Prisoners of the Ghostland (2021) odpad!

Další cagovina, co se zapíše do zhnilého fondu mrdlé kinematografie. Cage se nám dostal i do větších sraček zapadlých céček, uměleckých sraček, a vsadím se, že i pár péček. Holt, odpad už z povinnosti, protože si nemyslím, že by si to Mikuláš zasloužil se producírovat v japonských slepičích úchylárnách, ale pokud mu stačí, že má scénář nanejvíc pět stran, a zaplatí se mu nejméně 100 tisíc ruských rublú na ruku, tak není nad čím rozum stát (pokud tam nějaký je), a s páchnoucím Kim-chči s mořským rejnokem a rýžovym Su-Shit, se jde točit. Což mi dává dost velkou šanci obsadit Cage do mýho filmu, kde by hrál lidského mopeda. Tak, budem držet packy, tomu Cageovi, ať si ty dluhy už v Hollywoodu splatí, a ať už si zahraje v druhé Skále, a 8mm. Máme tě rádi Nikolasi, celá dědina ti drží fusekle, ať se v tom světě neztratíš.

Cry Macho (2021)

Ale, proč ne. Clint jako stoletá senilní paprika, co režíruje pořád stejné sentimentální filmy, v podstatě, pořád o tom samém. Eastwood bude navždy borec, to souhlasím s každým, ale jeho pořád opakující role drsňáka, co už ztěží lapá po dechu, a trpí problémem s koordinací, je s úžasem, že ženy po něm skotačí i po devadesátce, Drsnej Harry zůstane nadále žhavej, jako hovězí roštěnec. Jeho potřeba někoho pořád poučovat, a převychovat, se mu už vymyká kontrole, a aby dnešní mládež ještě učil jak překotit svojí první krávu, a nedejbože, aby náhodou měli úctu k starším lidem, tak se na to vyser, a v klidu si dolušti osmisměrku u televize, ty už si to zasloužíš, Clinte! Gran Torinem jsi ještě dokázal, co v tobě je, ale to co přišlo potom je jen stařecký Alzhaimer. On přežije nás všechny, uvidíte! Ve svých 122 letech se vykope z hrobu, aby si převzal zlatého frantu.

Viník (2021)

"Halóó, tady Impulsovi.." - "Tak kurva už naposledy, neznám vaše výherní heslo, ale opravdu moji ženě jde o kejhák, někdo se nedopatřím dostal do mýho baráku, a musel mi natřít ruce krví, a..a..asi chtěl, aby to znělo, že viník jsem já, ale kurva..aaa.a, já ji doopravdy nezabil, musíte mi věřit!!" - "Oh, vy vtipálku, omlouváme se, ale opět jste promarnil svoji šanci, snad příště.."  Stát jako jsou Spojené hnáty amerycké, kde je doslova nulová šance nebýt odkráglen feťákem, a když zrovna neřádí v ulicích ozbrojený zmrd, v masce Donalda Trumpety, americká policie si už při desátý svačinový přestávce, z hranolek od mekáče, staví druhý Empire State Building. To byste ale nebyl čůrák, který si 6 hodin v kuse, zahřívá ucho v call centru na záchytce. Je celkem rutina, když vám denně zavolá nějaký honimír, kterého okradla hispánská štětka nebo podprávněný negr, který dennodenně vytáčí 112, našemu Stuartovi, samozřejmě, pod každým jiným jménem, že se omylem dovolal do nouzovku, když chtěl volat do sídla Kuk-klux-klanu, že jim na trávníku sere černoch do trávy, a transparentem si chce hájit práfa. Ale tu jářku, jednou se z toho stereotypu stane komedie, na motivy Sandlera, a zavolá vám ženská, která právě spatřila ufo, a byla unese kosmickou loďí. Film, který si užije, obezitou postižený, sluchově němý, i omezeně tupý křupan. Tipnu si, že 99% uživatelů, co čte tenhle příspěvek, ani nepoznalo, že jsem minulé řádky mírně upravil z recenze Tísňové linky, ale komu to vadí, když dneska každý krade, jak dovede, že, Fuko? Kdyby si moje hlava děravá musela pamatovat slovo od slova z dánského originálu, měl bych hlavu ve velikosti melounu. Každopádně, americký rymejk, či podobná terminologie něčeho, když někdo do minuty na minutu okopíruje celý film, se možná nazývá plagiátem, nebo krádeží, ale nikdy jsem holt nebyl sečtilelý.

