Elvis (2022)

Včera 6 shlédnutí. Už po prvním jsem vypálil plný počet a nemohu si pomoci, ale vždy je to lepší a silnější zážitek. Fanoušky Bohemian Rhapsody naštvu, ale tahle podívaná je o několik parníků lepší. Rami Malek nám výborně imitoval Freddieho Mercuryho, ale Austin Butler se Elvisem stal. A to jsem nikdy nebyl jeho fanda. Elvis je pro mě zatím FILMEM ROKU a vím komu budu držet pěsti na Oscarech. Bazi díky, dokonalé. 10/10

Střídavka (2022)

Nehodnotím, protože jsem utekl asi po 30 minutách. Nechápu, jak tenhle režisér mohl natočit Báječná léta pod psa??? Vybíjená, Střídavka, jedno peklíčko střídá větší. Herci jako Jitka Čvančarová, Martin Hofmann, Anna Polívková, Kristína Svarinská … to je síla. To vypadá jako kdyby vůbec neuměli hrát. A to má Hofmanna fakt rád. Mě už by ani nepřekvapilo kdyby se Nikolaev vrhl na pokračování Jak ukrást Dagmaru, aby tu svou kariéru pořádně korunoval.

Top Gun: Maverick (2022)

Nejsem fanouškem prvního dílu. Toma mám, ale rád a dvojku jsem si nemohl nechat ujít. Kór, když byla možnost vidět ho v Imaxu. Dostal jsem nostalgickou podívanou, která jde na jistotu a pořádné akce se divák dočká až v posledních asi 40 minutách. Stojí to, ale za to! Viděno podruhé a v rámci žánru to nemá letos konkurenci. 9/10

Film roku (2021)

U Filmu roku jsem se náramně bavil. I jsem si vzpomněl na Tenkrát v Hollywoodu. Proč?  DiCaprio a Pitt tam předváděli herecký koncert a ještě se u toho skvěle bavili. Byl to velký zážitek a dvojka Antonio Banderas a Oscar Martínez mi to svým výkonem připomněli. Byli fakt výborní a Antonio nám zraje. Přijde mi herecky pořád lepší. A samozřejmě rovnoceným partnerem jim tady byla Penélope Cruz. Užil jsem si to moc. 9/10

Seveřan (2022)

Co se týče atmosféry tam je Robert Eggers silný, ale stylem jakým vypráví mě jako diváka ztrácí. Zatím jsem od něj viděl vše a nejlépe si vede Maják. Po druhé už bych ho vidět nechtěl. Pravděpodobně jeho další film už neuvidím. 4/10

Po čem muži touží 2 (2022)

Pokud někdo trpěl u jedničky měl by se dvojce vyhnout. Čeká ho pouze recyklace jedničky, kde v půlce začne pomalu ztrácet dech. Jako jednohubka v kině fajn, ale podruhé už to vidět nemusím.  6/10

Srdce na dlani (2022)

Režisér Martin Horský a producent Tomáš Hoffman moc dobře vědí co chtějí vidět v kinech čeští diváci a jdou na jistotu. Děti vystřídalo jedno dítě, které bavilo kino. Místo běhání se tu proplétá několik příběhů o lásce, která zasáhnou do života starších, mladších i nejmladších hrdinů a zamilují se nám dokonce i baseti Váleček a Šalina. Možná za to větší hodnocení může, že se k nám do kina vrátil smích. Je to jednoduchý, pozitivní příběh a to teď většina diváků potřebuje. Vypnout a bavit se. 7/10

Deníček moderního fotra (2021)

Moc příjemné překvapení na to jak hrozný to má trailer. Nic jsem neočekával a jediným důvodem byl Jiří Mádl a Terezka Ramba. A  nakonec jsem se skvělě bavil. Trošku jsem byl zděšený u scény na koni, která mi vadila už v traileru. Zbytečně. :) Kritik si určitě něco k nakopmutí najde, ale běžný divák, který se chce v kině hlavně pobavit bude spokojený. 7/10

Tiché místo: Část II (2020)

Po té nekonečné pauze jsem se těšil na pořádný biják. S chutí jsem si pustil první díl, který se mi podruhé líbil ještě více a hurá kino. Rozjezd byl opět výborný. Jak, ale plynul čas byl jsem celkem rozladěn. Je to více akční než první díl, ale snad každá přichází na úkor zkratu postav. Je natočena skvěle .... ale celkově jsem asi dostal průměrnou podívanou. Raději bych byl kdyby zůstalo jen u prvního dílu. 5/10

Luca (2021)

V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob. Celou stopáž jsem se skvěle bavil a u konce jsem se i dojal. Od Coca jsem neviděl lepší animák. 9/10