Stranger Things (2016) (seriál)

hustá atmosféra ale zároveň i trocha nostalgie (osmdesátá léta). Rozhodně to lepší z hromady seriálů, normálně si pouštím sériály na zabití nudy a kolikrát pořádně nesleduju, tohle jsem ale hltal díl za dílem.

Zrození šampióna (2009)

velice silný příběh k zamyšlení, chvílemi smutné, chvílemi naopak veselé, Sandra Bullock si Oscara zasloužila právem

Interstellar (2014)

Ze začátku hodně dobré, ke konci trochu zmatený střih, neustálé přeskakování sem a tam. Pár fyzikálních nesmyslů to taky dost kazilo. Ne nemyslím ty teorie o "dírách" a časoprostoru, to se vymyká mému chápání. Mám namysli nesmysl typu, že malým raketoplánem (či co to bylo) zastaví padající vesmírnou stanici těsně nad povrchem té mrazivé planety a pak s ní odletí zpět do vesmíru, čož popírá gravitaci (která tam byla, protože jinak by to nepadalo). Nebo měli tak zázračně superultra výkonné motory a super ultra pevnou loď? Prostě jasná blbost i pro žáká 7 třídy ZŠ. Každopádně zajímavé téma, další z filmů, který donutí ty přemýšlivé zamyslet se nad budoucností Země a nad relativitou času a prostoru. Zajímavé je i klišé/dilema, zda obětovat svůj život (nebo i rodinu) pro záchranu lidstva - Matt Damon to nějak nedal :-). Mimochodem ty prašné bouře a útěk lidí "někam" ve mě evokovali "dust bowls" z třicátých let minulého století v USA (Texas, Oklahoma, New Mexico, Kansas), kdy "Okies" hledali štěstí v Californii (viz The Grapes of Wrath). První co mě napadlo, když jsem vyděl ty rozhovory s "důchodci" bylo, že mluví právě o tom.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jako komedie pořád dobrý, několikrát jsem se od srdce zasmál. Rozhodně bych to nenazval thrillerem nebo dobrodružným filmem.

Lucy (2014)

Není to tak zas tak zlé, jak někteří tvrdí. Dobrý námět, ale nebyl využit na sto procent. Od 40% kapacity to proběhlo strašně rychle, tvůrci mohli více popustit uzdu fantazii a ukázat více. Stopáž mohla být klidně delší. Na druhou stranu některé scény postrádaly smysl. Hlavně ke konci, kdy mohla ten gang vyřídit lusknutím prstu, a místo toho je nechala zrušit půlku univerzity. Závěr mi přišel hodně přehnaný, ale zase to člověka přimělo k zamyšlení. Viděl bych tam potenciál na pokračování.

Motýlek (1973)

Hodně silné kafe. Asi nejdrsnější ze všech filmů z vězeňského prostředí.

Lawrence z Arábie (1962)

Přes (na dnešní dobu) naprosto nevídanou délku a svým způsobem nudné (opakující se) záběry vyprahlé pouště si film udržel moji pozornost až do konce. Určitě tomu dopomohla velkolepá výprava a okouzlující hudba. O'Tool předvedl fantastický výkon a nachápu, že za roli Larwence nedostal Oscara, rozhodně to byla životní role. Nutilo mě to k zamyšlení, zda byl Lawrence idealista nebo dobrodruh, blázen nebo fanatik, revolucioníř nebo politik, atd. Jestli se mi to nezdálo, tak jsem ve filmu neviděl žádnou ženu. To je snad poprvé.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tak nevím. Nebylo to špatné ikdyž stopáž je zbytečně dlouhá. Chvílema mi to přišlo víc jako špionážní thriller než marvelovka. Uvidíme co se vyklube ze zimního vojáka, asi tam nebyl náhodou. PS: hláška o stoprocentně funkční klimatizaci byla fakt vtipná.

Kill Bill (2003)

Po hodně dlouhé době jsem znovu zhlédnul oba díly (na jeden zátah). Spousta lidí tu psalo, že jsou oba strašně odlišné (což je pravda) a že jednička byla částečně zbytečná (což si nemyslím). Jednička byla v rychlejším tempu, pořádná jatka, hektolitry krve, ale v podstatě bez příběhu (až na komiks s O Ren Ishii). Jinak jen nasraná nevěsta hnaná touhou po pomstě. Dvojka trošku zpomalila (i když souboje jsou taky efektní, hlavně v tom karavanu s Elle) a dozvídáme se víc o postavách a všechno do sebe zapadá. Můžeme spekulovat o tom, proč to mu tak je, zda šlo jen o prachy nebo o záměr Tarantina. Pravda bude asi někde uprostřed. Každopádně skvělé mistrovské dílo, zvedám hodnocení na 5 hvězdiček.

Kill Bill 2 (2004)