Kingsman: První mise (2021)

Není to o moc vydařenější než druhý díl, který není tak stejně vydařený jak ten první, ale to bysme pořád něco přirovnávali. Methú a Galantní angličtí dženlemani, se ocitli někde na zapráseném bojišti, kde neválčí žádní inteligentní vraždící roboty, a dokonce ani Samueláč z Džeksnů, i když se snažili o dost chabou náhradu, ale Rasputin! To taky ne, sice ho brutálně marketingová kampaň propaguje s filmem, jak jen to jde. Je to stále šílená cheografie, a exhibice těžkotonážních pancéřových ponorek, tanků, vzducholodí a historicky dobových pušek a granátometů. Jen je asi zbytečné aby se to drželo v ruku v ruce s Kingsmenama, když jedinou zmíňku na ně, je jen konec. Během filmu mně napadlo, že by nebylo na škodu udělat klidně i akční historický film o zakládáním Československa, a třeba trochu zapojit do toho tatíčka Masaryka, a udělat z něho chrabnýho tesaře, co se teleportuje do totáče, a takanou masakruje Estébáky. Možná trochu sci-fi, ale určitě by se do toho nějaká mladá krev nahrnula, no ňi? Zklamaný z druhé strany nejsem, ale kecal bych kdybych se aspoň na pár desítek minut nenudil. Stejně jako u dvojky, malou chvílí jsem uvažoval o třech hvězdách, ale Methú je Methú, a nenašel se snad ani jeden případ kdy, bych ho podceňoval. Buď to zachránila třeba nějaká akční scéna, a samozřejmě, baletní ~plié~ fousatého Rasputina, ale už jsi měl na krajíčku, ušaku!!!

Noční jízda (2013) odpad!

Hned na začátek musím zdůraznit, že odpad! si neobdržel celkový film. Tam ani nejde, co takového hodnotit. Sledovat 85 minut Hardyho, jak si po telefonování, jednou šťourá holuby v nose, pak to deset sekund zkoumá, následně to radši ochutná, protože takhle se nejlépe vyzkoumá ta pravý rýma. Nebo mám snad hodnotit výkony vedlejších kolemjdoucích? Jak modrá Škodovka podala skvělý akademický výkon, když třikrát zatroubila klaksonem? Bože, nebuďte hned škarohlídi. Z největší části si film, takové podprůměrné hodnocení zaslouží, jen za zhovadilost, kterou nám chce básník předsrát na talíř. Tak za prvé, který chlap by si z minuty na minutu, nechal tak zkurvit život, jen tím, jak chtěl být zodpovědný? Jaký chlap by toho tolik obětoval. Za druhé, moc nesouhlasím s rozhodnutím Hardyho manželky. Dobře, její muž píchal jinou lacinou ženskou, a má dokonce mít s ní pancharta. Okey, pokud bych na první dobrou slyšel to samé, asi bych litoval spíše tu manželku, ale už z hovoru jsme mohli vytušit, že má dobře placenou práci, vztahy mezi syny úplně dokonalé, ve vším jsi jsou oporou pro toho druhého, je to vyscriptovaný, nalajnovaný, dokonalý manžel, a že jednou šlápl vedle, jednou musím ještě zdůraznit, protože jen obšťastnil jednu citově labilní píču, která ho v podstatě svedla svými zbraněma, bych fakt nedělal tyátr. On sám jí ještě utěšoval, že k ní necítí žádnou citovou vazbu, ale nechce ťápat ve šlépejích svého buranského fotříka, tak chce vzít za někoho zodpovědnost. Co místo toho udělá jeho žena, která z afektu to vykvává svoji dokonalý kámošce, která jí do hlavy dá jen šlúšku blbých keců, aby ho po xyz letech opustila, a ještě k tomu po telefonu? Trapný, a fakt ubohý. K tomu, jak se všechno na sebe nahrňuje jak kusy hoven, přes rozvodem, zkurvení pracovní pozici, kterou už jednu dekádu skvěle ovládá, a aby to mělo šťastný konec, přechlastá si motor aby jezdil přes druhý konec států, aby stejně toho malého zmrda neviděl jak se line přes matčinu piču. Je to ten nejhloupější film, který jsem měl ve své poctě vidět. A opravdu nebudu dávat plný počet jen za to, že je tam Tom Hardy.

