Mechanický pomeranč (1971)

Další z filmů, o kterých vím už několik let, a přeci jen jsem jeho zhlédnutí odkládala. Dnes jsem se podívala, aniž bych si přečetla o čem to vlastně bude. Nevím, co jsem od toho čekala, ale rozhodně ne to, co jsem dostala. Hlavně na začátku to na mě bylo až moc silný kafe. Ovšem dokázala jsem se postupně naladit na tu zvláštní atmosféru a pak už jsem si to užívala. A Malcolm McDowell byl naprosto hypnotizující.

Moneyball (2011)

Při sledování Moneyball jsem byla taková rozpolcená. Chvílema jsem to skoro vypínala, protože mi to nic neříkalo, jenže pak mě to zase chytlo a byly tam i momenty, kdy jsem se srdcem až v krku pokřikovala na můj monitor, ať ten míček odpálí až na Měsíc! Příběh o tom, že někdy se vyplatí jít proti všem pravidlům a dát šanci těm lidem, které už zbytek světa odepsal. Znovu se na to asi nepodívám, ale klidně to doporučím dál. Pitt nezklamal.

Drive (2011)

Zapomínala jsem u toho dýchat a zatím nenacházím slov. Pustím si soundtrack a budu tupě zírat do tmy.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Fantasy to je moje. Takový seriál tu chyběl! Zatím viděno 12 epizod a žádná nebyla slabá. Doufám, že si serál udrží takovou kvalitu co nejdýl, a nedopadne jako Lost. **** O tri a pul roku a 89 epizod pozdeji tento serial porad zboznuju... posledni serie me jako jedina nebrala tolik jako prvni tri, asi hlavne proto, ze mi proste postava Cruelly De Vil do tohoto pohadkoveho sveta nesedela. Ale konec serie byl skvely a jsem velice zvedava, jaka bude pata serie s Black Swan alias Emma The Dark One. Holt si musim pockat do 27. zari 2015!!

Muž, který obešel svět (2009)

Jak to vidím, dala bych si panáka, a to whisky nepiju. Skvělá reklama i lekce historie jedné z nejznámějších značek světa. A Carlyle má naprrrrosto superrrr skotský přízvuk.

Já jsem Harry Potter (2010)

Ani se mi to nechce hodnotit, takové věci jako 3-minutový rozhovor by tu vůbec neměly být. Každopádně to bylo skvěle britsky "udělám se ze sebe blba" vtipné a mohlo to být klidně delší. A je mi upřímně líto těch, co nepochopili, že je to zámerně natočená sranda, a ne opravdový rozhovor s namyšleným Danielem. Wake up.

Proboha! (2008)

Náboženství mě nikdy nezajímalo a zajímat ani nebude, ale tenhle dokument mě dostal. Hloupost lidí totiž zřejmě nezná mezí a normálně mi z toho bylo chvílema zle. Díky moc za moje rodiče, kteří mi nevymývali mozek příběhy z Bible nebo podobných nesmírně poučných knih. A jestli na mě náhodou někdy bude mluvit had a vnucovat mi jabko, stropro nebudu ve stavu, abych ho pozřela, takže jsem ochráněná od všeho zlého a můžu jít v klidu spát.

Sherlock (2010) (seriál)

"Promiňte, musím běžet. Myslím, že jsem nechal svůj bič v márnici." Jak já zbožňuju všechno co je britské... Sherlock Holmes v 21. století? Jooo!!

Captain America: První Avenger (2011)

Tuhle komiksovou adaptaci jsem odkládala docela dlouho, protože hodnocení valný nemá, tak co bych si kazila den. Naštěstí jsem tomu ale šanci dala a opět se přesvědčila, že ne vždycky se vyplatí slepě následovat hodnocení naší drahé databáze. Čas od času stojí za to zabrouzdat i do modrých, kalnějších vod. Captain America je akční komiksová pecka, a ty já ráda.

Vyměřený čas (2011)

Ze začátku to vypadalo dost slibně, skoro jsem se těšila na originální akční sci-fi. Ale nic. To by se do toho totiž zase nesměla s prominutím přisrat nějaká ženská, která pohřbí všechny naděje na zajímavý film a udělá z toho průměrnou americkou honičku s romantickým nádechem. Justin tam pořád lítal jako neohrožený Robin Hood a zrzka mu zbytečně vlála za zadkem. Jediný, kdo mě tam vážně zajímal byl Cillian, a ten teda chudák dopad. Táhlo se to, negradovalo to, a na hodinky jsem se podívala víckrát, jak oni všichni dohromady.