Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Poslední snímek v kině na Erasmu v Litvě měli být Avengers, ale nakonec jsem se nechal přemluvit k 3D Maxovi (Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias). A musím říct, že jsem vůbec nelitoval. Po vizuální stránce dokonalé. Akční scény byly skvěle natočené a nápadité, týpci na tyčích. Takže když jsem odcházel z kina, připadal jsem si jak kdybych odcházel z pouště, nebo se probudil z hodně živého snu. Jen škoda příběhové stránky filmu, ta mi přišla taková slabší.

Blade Runner (1982)

Natočeno dobře, scénář mi přišel děravý. Hodně volná adaptace knihy. Např scéna se sovou byla úplně zbytečná, divákovi nic nedá.

Predestination (2014)

Včera jsem dočetl povídku a bylo to takové jedno WTF? Pak jsem se dozvěděl o tomto snímku a dneska jsem se na něj bez odkladu podíval. Byl jsem velmi spokojen, hodně se držel povídky, spíš to byla povídka hozená na plátno s pár přídavky. A i když jsem měl povídku v hlavě a věděl jsem co a jak, tak si film pořád držel svoje motání. Miluju cestování v čase!

Upír Nosferatu (1922)

Možná na zážitku z filmu ubralo to, že je ten děj už tak nějak profláknutý a závěr filmu mi přišel takový nemastný, neslaný. Ale každopádně si radši pustím toto, než Drákulu.

Strážci Galaxie (2014)

No jak řekl můj učitel literatury, že když se někoho zeptá jak se mu líbila nějaká knížka, tak často slyší "Meh". No já si o tady tom filmu taky myslím "Meh".

Ong-bak (2003)

Zajímavý akční film a Tony Jaa si tady získal moji pozornost.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Dlouho jsem uvažoval kolika * ohodnotit sedmý díl série. Nakonec jsem se rozhodl snížit 6 a 5 dílu hodnocení a dát 7 o hvezdičku navíc. Akční scény jsou tradičně přemrštěné, hlavně ta závěrečná. Spoiler, jsem rád, že závěrečný souboj mezi JS a VD skončil remízou, protože ani jeden není takový sráč, aby ten souboj prohrál. I když ten souboj byl spíše terminátorský, jak se mlátili, těma železnýma tyčkama. Měl jsem dva důvody proč jít do kina, první je frajer JS, mohl mít více prostoru a ne se tam zjevovat jak přízrak, a kunďák KR, který už pěkně zestárl, asi bych měl vidět nějaký jeho novější film. A druhý důvod byl tolik opěvovaná rozlučka s PW, která byla opravdu výborná, a při sestřihu z předchozích dílů ukápla filmová slzička.

Plán 9 (1959)

Zas taková hrůza to nebyla... Místy jsem měl pocit, že se dívám na němý film, kvůli hudby, která byla výborná.

Souboj u El Diablo (1966)

Pohodový western s, pro mě, neokoukanýma tvářema. Podtržený dobrou hudbou.