Klan Gucci (2021)

Ples přeafektovaných voskových příšer, kde Lady Jája bude ilustrovaná jako noční můra, a kde Vás po tmavých nocích bude probouzet ze snů pošahaný italský přízvuk, ve stylu Maria a Luigiho. Dost roztěkané, a ke skákání od tématu k tématu dělá z filmu jen pomatenou hysterku. Před filmem jsem si okolnosti kolem italských Mojseovcou nezjišťoval nic, ale slovy ďábelského distributora, co nám slibuje tří dekádovou rodinnou historii o vášni, lásce, dramatu, pomstě a vraždě, tak se jen přenesu přes skvělou dekadenci příběhu, a skandálem po skandálu se dozvíme ty nejpeprnější a nejštiplavější okamžiky nejslavnější návrhářské famílii. Jojo, velká huba, velký neštěstí, ale povídali, že mu hráli. Spousta skvělých herců, co by si místo Oskarů zasloužilo možná tak Zlatou malinu za nejhorší herecké výkony, a opětovného stereotypu otylých a hloupých Američanů, jak se Italové chovají v každém okamžiku. Z Al Kapičína se stal něco jako vycpaný pan brambůrek, a silném přehrávajícím Žerárdu Letom, co mu každou chvílí, asi z toho pískajícího přízvuku, praskne šve od natahovací plešky. Adam Řidič, musím ho pochválit, se po mnoho letech v herecké branži ukázal v roli, která mu prostě sedí. Jako kdyby se s ní už narodil. K epilogu asi ještě zmíním Ríšu co ho popadla ta stařecká demence, a močová inkontinence, a myslí si že jeho bujará telenovela (čti "parodie"), o Džinim Žerváči, Kokot Šanel a Yves Seint-Laurentovi, bude krom uměleckým homo kládám, a nagelovaným šampónům, někoho zajímat.

WandaVision (2021) (seriál) odpad!

Seriál, byť celý Mrdvel, cílí se svými filmy a seriály na mojí věkovou skupinu. Na občance mám sice vyrité že jsem svéprávná osoba, i když někteří by mi nedali do ruky ani nůž na máslo, zkrátka, mně nikdy Mrdvel, a to nepočítám jen filmy, nikdy nebavily. Ať jsem každý film viděl, což je úctyhodné, že jsem se sám dobrovolně ještě nerozhodl neskoncovat se světem, ale nátlak svých vrstevníků je velký, abyste se někde prosadili. Sitcomová lajna starých televizních formátů, obzvlášť z těch amerických, byla dost nudná, a nevím proč se takovým krokem, ať už vzdává nostalgikovi hold, rozhodlo Dizny upejpat. Na to jak velký přehled mám nad televizní historií, nerozeznal jsem ani jeden seriál, na který chce, Wandavision, omezeně narážet. Pouhý prostinký dotaz, ujebal se někdo, z těch pihovatých a brejlatých týnedžrů, když dostali referenci na The Brady Bunch? Pochopil to aspoň jeden ze sta? První epizoda, byla k přirovnání z dalšími epizody, nejlepší. Je to nudné, sterilní, omleté, rodinně poučijící, ale i přesto jsem si počkal do čtvrté epizody, která měla objasnit celou situaci. Sorráč, fakt jsem neměl dál motivaci to dokoukat, protože i kdyby se to nezdálo, těch 30 minut v průmeru na epizodu, na takový formát, je až běda. Za to ale nejsem proti aby takovou délku měl každý zprzněný film od homoverza, a jsem dál v přesvědčení, že Mrdvel Studio, neumí pořád dělat dobrý obsah. Začínám se bát, kam až zajde ta filmová katastrofa v Hollywoodu, po té časti, kdy na Moravě doletí ironGolemkostýmem Vižn, a udělá další tornádo. Rest in Pýrs.

