Poslední noc v Soho (2021)

Eeeh.. nenávidím kohokoliv, kdo se snaží nostalgií vytěžit celý snímek. Nostalgie je hollywoodský termín - "když to před 40 lety trhlo dolary, musí to i teď..", a to já do morku svýho čuráka nenávidím. Nostalgie je jen vsugerovaný pocit, že jsme prožili nějakou část života, kdy nám všechno přišlo skvělý a nádherný, protože nám filmy a televize vymývaly mozky stupidním a kvantitním obsahem, že jsme nepoznali co je dobré, a co břečka. Okey, dokážu se vcítit do kůže boomerů, co rádi stály fronty na banány, chodívali si kupovat nejžádanější mokasíny letošního léta ze Západu, a nosít indiánské přívěšky jako pomatený Medvěd, ale už je to zkrátka pryč, jako máslo ve středu v Kauflandu po osmé ráno. Wright má opět vypiplaný styl natáčení, třeskutý smysl pro různé fetištické choutky, a mladé jelenice, o které by si každý simp utřel tu svou kapičku spermatu ze šourku, ale to je pravážně málo. Ta šedesátkova část byla sice úsměvná, s plnou grácii odchozena, ale ta hororová část, pokud se tomu dá říkat, byla naopak naprosto nepovedená, a zdá se mi i odfláknutá. Takže, Edgare, s Baby Driverem sis mě opět získal, ale s tímhle si tě hážu do černé listiny omletých a zrecyklovaných režisérů, kterým ta boomerština už leze pomalu i prdelí.

Ulička přízraků (2021)

Toro kočovníkuje celý orchestr, ale Mozarta nebo Beethowna nezahraje ani omylem. Svou výhodu to má jen kvůli tomu, že všechno z Guillermovi biografie je lepší než Tvář vody, u které jsem naštěstí usnul už na začátku, a mile překvapil konec. To, co bylo mezi tím byla noční můra o Mořském panici, kterému z kloaky vyrostla pohlavní žláza. No, ale tohle? Zkrácená anotace.. dobře odvedený film, hlavně z toho režisérského, del Toro se ambiciózně domnívá, že natočil kult, po kterém se budou nové generace nadějných mladých režisérů učit, ale není to takový šlágr, jak se navenek může jevit. Já nevím, ale zmerčil jsem, že film dost čerpá (třeba neúmyslně) z American Horror Story - Freak Show, který mě ale bavil daleko víc. Převelice dlouhá reklama na koňskou mast proti kostním deformacím, a zběsilá touha dát Cooperovi po držce, jak neumí hrát. Tohle se ti Toráči faunovsky nepovedlo abych purpurovsky hodnotil, ale stačilo to aspoň na průměrného Blejda, ze zlatou armádou z Pekelníka.

Jak jsem poznala tvého otce (2022) (seriál) odpad!

Jak jsem posrala vašeho fotra?.. Nooo, tohle je dost černý. Seriál je jasný příklad termínu "až moc černá obrazovka", protože se tu vyskytuje více černé a snědé než bílé. A jak se říká, co je černé, to není dobré. Nastavovaná kaše jménem Jak jsem prospal vaši matku, je bezpochyby pořád nudná blbina, ale co si budem kecat, postavy jsou dobře napsané, a má šanci se prosadit. I když já to pořád beru jako Friends jen se steroidy, tohle jsou korektní Friends po kastraci. Matka se oproti tomuto jeví jako zábava pro dvou ciferné lobomoty. Jak jsem poznala odpada se může řadit mezi seriály jako Premiér z Brrakova, Tisíc a jedna moč a třeba ještě Velmi křehlé obvody. Bože, pokud tohle všechno dokáže ponúknut Dizny Plus, obávám se že moje mozkové buňky budou v Dizných mínus, mínus. Teď mám chvilku solidarity, a napařit HIMYM alespoň o hvězdičku navýše.. nebo spíš ne.

Leatherface - zrození (2017)

Origin Story jak se nám tu zrodilo Texaský mrdání. Nebo vlastně, well yes, but actually no. Legenda o koželuchovi, jak se už v maminčiněm lůně splodil s mini motorovkou, a mini vrtačkou, jak už v plenkách sekal hlavy sekačkou na trávu, a jak ve školce vyráběl náhrdelník z učitelova trupu, tak v tomhle případě, tu nebyla ani zmínka prachu a spermie, ale spíše takové to okusování stránek kolem, sebevykrádačství za každou cenu, a scenář stokrát zrecyklovaný na papír maši, aby se mohlo balit do Bulharska, ale nikoliv na moře a mořské hlody, ale do bulharských ulic, aby představoval americký Teksas. Pořád Vás to přesvědčilo a nezkazilo dojem? Tak jo, přidáme na obrátkách. Skupina nezačleněných a postdegeneračních potratů, a bílé lůzy, co od prstění kaprem, a šťourání myší do prdele nemá daleko, kontra se zdravotní sestrou v hře, a s velkým přerostlým Kvasinkomódem, putuje po americké, (kurva, ani to se říct nedá..), prostě putujou, po něčem co záhy připomíná pole, a jdou.. no, to je těžko vysvět.. ne, nebudu sporákovat, ale ti nejrychlejší z vás už určitě pochopilo, kam směřuji. Nikoliv směr anál, kde se celá série Texaských orgií, minimálně od roku 1974 směřuje. Nechci být mírně oplýván tou náloží, kterou nám americký trh každým rokem naservíruje, ale co je moc na kocoura, je už dost pro všechny. Nejlepší díl zůstává nadále první a taky posledním, který stál za anulovanou návštěvou záchodu po setmění, ale taky se rapidně vzrostl zájem o motorové pily. Vzdáváme minutu ticha, a štrcháním rezavým řetízkáčem, a hold všem jižanským rednekům, kterým hektolitry prasečí krve vystřiklo po ksichtě..

