Ničivé tornádo (2008) (TV film)

Som si istý, že slovné spojenie "ničivé tornádo" v ušiach stredoeurópana nemá taký zlovestný podtón, ako u amíka. V rámci globálneho otepľovania sa ale možno dočkáme takýchto javov aj u nás a pre mňa to bude mať jedno pozitívum. Potom pochopím aj tento lacnučký televízny filmík.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Kdeže je humor. nápady, atmosféra a herci, ktorých si človek v začiatkoch série "Prci" obľúbil? Tak ako sa postupne z prichádzajúcich dielov všetci vytrácali, vytrácala sa aj kvalita až z nej zostal tento bezduchý vývar, ktorý sa ovšem hrdo hlási k svojim bratom zo série hneď úvodnou scénou s chlebom a psom. Neviem, či som z kategórie teenage komédia vyrástol, alebo je to zapríčinené klesajúcou kvalitou, ale už som sa skôr za tvorcov cítil trápne. Hádam by sme sériu mohli uzavrieť týmto dielom, nech je to ešte ako tak dôstojný záver, lebo mám silný dojem, že pri nasadenej úrovni by som pri ďalších dieloch volil hodnotenie najnižšie.

Operace Dunaj (2009)

Síce to neni nijak extra oslnivá komédia a dovolím si povedať, že keby som bol na nej v kine, tak odchádzam pekne nas*atý a unudený, ovšem pobyt v sivej kategórii s percentami pod 30 je silný trest. Preto jednu hviezdu prihodím.

Megalodon (2002) odpad!

Toto snáď ani nepotrebuje komentár. Priblblých filmov o žralokoch je na svete na môj vkus priveľa.

Bratrstvo spravedlivých (1986) (TV film)

Ten nápad, ako si chlapci aktivisti založili "občianske združenie" a začali sa hrať na policajtov, neni zlý. Akurát, že na ich poloteroristické aktivity následne začali doplácať všetci tí, ktorí sa im znevideli. Snímka má už asi len historickú hodnotu a navyše som zistil, že Keanu nevedel dobre hrať ani keď bol mladý, Billy Zane naozaj kedysi na hlave vlasy mal a Kiefer Sutherland bol fešáčisko odmlada.

Mstitel (2006) odpad!

Aké tak asi mám dať hodnotenie filmu, v ktorom mi scenárista naservíruje v jednej scéne hlavného hrdinu, ktorému hlavu skrz naskrz prepichne šíp, v ďalšej scéne už hrdina pláva so šípom v hlave pod vodou a následne po prebudení v nemocnici skočí na rovné nohy a niekoho umláti, dokonca aj hlavičkou. Keďže záporná hodnota sa tu udeľovať nedá, musí stačiť odpad!.

V elektrizující mlze (2009)

Podľa námetu a miesta deja film pre mňa vyzeral zaujímavo, no nakoniec z toho vzišla len detektívka, ktorá splašene poskakuje medzi dvoma dejovými líniami a nevie si vybrať, ktorej sa chce vlastne venovať. Korunu tomu nasadil Tommy Lee, ktorý ako predrsnelý obstarožný policista všetky vraždy vyšetruje a s nikým sa nesere a nemá problém veci vybaviť s hocikým aj ručne. Či toho bitkára už vychrtlému dôchodcovi niekto uverí, to je iná vec. Tým pádom mi tu TLJ, ktorý mal celý film ťahať, nemá čo ponúknuť, a porovnávanie Tommyho s Clintom mi tiež zrovna vhodné nepríde, lebo Clint hrať vie.

Tajemství nových dinosaurů (2007) (seriál) odpad!

71%??? To čo je? Seriál zatiaľ zrejme hodnotili len Spinosaurovi mulťáci, lebo ináč si tie percentá pre túto stupídnu detskú zábavu neviem vysvetliť. Dej strašný, nápad nulový, paleontologická vierohodnosť nikde, proste sa len naanimovali nejaké príšerky, z ktorých navyše "hlavný hrdina" vyzerá ako vypĺznutá sliepka a je skôr na smiech (viď plagát). Túto demenciu treba obísť oblúkom.

Superpoldové (2001)

Na pár pozretí v skupine je to celkom vhodný kúsok. Poznám však aj ľudí, pre ktorých je to kultovka a dokážem ich pochopiť ;-)

Klub vrahů (2002) odpad!

Nie som si istý, či bude stačiť tento film z hard disku zmazať, alebo bude treba aj formatovať, nech po ňom nezostane ani spomienka.