Nadějná mladá žena (2020)

Carey Mulligan, která v minulosti už jednou hrála mladou mamču. Ano, v Drive. Není moc dobře, že bych tentýž herečce, co z obrovitánský náhody hraje "mladou" třicítku, na okraji sebereflexe, tipoval že hraje něčí mamčinu. Takže, sympatie u hlavní herečky, se pozdávala minimalně v těsném latexovém korzetu cosplaye zdravotní sestřičky. Beznadějně stará striga, definován jako ten film, který rozdělí oboje pohlaví na rovinu společnosti. Chlapovi přijde debiliologie ve filmu dost hloupá, ale režisérka chtěla silně překreslit mužskou povahu na ujetého šovinistického a machiakalního prasáka, co znásilňuje mladé dívky. A muži, kterému chybí dost mozkových buněk a péro, si bude jen zbytečně klást bulíky na nos, a chrousta do prdele, a třeba si to bude klást za vinu. Na oplátku ženská, nebude ani na setinu váhat, a bude o tom chatovat s "kámoškama*" po síti, (*inteligencí stejně srovnatelné kravky, co bučí doma po svém bejkovi, že nevynesl pytel s odpadky..), a nedej bože, na ksichtbuk, označovat fotku, nedělního pečení zemlbáby, heštegem #jataki. Jsem už možná rozmazlen, tou moderní "rape-revenge" kulturou, nebo je to třeba tím, že si pomstu představuju trochu jinak. Já vám nevím, ale třeba rozdrcení koulí svěračem by byl dostatečný důraz na věc, ale nebyla by to náhodou pak romantická komedie? A Oskarovi nevěřím už ani to, že je opravdu ze zlata, natož dát tomuto filmu zvláštní pozornost, a chraň nás Bůh, ještě nominovat na nejlepší film. Ale pak si oddychnu, a skrolnutí dole uvidím pak jen reboot Občana Kane, ale jen s negrama, a ejhle vedle sequel Zkrocený hory, ale jen s kundama. Kluci jsou kluci. A ať už v mládí uděláte cokoliv dost špatného, v dospělosti se to odplací ještě na dvakrát. No, jak se říká zlatou větou: "Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou.."

Sweet Girl (2021)

Bajka o pomstychtivém ploutvonožci, nebo spíš o mořským panicovi, který se chce pomstít fermaceutickým korporátním žralokům, co vysávají z peněženek šupinky, od blbých delfínů na osud mořských životů, když si budou do sebe píchat to žluklé zlo, a aby se v tom jen nenašel háček, a nevylovila je krvežíznivá zubatá, a nebo třeba takový P. Šermen. Těm mafiánským piraňím, jako je Andrej Ploutviš, a Roman Langusta, je se potřeba dost dobře pomstít, a to o holou ploutev. Oproti Hledáním Nema, těžký hovno. Rutinný pásový zKurvisácký produkt na zakázku blbým kapříkům a úhořům, a hlásit jim slanou vodu z mrtvého moře, a žrádlu pro akvarájní Dorotky. Momoa, ať si je takovým přerostlým svalnatcem z Havajské plantáže, jak chce. Sympatii má, asi stejně jako Skála. Uvidíme, jestli se z Aquamena za pár let stane Poseidon, Bohem a Vládcem moře, nebo spíš podmořským dnem dabovaní animovaného korýše v nějaký ultra korektní Diznyovce, kde bude Ariel snědá, a toho raka radši taky natřou nejlépe načerno. Isabelka, jako vždy na levelu znásilnění, a anální felaci.