovorů a našeho konání, pak myslím, že se jim to povedlo. Člověk u toho netrpí víc, než při rutinní cestě tramvají a naopak zase míň, než při sledování, v současné době tolik oblíbených, podvečerních seriálů ala Rodiná pouta.

Saharské písky (2009) (studentský film)

Film má velice příjemnou a silnou atmosféru. Pod přepáleným nebem na pozadí panelových domů uprostřed ničeho jakoby člověk přímo cítil dusno a skřípání zrnek písku mezi zuby. Ačkoliv je to příběh neveselý, téměř melancholický, má v sobě zvláštní pozitivní náboj. Lidé jsou zde opravdovými lidmi, skoro jako ve filmech československé nové vlny (nemohu se zbavit přirovnání k mému oblíbenému filmu Slnko v sieti). Držím autorovi palce a těším se až jeho celovečerní filmy nahradí všechny ty Troškiády a podobné velkovýkrmné nesmysly v našich kinech.

Perfect Circle - Annihilation, A (2009) (studentský film)

Moc pěkný videoklip se zasmyčkovaným Adolfem Hitlerem, rudými vojáky a autorovou specialitou, totiž "rychlou smrtí".