Podvodník z Tinderu (2022)

Klovněte si ex-miliardáře na pofiderní seznamovací aplikaci, kterou valná většina onanistů používá jen ukájení svého obrazotvorného čuráka, a taky aby 96% chlapů středního věku, nenašla normální holku/ženu/důchodkyni/urnu, kterou by nezajímalo jen bankovní účet a zevnějšek, než-li charakter. Třeba takový Pepa z Horné Dolné, co mastí volant na Zetoru, každé ráno seje pole, dojí krávy, aby půlka vesnice měla každý den čerstvé mléko, a pak jde do lesa naštípat 20 akrů lesa. Ženský z Hoštic by se o něho praly, až do posledního másla ve slevě, ale v podobné aplikace, by o něj žádná kozatá blondýna nezakopla o svoje vysoké podpadky. No ale, na chlapy každý z vysoka kálí velké žluklé lejno, ženy jsou vždy oběti. Dokument ve svém žánru málo nudný, hlavně když se chytáte za hlavu, co všechno ženy z trapnosti a naivity neuvěří na každou lež. Určitě budu věřit, že si miliardář typu Vlka z Wall Street bude na Tindru hledat máničku z Vosla. Při jeho boku určitě nesedím, ale pěkně využil příležitosti..

Morbius (2022)

Ano, ano, jak jsme všichni očekáváli, v napětí, v upocenosti, a nevytřenou prdelí, Morbius je opravdu velký adept na nejlepší komiksový film roku.. možná tak na spláchnutí do hajzlu. Černá stolice aka Venom, mi tu po minulém dvojitém řádění, společně s krvavým průjmem, obdařil víc než jednu ušpiněnou mísu. Zatímco Žervé té krve měl až na rozdávání. Žervé Leto si zahrál na Drákulu, Edwarda a Badmana zároveň, nebo ještě v odhlehčeném slova smyslu, pro ty mentálně zaostalé, zahrál si na Robertka Patizóna. Každý nadčlověk, co dokáže fixnout kyslíkový inhalátor jen pružinkou od pera, je předurčen stát se geniálním padoušskym Sithem, kterého by New York neměl už tři prdele, ale to má na starost zase Spajdy, po kterém není ani pavučinka, ale všechny asi vymřeli v No Way Home. Morbidní Blius, je lajcky definován jako hlubokomyšlenářský (čti, pro děcka), blockbuster, co svou genialitou po zakončení neuvěříte, že se nedá už po sto padesáté natočit, ta samá paradajka, která pořád jen hnije a hnije, ale stejně jí někdo s jiskrou v oku připraví jako salát Krypléze. Cení se tu aspoň koule celému Sony, že svým špatným filmům, dokážou dát takový ten nádech jarního vánku, aby se pak později zjistilo, že to smrdí možná tak jako vlhká kunda. A taky, že se Žerárd docela svižně houpe, jako šimpanz v laboratoři. Tak si nezapomeňte k filmu přibalit česnekové brambůrky, svěcenou vodu na spláchnutí a na krk kříž, místo 3D brýlí, aby Vás taky Lato, nezblajznul jako Plato malin.

Moonfall (2022)

Filmu by se hodil lepší, a o nespočetně trefnější název Moonfail, ale to bysme zacházeli do detailů. Ale vy to máte rádi, takže nezklamu svá černá koťátka. Jednoduchá blbina pro moderní otroky konzumního přejídání, kdy už nám pomalu stačí vidět na plátně, (teď už stejně více na obrazovky), jak někdo sere do zavařovačky, a tlemíme se u toho, až nám z pražené kukuřice nezaskočí. Nějaký autistický zaměstnanec z Meka, nebo podobnýho podniku, kde se obvykle hraje, kdo toho více sežere, dostane nejvíc cukrovky na celý život, varuje celý svět, že mimozemšťani opravdu existují, a že E.(E.)T. je tajný informátor Andyho Babiše, a to, co nedokázala vypozorovat ani celá NASA, dokáže ujetý konspirátor, jen zapomocí svého smartphounu, abysme mu ještě více věřili, ale ujetý je tu každý druhý. Meh, pokud tlustoprd dokáže žrát to, že je měsíc dutý, nechci vědět co má v hlavě. No, tady všichni mají hlavy dutý. Nebavilo mě to zase natolik, abych sám sebe nenačapal, u jaké další zvrácenosti jsem si držel lofasa ve slipech, ale jen musíte přistoupit na hru režiséra. Jak už platí po desítkách let, čím větší píčovina, tím víc to bude maržovat. Už chybělo, aby do kosmické lodi neposlali ještě opičku. Nuže, abysme nezávisle neodbočili na Nový útok vykrádačstvím, tak to necháme uležet na Den potom.