Hlídač (1970)

Zajímavý filmeček. Těžko co dalšího dodat

Nebe (2002)

Zajímavý snímek. Opravdu. A obrazově velmi dobře ztvárněn. Výchozí myšlenka je rozhodně nevšední, jenom jsem očekával kapku jiné vyústění (ale to je moje chyba). Rozhodně stojí za to vidět...

Pád Třetí říše (2004)

Větší televizní inscenace. Bez atmosféry, bez náboje. Jen popis událostí. Sem tam násilná snaha diváka vtáhnout do děje postavami dětí či profesora-doktora. Celkově snímek, na který brzo zapomenete, ač se zabývá jednou z nejkontroverznějších postav v našich novodobých dějinách.

Past (1996)

Viděl jsem to před Matrixem coby prvotinu neznámých bratrů náhodně objevenou ve videopůjčovně a dostalo mne to . Skvělá atmosféra. Lesbický vztah. Perfektní zápletka. A již zde jsou patrné postupy (zejména v kombinaci obraz + hudba), které WW později použili právě v Matrixu. Výborný snímek se skvělými herci.

Noční hlídka (2004)

Těžko hodnotit. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval (my mistake). Triky na solidní úrovni. Pár odkazů. Počkám si na další díly. Jako jeden film poněkud nedovařené a lehce zmatené.

Rychlý běžec (2001)

Obrazově i hudebně velmi kvalitní. Je to každopádně něco jiného než běžná produkce. Příběh i herci byli očekávaně "jednodušší", ale s ohledem na fakt, že jsem měl možnost přiblížit si jinou kulturu, jiné zvyky a také vzhledem k již zmíněné velmi kvalitní hudbě či obrazu to považuji za slušný film.

Old Boy (2003)

Tak tohle byl ale NADUPANÝ film !!! Výborné zpracování ! Skvělá hudba ... A představitel hlavní role rovněž...Dost dobrý scénář. Ale jak říkám, především mne dostala forma zpracování ... S s tím si režisér FAKT VYHRÁL .

Vinci (2004)

Machulski opět zabodoval ! Mělo to vše , co takovýto film má mít, a i když to podle mého nedosahovalo kvalit VABANK, byl to velmi dobrý "lupičský" film. Dobrý scénář, dobří herci. Bavil jsem se a ke konci to bylo opravdu svižné ...

Gosford Park (2001)

Tohle je nádherné řemeslo. Jak to dokázal Altman vymyslet a ukočírovat, nechápu. Žádná hlavní postava. Žádná detektivka. Pouze scény z života v zámku a v podzámčí. Výborná atmosféra. Skvělí herci.