• Pohádka

Pevnost (1988)

Nějak mě to celé nebavilo. A především - nebavilo mě koukat na film, kde Sean většinu času vypadá nasraně. Mám ráda filmy, kde je jedovatej, sarkastickej, vtipnej. Né permanenětně nasranej a podebranej.

Avatar (2009)

Nádherný film. Pandorská příroda je místo, kde by snad chtěl žít každý, komu civilizace ještě neotupila poslední pudy toužící po skutečné svobodě a kontaktu s přírodou. Je mi upřímně líto lidí, kteří jsou schopní film odmávnout rukou jako ekologickou agitku. Film je úžasný po technické stránce a má moc hezký příběh, se kterým se může normální člověk s klidným svědomím ztotožnit. Což se o mnoha jiných - rádoby uměleckých - filmech rozhodně říct nedá. U mě spokojenost. Naprostá. Takhle se mají vyprávět příběhy. Protože kvůli tomu se filmy točí. Kvůli vyprávění příběhů. A tenhle byl moc hezký.

Thor: Temný svět (2013)

Docela jsem se té "temné " dvojky obávala, ale naštěstí zbytečně. Bavila jsem se. A to velmi příjemně. Osobně moc nemusím marvelovské odkazy na jejich další filmy, to považuji za uboze samosprašné, ale pokud to má únosnou míru, jsem ochotná to přehlédnout. Děj se mi líbil, nějaké výrazné trhliny v logice jsem nenalezla, takže spokojenost. K pěti hvězdičkám to má ale hodně daleko. Stejně jako jedničce vyčítám i dvojce hudbu. Ani nevím, že tam nějaká byla. Proboha proč??? A nesmím, samozřejmě, zapomenout zmínit se o Toníkovi!!! Vypadá tam dost staře, řekla bych. Zatímco na Zemi uplynuly dva roky a její obyvatelé nedoznali žáných změn, Odin vypadá, jakoby v Asgardu uteklo aspoň pět, ne-li deset let. Bída... :-)

Arrow (2012) (seriál)

Ze seriálu jsem shlédla jen pilotní film. A bylot o jedno velké zklamání. Sice se to tváří jako cosi mezi Batmanem a Robinem Hoodem, ale bohužel z toho Robina Hooda tam je minimum a velká část děje se odehrává v úděsných debatách "ona ho má ráda a on jí nemá rád", případně naopak. Samotný pilot je natočený v připitomělém duchu "ukázat co možná nejméně, ale navnadit, že to bude bomba". No, jestli je seriál bomba nevím, ale velmi o tom pochybuju. Pilot rozhodně nebyl. Ve chvílích, kdy začínal být děj opravdu zajímavý, nastoupil šílený střihač s nůžkama a vyrobil cosi, co sice nebylo možné sledovat, ale úžasně to trhalo očima. Sečteno a podtrženo, udělal na mě pilot seriálu dojem pouze v jediném bodě: když Arrow posiloval a při každém přitáhnutí si popohodil hrazdu o štafl vejš. To jsem skutečně užasla. Ale to je trochu málo, že. :-/

Pověste je výš (1968)

Nemohu se zbavit vyloženě rozpačitého dojmu z tohoto filmu. Po jeho závěru jsem měla vyloženě pocit, že se mnou celkem "vyjebali". Já jsem samozřejmě velmi nenáročná divačka. A hledám nenáročné snímky s přehledným dějem, srozumitelnou zápletkou, jasným odlišením dobra a zla a především šťastným a JEDNOZNAČNÝM koncem. Proto se také koukám na westerny, že. Jenomže tenhle western neměl tak nějak ani jedno. A to mě skoro dopálilo. Ani ten Clint to tentokrát moc nezachránil. Krutí brko, to jsem si zase jednou dala! :-(

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ale no jo, já vím, jsou tam chvílemi krapet hlušší místa, všichni onich víme, všichni jsme je přečkali, tak proč o tom mluvit? Vzhledem k otmu, jaké všemožné čachry si film musel vytrpět, než se nakonec dostal do těch patrně jedinýchs právných rukou, je to zázrak. Zázrak, že Hobita nakonec režíruje zase Peter Jackson a že je Hobit opravdu takovým Hobitem, jakého jsme si -alespoň já - představovala a z duše přála. Samozřejěm, že mineuniklo pár mírně komických prvků, jako například Gandalf vyhlížející tentokrát jako ještě větší socka, než v Pánovi prstenů, což obzvláště vynikne v momentě, kdy bere jeho ruce v houmlesáckých šedivých bezprstovkách do svých sněhobílých tlapek Galadriel. Navzdory patetické situaci, zubila jsem v tu chvíli velmi, přiznávám. Pár dalších podobných zrnek bych ještě našla, ale obecně musím říci, že jsem nadšená. Moje děti (7 a 3 roky) si v posledních pár dnech pouštějí DVDčko snad každý den. A k mému překvapení se jim nic ošklivého po tom nezdá. Prostě, nemohu se dočkat dalších dvou dílů. Tak, jako jsem byla z duše vděčná za vynechání postavy Toma Bombadila z Pána prstenů, tiše a hluboce doufám, že na Meddědovi se snad autoři naopak vyřáděj, protože to je můj hobitovský milec.

Madagaskar (2005)

Zdlouhavej začátek, nudnej prostředek a nepříliš uspokojující konec. Nepochopím, proč Jelimánův podržtaška musí mluvit tím podivným dialektem z Moravy, pokud to má být vtipné, tak není. Na to, na ostrově bylo "fos" jak na dortu vos jsme postrádala jakoukoli skutečnou "ekšn". Tučňáci v tomto díle také nic moc. Suma sumárum, ty zebří desátý narozeniny mi přišly pěkně vypečený.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Od počátku pro mě trochu zklamání. Čekala jsem, že se z Madagaskaru dostane ta sebranka chlupatců trochu dál, než jen na nejbližší kontinent. Obecný dojem z dvojky jsem pak měla takový, že kde si Američané přeslazeně až uslzeně neopakují své mantry o důležitosti rodiny, tam se vyloženě nudím. (Až na pár momentů s důchodkyní cestovatelkou, ale rozhodně ne všechny.) Při tanečních kreacích Alexe jsem pak už vyloženě odcházela, neb slovo nuda nepostihuje ani zdaleka mé stavy.

Madagaskar 3 (2012)

D9ky svým dětem jsem shlédla celou sérii. A každý díl několikrát. Právě jede trojka. Patrně asi nejvtipnější. Snažím se spíš vyhýbat obýváku, když děti tyto "poklady " vloží do přehrávače. Ale uznávám, že tentokrát některé věci dostaly i mě. Francouzská policistka na mopedu probouzející svou zdecimovanou jednotku zpěvem šansonu, ruský tygr obecně a pak zaláskovaný král Jelimán s medvědicí prohlížející si romanticky Řím. Ale obecně toto není šálek mého čaje.

Sněženky a machři (1982)

Tenhle film mi připadá asi tak zábavný, jak trilogie Homolků. Jedu-li někam autobusem a - nedej Bože - řidiči nemají na skladě tisíckrát ojetej disk s Homolkama, tutově se vytasej se Sněženkama amachrama a já opět zavyju. Ne, fakt ne. Řečeno mým oblíbeným citátem "Já tedy nechápu,c o je na tom vtipného. Vždyť to každou chvíli slyšíme v rozhlase?"